Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Az emberek miért hazudnak...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az emberek miért hazudnak nekünk, amikor reménytelenül szeretünk valakit? Miért nem szembesítenek a tényekkel ahelyett, hogy reménytelen ábrándokba kergetnének minket?

Figyelt kérdés

Egy éve visszautasított egy fiú, akibe már jó ideje szerelmes voltam. ,,Maradjunk barátok", ezt mondta. Ő más lányt szeretett, szintén évek óta és reménytelenül.


A barátnőim nagy része bíztatott, nyugathatott, hogy ,,Ne aggódj, az a másik lány úgysem olyan szép, mint te, nem is értjük, miért őt szereti", és ,,Lehet, hogy most nem szeret, de majd később, évek múlva még összejöhettek és megláthatja benned azt, amit keres; feladja a régi szerelmét és értékeli benned mindazt, amit másokban nem talát meg, hiszen te ÉRTÉKES vagy!". ,,Hány oylan ember volt már, akik később egymásra találtak, pl. volt osztálytársak stb, akiről senki nem gondolta volna"


És én vagy 3 hónapig ebben az álomban éltem. Aztán szépen lassan lehullt a lepel a szemeim elől és rádöbbentem, mindenki hazudott. Nem fog szeretni, eddig sem szeretett, hiszen csak barát voltam neki. Akkor miért hazudtak? És nem is fog szeretni...most már nem is kell, hiszen van más :) De akkor is, miért hazudnak nekünk a saját barátaink, szeretteink? Nem sokkal könnyebb lenne megmondani, hogy ,,nem, nem szeret téged, nincs meg az a plusz, nincs mega a kémia" vagy hogy ,,hagyd a fenébe azt a szerencsétlent, aki a csúnyábbak választja helyetted, meg sem érdemel". Miért hazudnak?


Már csak azért is aktuális a kérdés, mert a mostani barátomról is csupa jót mondanak, ki tudja, ha majd szakítanánk, lehet, csupa rosszat mondanak róla így utólag...miért hazudnak az emberek? nem lehet objektívnak és nyíltnak lenni? Veletek is volt már így?


18/L



2013. márc. 27. 19:10
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem amiért hazudnak a hozzánk közelállók: nem akarják, hogy fájjon vagy hogy megbántsanak a nagyon őszinteséggel, a rideg valósággal. Gondolom én, mivel én is így vagyok a barátaimmal, bár azért utalgatok is a valóságra.

Van, hogy elszakad a cérna nálam, ha valakinek nem nyílik fel a szeme, nem száll el a köd, nem látja azt sem ha csúnyán bánik vele xy vagy ha ő csinál hülyeséget ráadásul feleslegesen vagy hülyét akar magából csinálni, akkor azért már felvilágosítom kicsit, hogy hogy is van. A külsős általában jobban látja a dolgokat. De, sokszor nem fogadták meg a jótanácsomat... Azután azt mondtam, csináld ahogy akarod, de ne gyere hozzám aztán sírni.

Nekem a családom az mindig megmondta a frankót, ahogy látták a helyzeteimet és hogy mit kéne tenni. Mit ne mondjak, elég kiábrándítóak tudnak lenni, de eddig hatásos volt általában.

2013. márc. 27. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
49%
18 évesen, hogy lehetsz ilyen naiv és befolyásolható...
2013. márc. 27. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Nehéz az emberek szemébe mondani az igazat, és különösen igaz ez a lányok esetében. Tapasztalataim alapján attól félnek a barátnők, hogyha elmondják az igazat a másiknak, megsértődik. És az engem körülvevő világban bizony tapasztalom is ezt. És ez elindít egy olyan folyamatot, hogy inkább hazudnak, mondják azt, amit hallani szeretnél, mert így nem haragszol meg rájuk.


Hasonló helyzetben voltam én is, az utóbbi fél évben 2x is. Először reménytelenül beleszerettem egy fiúba, de éreztem, hogy esélyem sincs nála. Ettől függetlenül voltam annyira naiv, hogy felvállaltam, elmondtam neki, persze ő finoman pofára ejtett. Azt mondta, részéről ez barátság, tök kedves vagy meg minden, de csak barátság. Ez hónapokkal ezelőtt volt, de azóta sem keresett sosem. Ha találkozunk kedvesen köszön, mosolyog, előreenged az ajtóban stb., de ennyi. Aztán pár hete pedig alakult valami egy fiúval, aki nagyon tetszik nekem. Aztán kiderült, hogy ez csak "játék" volt a részéről, s végül eldobott, mint egy megunt játékot.

És az az érdekes, hogy az első esetben azok a barátok, akik csak úgy barátok, azt mondták, hogy ne keseredjek el, még bármi történhet, sokat változhat az ember blabla. Ellenben az a lány, aki a legjobb barátnőm és már több mint 10 éve a bizalmasom, azt mondta, hogy ne aggódjak, aki esélyt sem ad arra, hogy jobban megismerjen, az nem érdemel meg és találok majd jobbat, olyat, aki tényleg szeret. Ugyancsak a legjobb barátnőm most is azt mondta, hogy nem szabad elkeserednem, mert nem érdemelt meg ez a fiú, hogy csak játszott velem, mert igazán szerettem volna és bármit megtettem volna érte, de nem volt elég. És rá fog jönni erre ő is, csak akkor már késő lesz. Azok a barátaim, akik csak úgy barátok, de nem olyan mély a kapcsolatunk, mint a legjobb barátnőmmel, ismét csak ámítottak meg ilyesmi.


Szerintem ez tényleg azért van, mert a legtöbb barátom fél attól, hogyha megmondja, hogy tényleg semmi esélyem a fiúnál és jobb ha elfelejtem, akkor megsértődök és vége a barátságnak. A legjobb barátnőm viszont tudja, hogy még ha fájdalmat is okoz azzal, amit mond, ezzel az én javamat szolgálja és később csak jobb lesz nekem, mert túl tudom tenni magam a történteken.

És tudod, áldom a sorsot, amiért ilyen jó barátnő adatott meg nekem, mert ő tényleg mindig mellettem van és az igazat mondja, akkor is, ha fáj, mert ezzel nekem hosszútávon csak jó lesz!

18/L

2013. márc. 27. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

#1! Igen, valóban, lehet nem akarnak ezzel minket megbántani. És a valóság sokszor fáj...


2#! Az nem feltétlenól naivság, hogyha a hozzád legközelebb álló személyeknek hiszel, azoknak, akiket a legjobban szeretsz. Ez a feltétlen, kölcsönös bizalom. Másrészt meg akkor olyan könnyű volt elhinni, én is abban akartam hinni...de így utólag oly jó lett volna, ha tőltettem volna az egészen magam 2-3 hét alatt, ha megmondják az igazat és nem hazudnak. Lehet, sírtam volna sokáig, de legalább nem pazaroltam volna el hónapokat az életemből várva a nagy Ő-re, és visszautasítva egy pár fiút...

2013. márc. 27. 19:42
 5/9 A kérdező kommentje:

#4! Ez igazán megható volt, mintha én mondtam volna :) Ezek a szavak, hogy ,,én mindent megtettem vona érte, de ha neki ez nem elég, meg se érdemel" az én egyik barátnőm szájából is elhangzott anno. Csak valahogy ő volt az, akinek a véleményét nem vettem figyelembe, mert nem azt mondta, amit hallani akartam volna...


Csak én tavaly még eléggé, mondhatni túlságosan is felszínesen gondolkodtam, és azt vallottam: jó csaj jó pasival, rossz rosszal. És a fiúrúl mindenki azt mondta, elég rossz pasi, csak én láttam szépnek, rólam meg azt rebesgették, a jobb csajok közé tartozom, így bátor is voltam a lépésnél, hogy majd összejövünk, hiszen biztos örülne, ha ilyen barátnője lenne (komolyan nem magamat akarom fényezni, csak a fiatalok között ez az általános felfogás). De pofára esés lett belőle, mert ő nem olyan fiú, aki csak azért jönne össze valakivel, hogy menőzzön veoe, ráadásul mint régi jó barát, rendesen kihasználja...neki az az egy lány kellett és kell is mindig. Szerencsére am vége, hiszen találtam jobbat; de ez anno nagyon fájt.


,,Nem vagy elég jó"...most ez is oylan, hogy sérti az ember büszkeségét, és nem szabad felvállalni mások előtt! Talán a legjobb barátodnak elmondhatod, de én már azt is megbántam, mert minek tudjon róla?! Ebból úgyis azt veszik le az emberek, hogyha te már visszautasítást kaptál, akkor tuti nem tarozol a "jobbak" közé, nem vagy menő stb. Ezért ezt titokban kell tartani és büszkén más fiú után nézni, legalábbis ennyit megtanultam az esetből. Félreértés ne essék: én nem nézem le azt, akit már elutasítottak, hiszen tudom, lelkileg milyen érzés. Cska azt mondom, sajnos megismertem a világ hozzáállását az emberekhez. Mai világ ide-oda, lenézik azt, aki szingli, akivel szakítottak, akit megcsaltak, aki még szűz 18 évesen, aki házasság nélkül szül gyereket stb, akármit is mondanak arról, hogy ez a Te életed és a Te döntéseid, élj boldogan. Mind csak MESE.

2013. márc. 27. 19:52
 6/9 anonim ***** válasza:
51%
Hát ha ezt akarod, én igazat mondok: Ha találsz is nagynehezen egy fiút, lehet megdug és otthagy. A mikulás nem létezik, úgy mint a húsvéti nyúl sem.
2013. márc. 28. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

,,Ha találsz is nagynehezen egy fiút, lehet megdug és otthagy."


Ez egy hülye sztereotípia. Ha minden pasi ilyen lenne, nem lennének házasságok, párok stb.

2013. márc. 29. 11:25
 8/9 anonim ***** válasza:
Azért írtam, hogy LEHET.
2013. márc. 29. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
...
2013. nov. 5. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!