Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha 20 évesen kb.1 éve nincs...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha 20 évesen kb.1 éve nincs menstruációm, és kb 2 hete nem védekeztünk a barátommal (bár nem bennem ment el), akkor lehetek terhes?

Figyelt kérdés
2013. máj. 31. 16:25
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
100%
de attól még el kell menned vizsgálatra!!! nem kötelezhet h szedd őket.. mellesleg most csak olyat fog adni amitől megjön..
2013. máj. 31. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:

akkor mehetsz első körben házidokihoz és elmondod neki ezt, és, hogy egy pajzsmirigyet szeretnél nézetni... (tsh és t4) ha túlműködik a pajzsmirigyed vékony alkatú vagy, nem hízol könnyen, nem menstruálsz... ha alul működik hízol, mint a disznó és nem menstruálsz...


Akár mondhatod azt is hogy nőgyógyászati kivizsgálással párhuzamosan menne a vizsgálat és s.o.s egy eredmény!

2013. máj. 31. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
milyen vérvételen voltál? általános vagy nőgyógyászati hormonsor? Inzulin (nem cukor!!!)? progeszteron stb?
2013. máj. 31. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
100%

1. Kis eséllyel, de lehetsz terhes. Ugyanis az, hogy évente egyszer van vérzésed, nem zárja ki, hogy az előtt az egy vérzés előtt legyen peteérésed. Nekem is gondjaim vannak a ciklusommal, emiatt hőgörbét vezetek, és bizony volt, hogy a 200. napon !!!!! volt ovulációm.

De azért elég kicsi az esély rá, hogy pont kifogtátok, ráadásul a megszakítás is véd vmennyit, bár természetesen nem sokat.


2. Gondolom érzed, hogy az évi egy menzesz nem igazán a normális kategória.

A fogamzásgátló természetesen semmit nem ér azon kívül, hogy véd a nem kívánt terhesség ellen, és havonta csinál egy megvonásos vérzést), így azt tényleg teljesen felesleges szedegetni, főleg akkor, ha szarul is vagy tőle.

Viszont a normális kivizsgálás és kezelés indokolt lenne. Egyrészt azért, mert hosszú távon ez a probléma okozhat gondokat (akár endometriumrákot is pl.), másrészt azért, mert így akkor sem lesz gyereked, mikor szeretnél.


Az egyik hozzászóló javaslatát nem díjazom (hogy kamuzz össze hőgörbéket, meg mondd azt, hogy gyereket akarsz), mert akkor meg esetleg elkezdenek stimulálni a teherbeesés céljából, ami megint csak nem fog jót tenni.


Ehelyett azt javaslom, hogy ne nőgyógyászhoz menj, hanem ENDOKRINOLÓGUSHOZ. Ő hormonvizsgálatok alapján megfelelően fogja kezelni az okot (remélhetőleg).

2013. máj. 31. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 A kérdező kommentje:
A pajzsmirigyem kicsit túlműködik de azt mondták, hogy olyan kis mértékben, hogy nem befolyásol semmit.
2013. máj. 31. 16:54
 26/35 anonim ***** válasza:
100%
Nekem sem jött már meg vagy három hónapja,de nekem sosem volt rendszeres.Terhesség nálam ki zárva.Nekem sem ártana meglátogatni a nőgyógyászt.Fogamzásgátlót én sosem szednék!Régen szedtem,de rohadtul összezavarja az ember szervezetét.Én ellenék így,h nem jön meg sosem,gyereket úgysem akarok.Csak attól félek,h valami betegség áll a háttérben.Szerintem,minél hamarabb menj el orvoshoz!
2013. máj. 31. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
100%
Menj el újra orvoshoz! Ki kell vizsgálni, hogy miért nincs menstruációd.
2013. máj. 31. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:

szia!


én írtam, hogy kamuzzon össze hőgörbét... A hormonsort megcsinálják mindenképp mielőtt stimulálni kezdenék... A gyógyszerre meg bármikor nemet lehet mondani, hogy köszönöm én inkább mondjuk a méhpepmőt innám mert azt mondják az csodaszer az alternatív gyógyászatban...


Endodokikról nincs jó véleményem... Inkább egy nőgyógyászati teljes kivizsgálás és ha ott valami kóros eltérés van akkor lehet menni endodokihoz... Lehet csak a progeszteronja nem stimmel amúgy minden más jó... Így csúszhat a ciklusa bőven (sajnos már kitanultam mindent ebben a témában) és ha eredményt akarsz látni akkor ki kell taposni mert az orvos csak pillanatnyilag segít..


Én is kaptam azt a bogyót amitől meg kellett jöjjön... mikor szedtem nem volt gond... ha elfogyott menzeszem se volt...

2013. máj. 31. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:

kérdező a túlműködés "jó", ha az ember lánya teherbe akar esni merta akkor szeretik adokik azt ha elég alacsony az értéked... Alapjáraton viszont nem jó és a nődokis kivizsgálás is kell meg egy inzulinos...

Van sajnos sok nyűg én pm alulműködéses vagyok és ir-es..

Gyógyszerre én is mondtam, hogy kössz nem inkább kezelem magam (nagyon szarul voltam a bogyóktól)

Az inzulinrezisztencia is ugyanúgy kiváltója lehet mindennek... De ezt mondjuk csak endodoki szűri meg...

2013. máj. 31. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:

"Lehet csak a progeszteronja nem stimmel amúgy minden más jó..."


Ne haragudj, de ez butaság.

Nyilván baj van a progeszteronjával, hiszen az ovu után termelődik. Ha neki nincs ovuja (márpedig ha évente 1 vérzése van, akkor maximum évente 1 ovuja van), akkor nyilván nem lesz neki progeszteronja sem.

Ehhez nem kell progeszteron mérést csinálni, ennyiből is meg lehet mondani, hogy kevés neki (vagyis mondhatni nincs is).


A peteérés hiányának pedig kell, hogy legyen vmi oka. És azt kellene helyretenni.

Ha a ciklus második felében adnak neki progeszteront, azzal ugyanannyit érnek el, mint a tablettával.

Ugyanúgy nem lesz ovulációja, csak vérezni fog egyet (megvonásos vérzése lesz).

2013. máj. 31. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!