Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Lehet, hogy kissé butuska a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lehet, hogy kissé butuska a kérdés, de ha millió sperma indul el a megtermékenyítésre, akkor akármelyik jut el a célba ugyan olyan gyerek születik, mint ha egy másik sperma jutott volna be?

Figyelt kérdés

Kérdezem azért, mert hát ugyan az a DNS- ből indul ki.

Ugyan az a fiú, és a sperma is ugyanabból a DNS-ből alakult ki. Max fiú, vagy lány a különbség, vagy az egyik spermácska szép fiút eredményez, a másik esetleg csúnyát?



2013. ápr. 1. 19:19
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 18/L! Elég jól leírtad, jó a fogalmazásod is, de azért egy kicsit még lehet tömöríteni rajta ;) (egyébként örülök, hogy érdeklődsz a biosz iránt, és látszik is az írásodból, hogy érted is, miről beszélsz! Én egyetemen tanulom a biológiát jelenleg, de jó pár csoporttársamon túlteszel fogalmazásban :) )

No szóval, kétfajta sejt van, testi sejtek és ivarsejtek. Embereknél a testi sejtek 46 kromoszómát tartalmaznak (párban 23 anyait és 23 apait), az ivarsejtek csak 23-at, amelyek az anyai és apai gének véletlenszerű keveredéséből alakulnak ki, és az arányuk gyakorlatilag minden ivarsejtben más. Ennélfogva az általuk kódolt tulajdonságok is mindig mások, ráadásul ezen tulajdonságok mindegyikét egyszerre több gén határozza meg.

2013. ápr. 1. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%
Kedves Gaebrol :) Én voltam, aki írt előtte, és igen, tényleg nagyon szeretem a bioszt és remélhetőleg jövőre már az egyik orvosi egyetemre fogok járni! Tényleg kicsit hosszadalmas lett, csak amikor megláttam a kérdést, nem bírtam ellen állni a kísértésnek.
2013. ápr. 5. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek, különösen a két bioszosnak!
2013. ápr. 7. 08:38
 14/15 anonim ***** válasza:
Sok sikert az orvosihoz, az már azért valami! :)
2013. ápr. 7. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Jo kérdés.😊
2015. jan. 8. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!