Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Újra kell kezdenem, amit...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Újra kell kezdenem, amit eddig felépítettem? 18 és fél évesen anya leszek.

Figyelt kérdés

Már egészen kisgyermekkorom óta azon dolgoztam, hogy mind individuálisan, mind a közösség által elismert legyek és nagy reputációnak örvendjek.

Nemzetközi tanulmányi versenyeken vettem részt, cikkeim a regionális újságban rendszeresen megjelennek, a legjobb sportolói címet is számtalanszor elnyertem, serlegek és névre szóló kitüntetések sorakoznak a polcomon. Mindez a szüleim maximalizmusának köszönhető, akik nagyon szigorúan fognak.

Így azt sem tudom, hogy közöljem velük a hírt, de még nagyobb problémám, hogy a közösségben az eddig kialakított kép rólam szertefoszlik. Eleinte a kapcsolatomat sem támogatták, mostanában békéltek meg a gondolattal, hogy elkezdtem a saját utamat járni. Persze nagy önbizalommal, mellemet veregetve ugrottam fejest a mély vízbe, mondván, hogy én egymagam is elboldogulok, tudom mi az a felelősség.

Tíz hónapja vagyok együtt a barátommal és már előre megbeszéltem vele, hogy nekem a védekezés nagyon fontos, komolyan veszem. Minden egyes alkalommal óvszert használtuk, így nem keltett semmi aggodalmat bennem. Azonban 3 hete késik a menstruációm és eszembe jutott az egyik este, mikor még csak a pettingelős periódusban voltunk, hogy akkor megtörtént egyszer, hogy először hozzá nyúltam, majd magamhoz.

Kétségbe esetten rohantam a gyógyszertárba tesztért és a félelmem beigazolódott: állapotos vagyok. Még egyszer elvégeztem és ugyanazt az eredményt kaptam meg.

Igen, és most önző módon bevallom, hogy csak magamra tudok gondolni. Állatorvosira szerettem volna menni, stabil jövőképem volt és most először érzem azt, hogy kicsúszott a kontroll a kezeim közül. Nem tudom, hogy ki tartana velem, de az biztos, hogy az irigyeim elégedetten fognak ércelődni a bukásomon és a hideg futkos ettől a hátamon. Ujjal fognak rám az emberek mutogatni és a nagy karrierem helyet nevelhetem a kislányom/kisfiam otthon.

Nem mertem még senkinek sem elmondani, a barátom az "első állomás", utána a szüleim és ha azt a beszélgetést túlélem, akkor az egész világ. El lehetne titkolni? Valahogy ki tudnék ebből úgy jönni, hogy a baba se sérüljön és én sem? Elég gond lesz az, hogy a szüleimnek nagy fájdalmat okozok, a lehető legszerencsésebb opciót szeretném kiválasztani.

Annyi hazugság kavarog most a fejemben, egyéves tanulmányi út valamilyen távoli idegen országban, az ország másik felébe való költözés. Egyszerűen nem bírnám elviselni azt a megaláztatást, ami akkor érne, ha ez a dolog publikussá válik.

Abortusz és örökbe adás nem jöhet szóba.

Elnézést a kesze-kuszaságért, de valahogy nem tudok józanul gondolkozni.


2013. jún. 27. 22:19
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy fake-e. Szerintetek?
2013. jún. 27. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Esti mese?
2013. jún. 27. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Sanszos!
2013. jún. 27. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
szerintem nem fake! hát ez biztos azért van mert a családod nagyon szigorú és azért van ez a gondolkodás... hogy elbújnál..ez nem annyira nagy dolog hogy elkéne menned a világ másik végére...Gondolom a baba nem fog megsérülni ha csak nem ütöd meg valahogy (vagy mások) de azért nem lehet ekkora nagy gond..akik meg a barátiad/barátnőid közül nem fogadják el és cserbenhagynak azok nem igazi barátok! Sok szrencsét
2013. jún. 27. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Talán nem fake, csak a kérdező kissé öntudatos...

A baj nem az, hogy ebben a helyzetben a saját életed alakulása foglalkoztat, hanem, hogy MÁSOK, konkrétan IDEGENEK véleménye érdekel. Hacsak nem ősellenségeid, nem hiszem, hogy jót szórakoznának "bukásodon", hiszen ilyesmi,sajnos szinte véletlenül is megeshet.

Inkább becsülendő, hogy nem a könnyebb utat választottad. Nem tudom, milyen a viszonyod a szüleiddel, de én ebben az esetben biztosan rájuk támaszkodnék (szégyen, nem szégyen) Most mennél egyetemre? Halassz egy évet, de aztán elkezdheted és dolgozhatsz is mellette valamit, persze ez csak szülői segítséggel lehetséges. A gyermek apjáról semmit sem írtál, Tanul/dolgozik? Azért az sem mellékes.

Tényleg csak sok kitartást tudok kívánni a továbbiakhoz! Szerintem légy a szeretteiddel őszinte, a többiek meg egyszer úgyis megtudják.

2013. jún. 27. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Ömm... nem akarlak kiábrándítani, de a világ nem körülötted forog. :D Ugyanúgy folytathatod tovább az életed, bár lesz egy gyereked, de ha igazán ügyes vagy, meg tudod oldani a dolgot, hogy egyszerre ügyelj a gyerekre, és a tanulmányaidra is! Tudod, anyukám két pici gyerek mellett érettségizett le!! Méghozzá nem épp átcsúszott, hanem szép eredményekkel.. Te is meg tudod csinálni!

És egyáltalán nem fog rajtad élcelődni a környezeted, először nagy érdeklődés lesz, de utána tompul a zaj. Ez természetes.

2013. jún. 27. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Ötös, köszönöm az első normális választ.

De gondolj bele a helyzetembe, a szüleim nagyon merev szabályokhoz szoktattak és néha azt érzem, hogy velem akarják azt elérni, ami nekik nem sikerült. A "kis büszkeségük" imázsába nem fér bele egy tinédzserkori terhesség. Én meg azt sem tudom, hogy hogyan kell tartani normálisan egy kisgyermeket.

Az iskolában elég "zárt a légkör", így hamar szárnyra kelne a hír és kinéznének. Tudom, mivel már egyszer megtörtént egy egy évfolyammal felettem járó lánnyal.

2013. jún. 27. 22:33
 8/13 A kérdező kommentje:

Barátom tanuló, nincs önálló keresete.

Igen, valószínűleg túlspilázom a dolgot egy normális ember szemében, de a mi családunkban minden a külsőségekről szól.

2013. jún. 27. 22:35
 9/13 anonim ***** válasza:

Egyke vagy? :D olyan mintha azt hinnéd, mindig mindenki rád figyel és téged les? :)

Tudod mi lesz? semmi, 5 perces híred lesz és kész, elmúlik mindenki mással fog foglalkozni helyetted.

Anyukám mellettem diplomázott, ami azért keményebb mint a gimi szóval nincs lehetetlen, főleg ha ott vannak neked a szüleid is :D

Attól mert van egy gyereked még pár év múlva elmehetsz egyetemre, ha bölcsibe-oviba fog járni, nincs lehetetlen csak tehetetlen :)

2013. jún. 27. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Én biztos nem tartanáőm meg a helyedben, de sok olyan esetről hallottunk már ahol a fiatal lány gyerek mellett tanult tovább, érettségizett. Te is meg tudod ezt tenni, persze nehéz. Ebben az esetben pedig mi ebben a bukás? Meg különben is, ilyen okosan tudni kéne lesz*rni, hogy osztálytársak mit gondolnak.
2013. jún. 27. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!