Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha valakit azért utálnak...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha valakit azért utálnak csakis, mert ő cigány, nem lehet, hogy csak azért lesz olyan, mert nem kapott normális bánásmódot?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy nem feltétlen tartozik ebbe a témakörbe, de ebbe is.

Pl ha valakit már csak azért is, mert ő a cigány, már utálnak, erőszakosnak, bűnözőnek ítélnek meg, akkor szerintem lehet, hogy azért lesz az, mert nem kap esélyt a normális életre.

Szerelmi téren is, ha valaki azért mert ő cigány, egyből azt hiszi, hogy csajként 15 évesen szül, és erkölcstelen és káromkodik stb. Vagy férfiként lop, csal, veri a nőjét, stb.


2013. szept. 4. 19:17
 1/6 anonim ***** válasza:
82%
Nem. Az előítéleteken lehet változtatni, nem annyira nehéz, mint ahogy azt előadják. Tapasztalat.
2013. szept. 4. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
63%
Nem nagyon értem a kérdést. Magyarországon a cigányoknak kb. 90-95%a bűnöző, vagy nem dolgozik, szerintem ezek után teljesen normális, hogy mindenki utálja őket...
2013. szept. 4. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem válik bűnözővé, csak azért, mert annak titulálják. Van pár roma ismerősöm, akik teljesen korrekt életet élnek. Dolgoznak, normális házban laknak, a gyerekeik is rendesen tanulnak. Ők is megkapták ezt a megkülönböztetést gyerekkorukban, mégis normális emberek maradtak.


Inkább vállnak ilyenné a többi romától, akiktől látják a deviáns viselkedést. Ennek ellenére a lehetőség mindben megvan, hogy rácáfoljon a diszkriminációra, ha akar.

2013. szept. 4. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Egyik nap beszélgettem az egyik ismerősömmel, akivel egy helyen dolgoztunk, és mesélte, hogy mennyire megbámulják a biztonsági őrök, és mindenhol éreztetik vele, hogy nem örülnek hogy ott van.

A srác jobban keres mint én, kb 200 felett, de sokat is dolgozik.

És ha valakinek nincs szerencséje, szerintem nem talál ilyen jó helyet, és ezek a sorozatos bántalmak lehetnek olyanok is, hogy elősegítik azt, hogy olyan legyen, amilyet elvártak tőle.

2013. szept. 4. 19:35
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Ez is részben igaz. Sok ember van, aki meg fogja nézni, csupán a származása miatt. Ez ellen viszont tenni nem lehet, de nem is célja, hogy az ilyeneknek megfeleljen.


Az ismerősöm középiskolai fizika/kémia tanár, de legjobb tudomásom szerint, még nem nagyon érte őt ott semmilyen atrocitás a származása miatt. A felesége, aki ugyan úgy roma származású, pedig titkárnőként dolgozik egy pesti logisztikai központban.


Nyilván, bármikor előfordulhat, hogy a származása miatt hátrányokkal indul, de ez sem mentség arra, hogy bárkiből is bűnöző váljék. Egyébként, ha valaki rendes végzettségekkel rendelkezik, akkor jó eséllyel már nem ez lesz a probléma. Az, hogy tisztességes életet fog-e élni, az már fiatal korában eldől. Ez viszont nem csak rájuk jellemző. Egy magyar emberből is ugyan úgy válhat bűnöző, vagy sikertelen ember, ha fiatal korában nem megfelelő a környezete, társasága.

2013. szept. 4. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Tegyük fel van egy cigány ,de normális akkor inkább csak elkerülöm mert félek tőlük.

Ha egy bunkó paraszt mint a legtöbb, akkor utálom. ennyi :)

2013. szept. 6. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!