Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Mire jó a viszonzatlan szerelem?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mire jó a viszonzatlan szerelem?

Figyelt kérdés
el tudnátok mondani a saját elgondolásaitok alapján hogy mire lehet egyáltalán jó ez az egész érzés? esetleg annyiban jó hogy megszilárdítson bennünket és megtanítson arra hogy képesek legyünk rugalmasak lenni valamint feltápászkodni az élet nehéz helyzeteiből és tovább küzdeni a boldogulásért? ez így önmagában nagyon jól hangzik, csak valahogy rövidebb vagy közepes távon mégiscsak úgy tűnik hogy több fájdalmat okoz mint amennyi haszonérzetet táplálna.
2013. jan. 4. 10:46
 1/6 jin ***** válasza:
Szenvedni
2013. jan. 4. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

rövidebb vagy közepes távon jóhogy fáj... jelenleg én is így vagyok, bármit megadnék, ha most itt lehetne velem, de sajnos a legjobb barátommal jár..

hosszútávon talán tapasztalat szempontjából előnyös vagy én nem tudom, jelenleg csak rá tudok gondolni

2013. jan. 4. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
A viszonzatlan szerelem semmire nem jó.... az csak van.. mert szereted, de ő nem szeret... és el akarod felejteni de nem megy...benne vagyok.. most... voltam már egyszer... megszilárdít? hát... engem nem... attól még hogy többször átéled, ugyanúgy fáj...maximum egy idő után rájössz, hogy mint minden más egyszer ez is elmúlik.. és az élet megy tovább.. :(
2013. jan. 4. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
90%

Nem ez a lényege.

Az ember vágyik az érzésre, akár viszonzott, akár nem. Még ha előtte százszor csalódott és hazudozik magának akkor is vágyik rá, hogy szeressen valakit. Ha ezt megtapasztalja, akkor már gazdagabb az érzelemvilága. Persze fáj is, de ez vele jár.

2013. jan. 4. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem egyszerű szörnyű érzés és hosszú távon tönkre teheti az embert sőt lehet hogy e miatt elenged valaki olyat maga mellett akivel a viszonzatlan szerelme iránti erős érzése miatt nem foglalkozik. Az is fontos lehet hogy miért nem viszonozzák a szerelmet mert nem független a másik vagy nem jön be neki a hódoló egyáltalán tudja-e hogy valaki viszonzatlan szerelmet táplál iránta? Van személyiségfejlesztő hatása mert ha valaki egy ideig képes viszonzatlan szerelem táplálására akkor önzetlen személyiség lehet de aztán nem jó ha ez sokáig évekig tart mert nehogy később meg ez a viszonzatlan dolog gyűlöletbe menjen át mondván "ez a mocsok elvette az időm és..." mikor nem is igaz mert ő nem tett semmit .
2013. jan. 4. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Mcgalagony17 ***** válasza:
Lehet, hogy furcsán hangzik de engem egy viszonzatlan szerelem tanított meg szeretni, elfogadni önmagam és felfedeztem a határaimat. Megtanultam általa, milyennek nem szabad lennie egy normális kapcsolatnak, és ez segített abban, hogy a mostani és végleges párommal ilyen boldog vagyok:) Küzdelmes, nehéz tortúra, de megéri!
2013. jan. 23. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!