Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » A "pasi" szó csak szerintem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A "pasi" szó csak szerintem degradáló?

Figyelt kérdés

Utálom ezt a szót, és utálom, ha valaki azt kérdezi, hogy "van pasid?", vagy hogy "a pasimmal ezt és ezt csináltuk". Olyan, mintha egy darab tárgyról beszélnénk. Mondjuk azt is utálom, ha a férfiak ugyanezt nyomják, csak "csaj" szóval. "Van csajod?" vagy "Mentünk múltkor a csajommal...". Olyan... leminősítő. Szerintem:)

20/L



2013. márc. 21. 22:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Köszönöm, hogy végre valaki megérti, mit papolok állandó jelleggel!
2013. márc. 21. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
76%
mimóza-e vagy?
2013. márc. 21. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
90%
Van benne valami, de inkább csak akkor érzem ezt, amikor a konkrét ember beszél a CSAJÁRÓL vagy PASIJÁRÓL. Ha másról, hogy pl. Bélának a csaja" akkor nem. Egyébként engem a párom megnevezés is zavar, rémesen sznob. 21/L
2013. márc. 21. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem teljesen rendben van mindkét szó,olyan nagyvárosi,21.századi.Pontosan azt mutatja ez a két szó,amit jelent az a kapcsolat.Se többet,se kevesebbet.Egyébként,az nem mindegy,milyen kaliberű emberek szájából hallod.Ha egy nagydumás,flegma,beképzelt sráctól/csajtól hallod,akkor van benne egy kis tárgyként kezelem jelleg,hanghordozásból kivehető ki mire tartja a másikat.

Nekem a hideg futkos a következő szavaktól a hátamon:menyasszonyom,vőlegényem,kedvesem,udvarló,lovag,párom...stb

2013. márc. 21. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

ezek azért van, mert a szavak jelentését elfelejtettük, összekevernek mindent, ez már maradni fog így sajnos, persze, egyéntől függ ki mit használ

barát - barátnő jobban tetszik, de ez egyéni N

2013. márc. 21. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
10%
én a párom kifejezést használom,páran furának tartják mert az én koromban nem szokás(19),de úgy gondolom hogy ez kifejezi hogy mit jelent nekem,érezteti hogy fontos
2013. márc. 21. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Engem nem zavar ha a barátnőm a pasijának nevez,mert elvégre az vagyok. Én egyébként mindig inkább szépen kimondom/írom, hogy barátnő(m).
2013. márc. 21. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

teljesen egyetértek veled, kérdező. mikor felnőtt nők szájából is hallom, hogy a "pasimmal így meg úgy", nagyon gáz. tényleg olyan semmitértő, semmibe vevő, nem sugallja, hogy fontos lenne az illető.

én azt szoktam mondani, hogy "a barátom". írta itt valaki feljebb a másik végletet, mikor "kedvesemmel" és "párommal", hááát :D sosem tudnám azt mondani, hogy a kedvesem - tényleg olyan sznob, olyan fennhéjázó. a "párom"-ról egyszer valaki azt mondta, hogy a zokninak van párja... szóval, azóta mindig ez jut eszembe, ha meghallom ezt a szót. :)

szóval, nekem barátom van.

2013. márc. 21. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Annyira nem, de én is jobban szeretem a barát/barátnő vagy pár szót :)


20f

2013. márc. 22. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
53%
ocsmány szó.
2013. márc. 22. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!