Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért baj az, ha egy nő...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért baj az, ha egy nő tudja, hogy szép és okos?

Figyelt kérdés

Nem szeretnék álszenteskedni, én így vélem magamról. Hozzáteszem, megdolgoztam ezért a két tulajdonságért, hisz én is voltam szemüveges, gebe, fogszabályzós kamaszlány, akit mindenki csúfolt. De mihelyst tudtam, változtattam a dolgokon, és ma már igenis azt mondom magamra, ha a tükörbe nézek, hogy gyönyör vagyok. Ráadásul, napi szinten mindenhonnan ezt hallom vissza, sok férfi hajt rám, nemigen találkoztam olyannal az elmúlt 3-4 évben, aki ne jegyezte volna meg, milyen szép vagyok... most még modellnek is felkértek egy fotózáshoz.


Ugyanígy vagyok az eszemmel: gyerekkorom óta rengeteget olvasok, így van egy bizonyos, az átlagnál nagyobb alapműveltségem, főleg bizonyos témakörökben. Kemény egyetemre járok hétvégente, mellette 5 napot dolgozok, hogy fizetni tudjam, két nyelvvizsgám van már - általában azok közé tartozom, akiről megjegyzik, hogy végre egy nő, aki nem csak szép, hanem értelmes is.


Hozzáteszem: ezekkel nem szoktam felvágni. Tehát nem dicsérem magam agyba főbe (csupán itt írtam le, hogy látom reálisan a dolgokat), mégcsak többnek sem hiszem magam ezért. A szépségem csak amolyan "eszköz" számomra, ami segít, hogy nyíltabban tudjak viselkedni az emberekkel, az eszem - jó, arra bevallom, kissé büszke vagyok, mert tényleg rengeteg olvasás, tanulás áll mögötte.


Szóval, különös, hogy szeretik mondani ezt a két dolgot, de ha esetleg magam száján kiejteném, hogy ugyanígy vélem, azonnal öntelt, beképzelt nő lennék. Pont ezért, néha azt sem tudom, hogy kezeljem a bókokat, mert , amikor alaki azt mondja, hogy "te igazán gyönyörű nő vagy", kicsit hülyén érezném magam, ha elkzdenék visszakozni, hogy "Ááá, nem, dehogy, én csúnya vagyok".


Mi a véleményetek? Miért van az, hogy valaki például szép és okos, vagy csak az egyik, el tudjátok ismerni, de ha esetleg ez a személy is tudja magáról, azonnal elkönyvelitek a beképzelt kategóriába?


2013. jan. 28. 10:21
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
Mondjuk nem mindegy, hogy milyen határokon belül mozog az a dolog, hogy annak gondolja magát.
2013. jan. 28. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
A való életbeli viselkedésedet kellene látni, abból meg tudnám mondani hogy mit közvetítesz az emberek felé.
2013. jan. 28. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
Már csak egy kicsit szerénynek is kell lenned, és oké.
2013. jan. 28. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
100%

Bókok kezelése: - Egy egyszerű köszönöm is jó lesz. Nem kell vitatkozni velük, vagy ráerősíteni, hogy Igen, igazad van, tényleg csodás vagyok. Megköszönöd és tovább lépsz.

Érdekes, hogy csak ezt nem tanultad meg.

Hogyan legyél szerény is.

Mert a szerény nem egyenlő az álszenttel, ahogy azt te hiszed.

2013. jan. 28. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 A kérdező kommentje:
Na ez az... elmondom, hogy ezek számomra csak amolyan eszközök, amikre nem szoktam felvágni és nem hiszem magam többnek másoknál, csak szimplán úgy vélem, rendelkezem ezekkel a jó tulajdonságokkal - erre a válasz, hogy legyél szerényebb. Akkor mostantól csak az a normális, aki önsajnáltató és depressziós módon napi listát ír a negatív tulajdonságairól, és eszébe sem jut, hogy van esetleg pozitív oldala is?
2013. jan. 28. 10:35
 6/34 anonim ***** válasza:

Mert mindenki tudja, hogy egy okos nő sosem mondja magáról, hogy okos,mennyi minden van még amennyit nem tud a világból csak egy ostoba.

A szépség meg mulandó,(és erőlködik az illető hogy fiatalítsa magát, mert képtelen elfogadni a korát) és mikor múlik, ha ürességgel párosul-annál nincs rosszabb.

2013. jan. 28. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 A kérdező kommentje:
Általában azt szoktam mondani, hogy "Köszönöm". Ennyit, de amikor kicsit tovább mennek, és áradoznak rólam (mint pl. most a fotózáskor), akkor tényleg nem tudom, mit válaszoljak.
2013. jan. 28. 10:36
 8/34 anonim ***** válasza:

Az hogy tudod magadról, azzal semmi gond nincsen. De, ha ezt nem a megfelelően "tudatod" a környezeteddel, abból szokott lenni olyan, hogy beképzeltnek tartanak. Dehát te okos vagy, és mindezt már tudtad eddig is.

§:-D

2013. jan. 28. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
Lehethogygyönyörűvagyésokosésórákatszöszmötöltélazzalhogyeztazönfényezéstminélszebbentálaldnekünkdeígyisjópárhibaesettazírásodbanmosthagynesoroljam... Pirosvonalnemmondsemmit? Olvasdvégigmagadújraeztahosszúrémségetaddigisélvezkedhetszrajtahogymilyentökéletesvagy... SE...
2013. jan. 28. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:

Én is sokat gondolkoztam már ezen. Sokat olvasok még most is, szinte minden nap. Kitűnő volt a bizim eddig minden alkalommal. Érzem is sok esetben, ha nálam tályékozatlanabb emberrel beszélgetek is.

Baromi kényes dolog azonban, ha így kimondjuk, leírjuk, vagy valamilyen formában tudtára adjuk a környezetünknek.

Egy természetes emberi tulajdonság, hogy ezt nem tolerálják mások. Biztos, hogy ellenszenvet váltana ki, ha akár csak egy szóval is megemlítenéd ezt.

Ha valóban így van és nem csak érezzük ezt, akkor is csendbe kell lenni és élni az átlagos emberek életét, és kihasználni a tudást az élet minden területén úgy, hogy ne éreztesse senkivel az esetleges szellemi fölényt.

Ha ilyeneket kimondasz, és közben hibázol, már el is kapálnak jó mélyre. Tanulj tovább, okosodj, és használd a tudásodat akár mások javára is.

2013. jan. 28. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!