Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Diplomás pasik, nektek ez...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Diplomás pasik, nektek ez kizáró ok?

Figyelt kérdés
Ha egy szimpatikus lányról kiderülne, hogy csak érettségije van? Rögtön átsorolnátok, a "tetszik, de komoly (vagy akár lazább) kapcsolatra nem kéne" vagy "nem égetném magam vele, inkább hagyjuk" kategóriába? Vagy szeretőnek jó lenne, de rejtegetnétek inkább?
2013. ápr. 2. 19:29
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:

"Utolsó te is beszűkült vagy, ha azt hiszed a két hülye pi*csa miatt mind ilyen :)"


Az utolsó mondatot nem kell komolyan venni :P Nyilván nem hiszek ilyesmit :)

2013. ápr. 2. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:

Na azért :)


Egyébként nekem eddig két szakmunkás végzettségű pasim volt, az egyikkel baromi rossz volt, de nem ezért, hanem azért, mert emellé eszméletlen hülye is volt. A másiknál nagyon fiatal voltam, életem első plátói szerelme, aztán elegem lett :D De ekkor még 16 voltam :)


Aztán később mindig diplomásokat sodort utamba a sors. És a nagy Ő-m is diplomás, így hozta az élet. Ha nem lenne diplomája ugyanígy szeretném :) És szerintem ő is engem :)

2013. ápr. 2. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:

Én találkoztam már buta diplomással és értelmes szakmunkással is... Hiába magolta a könyveket, ha a lényeget nem érti, és nem képes logikusan gondolkodni.

Én például nem azért nem szereztem diplomát, mert hülye vagyok, vagy mert nem lettem volna rá képes, hanem azért, mert mást akartam csinálni, ennyi.


Persze itt az is kérdés, hogy miféle diplomáról van szó...

2013. ápr. 2. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
A másik meg az, hogy nem mindenki teheti meg hogy menjen egyetemre, mert mondjuk nincs meg mindkét szülő, vagy nem tudják támogatni a tanulással járó költségeket a szülők. és mégis van egy olyan igazságtalanság a dologban, hogy a kamu kis tehetségtelen p*csök mennek főiskolára kamu szakra, aztán meg nagyra vannak a wc papírjukkal, hogy ők diplomások, közben csak benyomták őket a szülők hogy legyen már a gyereknek diplomája. Az életre képtelenek, szorongatják a papírjukat, kozben meg sírnak, hogy két nyelvvizsgával, meg közgáz diplomával NEM TALÁLNAAK MUNKÁÁÁT! na ne már. én akit ismerek, és nincs diplomája, érdekes, mindig talál munkát ha akar. nem is beszélve arról, hogy két olyan tehetséges, életre való ismerősöm is van, aki tök "suttyó" egyik ráadásul börtönviselt, de mind kettő szorgalmas üzletember, Magyarország egyik legjobban felfutott marketing cégét vezeti az egyik, a másik tv reklámmal foglalkozik, de mindkettőnél befigyel a merci, meg az A8-as Audi, és évente háromszor járnak tájföldre meg hawai-ra, meg síelni, vitorlázni. Álljon már meg a menet, ne higgyük már, hogy az emberi érték, meg az életre valóság azon a sz*ros papíron múlik! persze nem általánosítok, mert mindkét közegből vannak ilyenek is meg olyanok is, van aki tanulással válik elismert szakemberré bizonyos szakmában, aztán rohadt jól megállja a lábát az életben és sz*rrá keresi magát, de ezt a "van-e diplomája" című kamuszöveget hagyjuk már. Olyan is van, hogy egy szakmunkás egy link semmirekellő. Az emberi érték messze menően nem azon a sz*r papíron múlik. Igazából sajnálom azokat akik ennél a szintnél lemaradtak, és semmire nem képesek azon túl, hogy ettől nagyra vannak magukra. sírjatok csak hogy nincs munkátok. majd rájöttök, hogy az életrevalóságot,meg a talpraesettséget nem az iskolában tanítják.
2013. ápr. 2. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
mielőtt valaki belém kötne, a kamu szakot nem a közgáz diplomára értettem.
2013. ápr. 2. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
55%
személy szerint, én is elvégeztem egy kamu szakot amúgy, mert annak idején én is áldozatául estem ennek a "van-e diplomája" szövegnek. De a budakörnyéki házam elárulom nem abból a papírból van, hanem abból, hogy 19 évesen kezdtem járni az élet egyetemére, aztán elvégeztem az élet phd fokát is, és most jóízűen röhögök azok arcába akik anno lenéztek hogy nincs diplomám. Most van egy kamu diplomám, amit én is villogtathatok nekik, had higgyék csak azt, hogy ez nekem is fontos, de mellette fel tudok mutatni egy 28 millás házat, amit viszont olyan erények alapján szereztem meg, amit nem az ELTÉN tanítottak :D
2013. ápr. 2. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
48%

"na ne már. én akit ismerek, és nincs diplomája, érdekes, mindig talál munkát ha akar. nem is beszélve arról, hogy két olyan tehetséges, életre való ismerősöm is van, aki tök "suttyó" egyik ráadásul börtönviselt, de mind kettő szorgalmas üzletember, Magyarország egyik legjobban felfutott marketing cégét vezeti az egyik, a másik tv reklámmal foglalkozik, de mindkettőnél befigyel a merci, meg az A8-as Audi, és évente háromszor járnak tájföldre meg hawai-ra, meg síelni, vitorlázni."


Ne a pénz legyen már az emberi érték, kedves uram, és a gazemberséget ne nevezzük már életrevalóságnak. Aki börtönviselt, az egy utolsó senki bármennyi pénze is van, és bármit is csinál az életben. Azt pedig ne hidd, hogy az Audi becsületes pénzből van. Egy bűnöző ne legyen már pozitív példa! Persze ha neked a lopás, csalás, hazugság érték akkor nincs miről beszélni.

Én őszintén szólva szívesebben leszek csóró diplomás orvos, mint milliárdos "életrevaló" bűnöző.

2013. ápr. 2. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
Kedves 26-os, megkérdezhetem, mégis miből telik neked 28 millás házra, mindennemű komoly diploma nélkül? Mert az, hogy az ÉLET megtanított, meg ezek a szövegek nekem kicsit korrupt dolgokat juttatnak eszembe... Ha tévedek elnézést.
2013. ápr. 2. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
kedves utolsó. semmi korrptság. életrevalóság, és akarat. Leginkább az, hogy nem volt apám és nem volt senki aki segítsen, akire számíthattam volna, így mindent meg kellett tanulnom egyedül elérnem. 19 éves korom óta dolgozom, és a saját lábamon élek. Nem akarok ítélkezni. Belátom, ha a szüleim (anyám) pestiek lettek volna, és el tud tartani, tudja fizetni a kamu diplomát, vagy lakhattam volna a lakásában és nem kellett volna albérletet fizetnem, akkor én is ugyanebbe a csapdába sodródom, hogy semmire nem viszem, mert elkényelmesedek. De úgy, hogy mindig ott volt az, hogy nekem mindig többet kell nyújtanom az átlagnál, hogy elérjek valamit, talán ez volt az a power ami mindig tolt felfelé. Egyébként könyveltem komoly cégnél, de úgy hogy néha 15 órát is bent voltam. Azt nem szeretem, úgyhogy most sales-ezek, ez jobban illik hozzám, és kevesebb erőfeszítésekkel lehet akasztani nagy pénzeket. De ez még most kialakulóban van, de az egyik legjövedelmezőbb munkalehetőség ma Magyarországon, ha jó cégnél vagy, és jó terméket értékesítesz. Vannak kollégáim akik havi millió körül kapnak jutalékot. Egy a lényeg, akarattal mindent el lehet érni, csak ki kell jönni a kényelmesből. Talán azoknak könnyebb ezt a lépést megtenni akik rá vannak kényszerülve.
2013. ápr. 3. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
27-es valahol egyetértek veled, így az utolsó mondatodat tekintve. De félre értettél. Nem a lényeget ragadtad ki abból amit közölni akartam. Nem akarok vitatkozni. Az emberi értéket nem a pénz alapján mérjük persze, ez igaz. Nem is erre akartam kitérni, hanem az akaratra, és az életrevalóságra. Mert a diploma fontossága volt a kérdés, és ebből kanyarodtam el ebbe az irányba. Amúgy azért mert valaki elkövet valami hülyeséget fiatal korában (mit tudom én pl bolti lopás) attól még nem bűnöző. Később megbánhatja, megváltozhat, benőhet a feje lágya, és kijöhetnek belőle a rejtett tehetségek, amitől később sikeres lesz. Egyet is értenék a teóriáddal, ha nem állandóan az orvosokat meg tanárokat hallanánk sírni, hogy kevés a pénz. Ezt vállalta amikor lediplomázott. Az más kérdés, hogy jobban meg kéne őket becsülni, ezen sem vitatkozom. De akkor ne vágyjon olyan életre amit az üzletemberek elérnek. Egyébként nem minden üzletember "bűnöző" ahogy te mondod. Vannak itthon is olyanok, akik becsületesen, kiváló ötletekkel érnek el nagy sikereket, és lássuk be a pénz mindenkinek jól jön. Én is szívesen mennék nyaralni, és szívesen kigörülnék az új műanyag és kárpit illatot árasztó Mercimmel a szalonból. Pl a bortönviselt ismerősöm találta ki a hungaromémet. Azóta milliókat kaszált belőle hirdetésszervezéssel. Egyáltalán nem csaló, csak jó ötletei vannak, és ezeket jól menedzseli. Hagyjuk már abba a sírást hogy nincs pénz! tenni kell érte. Egy hungaromém kitalálásához pedig diploma sem kell. Csak pár e-mail, ahova a linkedet tovább küldöd, utána jó banner helyeket adsz ki rá bérbe. vagy írsz egy blogot, kitalálsz egy mobil applikációt, feltöltesz egy youtube videót ha megnézik pár millióan, holnap vehetsz egy házat. Irigykedés és sírás helyett inkább legyünk élelmesek. Van egy jó soroszat, akit érdekel szerezze be, az a címe hogyan legyek vállalkozó. Nekem az nyitotta fel a szemem, hogy lépni kell, nem sírni. Az ötletek utána meg jönnek ezerrel, aztán egyszer csak az egyik bejön.
2013. ápr. 3. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!