Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Policisztás petefészkek! Mit...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Policisztás petefészkek! Mit jelent, mit okoz? Aggódjak?

Figyelt kérdés

Az orvos azt mondta nagyon megvan vastagodva a tüszőréteg.

Alapvetően is fogamzásgátlót szedek,így van vérzésem,de szerinte ha nem szednék,akkor lehetséges,hogy sokáig meg sem jönne.

Ez azt jelenti,hogy ha nem szednék gyógyszert,akkor sem esnék valószínűleg teherbe? Mit tegyek? Szeretnék majd kisbabát,nem akarok meddő lenni :(

Így gyógyszer mellett policisztás petefészkekkel akkor tényleg O % az esélye annak,hogy véletlenül terhes legyek,hiszen ilyen petefészkekkel milyen pete érhetne meg??


26/L


2013. ápr. 3. 13:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
ezeket miért nem tőle kérdezted meg?
2013. ápr. 3. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Mert annyira meglepett,hogy hirtelen azt sem tudtam mit kérdezzek.

Megkérdeztem,hogy ez mit jelent.Elmondta,hogy nagyon megvastagodott a tüszőréteg,és emiatt ha nem szedném a gyógyszert a vérzésem nem lenne rendben.

Ennyi,gondoltam,hogy jó,akkor biztos csak ennyit jelent.

Aztán most néztem meg neten bővebben,hogy mi az a policisztás petefészek,és most látom csak,hogy azt jelenti,hogy nem szakad le az érett petesejt,és így nincs mit megtermékenyíteni.Az orvos gondolom ezt azért nem részletezte nekem,mert alapvetően fogamzásgátlót szedek,és nem tervezek kisbabát egyelőre.Így erről nem világosított fel.Nem tudom,hogy ezek csak internet szülte rémhírek,vagy tényleg meddőséget okoz.

2013. ápr. 3. 13:34
 3/11 anonim ***** válasza:
van sok blődség a neten, ez tény. de ha úgyse most akarsz gyereket, akkor majd elég lesz akkor gondolkodni, amikor majd akarsz.
2013. ápr. 3. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
46%

Plicisztás petefészek sindrománál(PCOS) alapból tilos fogamzásgátlót szedni. A teherbe esés meg nagyon nehéz.


Szóval menj el egy endokrinológushoz, mert a dokid mint látható nem áll a helyzete magaslatán.

2013. ápr. 3. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Nem is értem,jó orvosnak tartom Őt alapvetően.Eddig semmi gondom nem volt vele.Meg eddig nem is mondta soha,hogy policisztás lenne a petefészkem,most mutatta ki a hasi UH.

Nem akarok netes hülyeségekkel jönni,de pont egy webbeteg oldalon olvastam,hogy gyakran írnak fel ilyen betegségre fogamzásgátló szedését 1 félévre,és az segít.

Az a baj ezekkel az sztk-s rendeléssel,hogy sok a beteg,és sietnek mindennel,ha az ember meg kérdez,akkor őt nézik hülyének.

Köszönöm az eddigi válaszokat!

2013. ápr. 3. 13:40
 6/11 anonim ***** válasza:
igen, tudom. menj inkább magándokihoz. nekem felirták anno a fogamzásgátlót, mindenféle vizsgálat nélkül. csak a papa-tesztet csinálták meg, de már aznap ott felirták a tablettát is. szóval.... no comment... ja, az lett a következménye h majdnem trombózist kaptam, idő kérdése volt csak, mire egy orvos kinyögte, h ha állandóan fáj a fejem, akkor nem is szabadna szednem....
2013. ápr. 3. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Azt sem értem,hogy ilyen petefészkekkel miért szedjek tovább gyógyszert,elég lenne egy spermicid kúp használta is nem.

Most akkor ez azt jelenti jelenleg,ha abbahagyom a gyógyszert,kevesebb az esélyem arra,hogy megtermékenyüljek?

Köszi,elfogok menni majd olyan szakrendelésre amit írsz.

2013. ápr. 3. 13:55
 8/11 anonim ***** válasza:
simán elég a kúp, én azóta megszakitással védekezek, meg a termékeny napokon pharmatex-szel. tabit soha többet...:(
2013. ápr. 3. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Nekes is policisztás petefészked van?
2013. ápr. 3. 14:10
 10/11 anonim ***** válasza:
nem, nekem trombózishajlamom. illetve a fene tudja h már mim van, mert ezt se akarták kinyögni...
2013. ápr. 3. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!