Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Első találkozáskor gyerekválla...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Első találkozáskor gyerekvállalásról beszélni?

Figyelt kérdés
Ismerjük egymást a gimiből, de 5 éve ballagtunk. És most mikor újra felvettük egymással a kapcsolatot, szóba került hogy XY osztálytársainknak már van gyerekük. És erre azt mondta hogy "Na szép, lassan már csak nekem nincs, de nem baj, majd lesz." és akkor mondtam hogy van még bőven idő. Majd megkérdezte hogy "Te is akarsz majd gondolom?" mondtam hogy igen, és megbeszéltük hogy milyet. Persze tudom hülyeség, meg ez csak ilyen "mesebeszéd" de olyan furán jött ki...
2013. febr. 5. 13:13
 1/9 anonim ***** válasza:
74%
Nincs ebben semmi fura. Nem a közös gyermekeiteket tervezgettétek, hanem csak általánosan beszéltetek a gyerekvállalásról. Ez így teljesen korrekt.
2013. febr. 5. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
39%
Ha előtte is ilyen szintű volt a kapcsolat, akkor szerintem nem furcsa ez. Amikor mi 10 év után összejöttünk a középiskolás osztálytársakkal, akkor szinte ugyanott folytattuk a beszélgetést, ahol anno abbahagytuk, de legalább is hasonló stílusban, hasonlóan önfeledten tudtunk kommunikálni, abszolút nem éreztük úgy, hogy elmúlt évek alatt idegenek lettünk volna egymásnak. Hiszen előtte jobban ismertük egymást bárki másnál.
2013. febr. 5. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
55%
Ez teljesen normális. Nyilván, hogy ugyanúgy beszélgettek erről, mint pl. arról, hogy ki mit szeretne dolgozni.
2013. febr. 5. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
78%

Nincs ezzel semmi.

Mi teljesen ismeretlenül jutottunk el idáig eső randin :)

Még az első csók előtt,hogy ki hányat mikor szeretne.

A legjobb az egészben,eltelt 5 év,és most váron az első babánkat...hisz akkor megbeszéltük,hogy 5 év múlva már jó lenn egy gyerek :)

2013. febr. 5. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nem mesebeszéd. A férjem és én már a második randin megbeszéltük, akarunk gyereket, és 2 évnél tovább nem várunk vele. Így is lett. Az előző kapcsolataink olyanok voltak, hogy abban egyikünk sem vállalt volna a másik fél miatt. Szóval mi tudtuk első perctől fogva, hogy a másikunk lesz a gyermekünk anyja/apja.
2013. febr. 5. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
35%
hát, nekem az a tapasztalatom, h a férfiak (tehát a felnőtt korúak) ha nem is az első randin, de szinte kivétel nélkül az első héten felhozzák a témát és szeretnék tisztázni, h milyen a hozzáállásod a kérdéshez... engem ez rendkívül irritált, de ez van. Nem azért, mert nem szeretnék gyereket, családot. Azért, mert nem esik jól, ha ez az az attribútum, ami szerint kiválasztanak. Szeressen bele a személyiségembe és utána akarjon tőlem gyereket, épp azért, mert olyan vagyok, amilyen. nekem ez egy picit olyan tenyészkanca jelleget ad a randiknak. tudom, h le leszek pnontozva és más szerint meg tök jó, h ilyen családcentrikus a pasi és látszik, h komolyan gondolja, ha már az elején felméri, h egy irányba tartunk-e , na de ez mégsem lóvásár...
2013. febr. 5. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
53%

Mi is hasonlóképp vagyunk, csak egyetemről ismerjük egymást. Igen, előjött a kérdés, sőt igazából nálunk az egyik fő motiváció az volt, hogy a másikat jó "szülőalapanyagnak" tartjuk.

Szerintem ha egyik félnek sincs problémája vele,akkor lehet a kérdésről beszélni bármikor :)

2013. febr. 5. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
54%
Szerintem is jó az ilyenekről általánosságban minél előbb beszélni. Én pl. tudom, hogy mindenképpen szeretnék gyereket, ezért az esélyét sem adtam meg, hogy beleszeressek olyanba, aki tipikus gyerekutáló. Ez egy nagyon fontos szempont, és sokkal rosszabb, ha később derül ki, hogy teljesen máshogy gondolkodunk a kérdésről, ami válóok, hiszen gyerekkérdésben nincs kompromisszum. Vagy van, vagy nincs. De ha az ember már benne van egy kapcsolatban, sokkal nehezebben száll ki belőle, mintha ezt az elején tisztázták volna. Mi mondjuk annyira családcentrikusak vagyunk, hogy már az első időkben tisztáztuk, hogy a jövőképünkben előkelő helyen szerepel a család :)
2013. febr. 5. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"Szeressen bele a személyiségembe és utána akarjon tőlem gyereket"


És megsértődsz amikor fél év után kitesz,mert akkor juttok el odáig,hogy kinek mik is a tervei a jövőre nézve..

2013. febr. 5. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!