Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Fiúk, titeket zavarna, hogy a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Fiúk, titeket zavarna, hogy a barátnőtök/lány, aki tetszik nektek lelkész szeretne lenni felnőttkorában?

Figyelt kérdés
Apukám és a nagyapám is az, és nagyon érdekel a hittan, teológia. Velük is szoktam ilyenekről beszélgetni. Légyszi kort is írjatok! :-)

2013. júl. 6. 11:18
 1/8 anonim ***** válasza:
88%

Én nem igen foglalkozok azokkal az emberekkel akik ilyennek foglalkoznak.

Lényegtelen miért nem.Egyszerűen össze se jönnék ilyen lánnyal.

F20

2013. júl. 6. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
A suliban nem szoktam ilyen dolgokról beszélni, csak hittanórán/óra után a tanárral.(rákérdezek vmire a témával kapcsolatban.)
2013. júl. 6. 11:28
 3/8 anonim ***** válasza:
42%

Bocsi, de szerintem ez az egész egyház dolog csak arra van, hogy a hívő és egyben buta emberekből minél több pénzt csaljanak ki. Bár a reformátusokra annyira nem jellemző, csak ahány istentiszteleten eddig voltam, a lelkész mindíg megjegyezte, hogy Isten szereti a jókedvű adakozókat, de a katolikusoknál igazán megy a fényűzés. Legújabb kocsik, nagy ház... A környező 8 településen legalább is így van. Egyszerűen én ebben nem hiszek és valószínű, hogy egy hívő és egy nem hívő ember nem tudna együtt élni.

Nekem ez kizáró ok. A vasárnapot pihenéssel töltöm és szeretem a párommal együt tölteni.

2013. júl. 6. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Evangélikus vagyok, és soha nem említik az adakozást az istentiszteleten. Aki akar dob pénzt a perselybe, aki nem, nem. Ne itt szidd az egyházat, légyszíves! :-/
2013. júl. 6. 17:54
 5/8 anonim ***** válasza:

Kérdező!

Ha a 3#-as vallási megnyilvánulásától elvonatkoztatunk, megadta a választ.

Jövője csak úgy lehetne egy kapcsolatnak az esetedben, ha mindkét fél hívő lenne. (kivételek vannak)

Pluszba még az is nehezítené a dolgot, hogy lelkész szeretnél lenni, így ha egy nem hívővel hozna össze a sors, hosszú távon probléma forrása lehet.

Ilyen probléma lehet az, hogy más vallást gyakoroltok vagy csak te gyakorlod, illetve más értékrenddel tekintenétek a jövőre.


Remélem a mondandóm segített! :)

2013. júl. 7. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
3. vagyok. Nem egy lelkésznek készülő ember módjára válaszoltál. Én az evangélikus egyházat nem ismerem, nem is vagyok vallásos, de református iskolába járok, így azt hittem arról, hogy lelkész szeretnél lenni, hogy református vagy. Én csak a saját tapasztalataimat írtam le itt a környező településekről és azon a református istentiszteleteken és katolikus miséken szerzett rossz tapasztalataimat. Ettől felétek lehet másként, de ez engem annyira befolyásol, hogy nem tudnék lelkésszel egy komoly kapcsolatot elképzelni és szerintem kevés olyan ember van, aki nem hívő és másként gondolkodik. Most hogyha fáj ezt olvasni, arról én nem tehetek. Persze lehet kivétel, aki nem mint lelkész ismer meg és annyira szeret, hogy kitart melletted, ezt én nem mondtam, lehet hogy én is ha egyébként olyan lány vagy, de ha mint lelkész ismernélek meg, nem is érnél meg nekem egy próbálkozást sem. Ez van. A véleményünket kérted én meg rendesen válaszoltam.
2013. júl. 7. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Elnézésed kérem, hogy nem a kérdés célcsoportjából írok, de talán nem lesz fölösleges a válaszom.

Értem a kérdésed, de szerintem az elsődleges kérdés nem ez, hanem az, hogy valóban Isten hív-e a lelkészi szolgálatra. Ha igen, akkor ő meg fogja adni azt a férfit, aklit férjedül készített. (Ez most lehet, hogy "túlkegyesen" hangzott, nyilván nem arról van szó, hogy a egy villám lecsap a kiválasztott mellé, esetleg a napi igeolvasásodban megtalálnád a keresztnevét, de abban teljesen biztos vagyok, hogy ha Isten akaratát keresed az életedre nézve, akkor ő - ahogyan a pályaválasztásban, úgy - a párválasztásban is segítségedre lesz.


Kívánom, hogy legyél nyitott Isten vezetésére, hogy mit akar az életedben.


Kedves református gimnazista (3. és 6. válasz)!

Szeretném elmondani, hogy a lelkész nem haszonlesésből "jegyezte meg", hogy a jókedvű adakozót szereti az Isten, hanem mert az a liturgia része. Ez egyáltalán nem jelent semmiféle haszonlesést. Egészen egyszerűen azért hangzik el a legtöbb gyülekezetben, mert azt akarja tudatosítani, hogy Isten igényt tart a szívünkre, és ebből következően az életünk minden területére - például az anyagiakkal való bánásmódunkra is. Ha azt akarod mondani, hogy nem minden esetben történik jól az anyagiakkal való gazdálkodás az egyházakban, akkor értem, hogy mit mondasz, de ez egyrészt nem jelenti azt, hogy ez mindenütt így van, másrészt még kevésbé, hogy ne kellene komolyan venni, hogy mindenünk (a z erőnk, időnk, pénzünk is) Istené, és az a felelősségünk, hogy jól bánjunk vele, és ne csak a saját önzésünkre használjuk.

Abban viszont igazad van, hogy egy hívő és nem hívő ember házassága igen nehezen lehet működőképes.


Szeretettel:

egy (egyébként boldog házasságban élő) református lelkipásztor

2013. júl. 11. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
88%

Te is egy birka vagy utolsó :D

Nem látsz el odáig, ahol leírtam, hogy a környező településeken van így, attól máshol lehet más. Ezt a pénz olgot, ami magyarázatot adtál rá inkább hagyjuk. Gondolom nem egy 15 éves autód van neked sem. na de hagyjuk is, nem is érdekel a téma, csak leírtam a véleményemet, te meg neked tetsző módon átértelmezted, mint ahogy a Bibliával is tenni szoktátok. Na én ezt a kérdést inkább törlöm a megválaszoltjaim közül, kár is volt először is válaszolni. A hívő emberek mind bogarasak.

Éa ne írd azt, hogy "szeretettel kérlek, mikor te is csak kötözködsz.

2013. júl. 11. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!