Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit szólnál hozzá, ha a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit szólnál hozzá, ha a gyereked elmondaná, hogy meleg?

Figyelt kérdés

Arra lennék kíváncsi, hogy ki hogyan reagálna arra, hogy a fia/lánya elmondaná azt, hogy homoszexuális? És arra is kíváncsi lennék, hogy ezt hogyan élnétek meg és, hogy utána a továbbiakban mit tennétek?


Mindenki véleményére kíváncsi vagyok, első sorban szülőkére, de persze azokéra is, akinek nincs vagy még nincs gyereke, csak annyit szeretnék kérni, hogy a korotokat és a nemeteket írjátok le:) A válaszokat előre is köszönöm!:)



2013. szept. 14. 17:03
1 2 3 4
 31/39 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem miért kell ilyenen vitázni. -.-"

Tök mindegy hogy genetikai vagy esetleg pszichés.. így adta a jó isten s kész..

Nem láttam én se melegeket max a tvben.. de úgy tűnik aki nem meleg az nem érti s itt teszi az eszét hogy így meg úgy.

T. Hölgyem/Uram: A kérdés az, hogy ön mit szólna ahhoz ha a kisfia, maholnap elmondja hogy meleg!

Ja igen, észrevettem azt. hogy nagy többségben a család legkisebb gyereke meleg (jómagam is). Akkor itt már van valami összefüggés..

2013. szept. 17. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 anonim ***** válasza:
100%
én a legnagyobb gyerek vagyok :D f/m
2013. szept. 17. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 anonim ***** válasza:
77%

elfogadnám,nem mintha tehetnék mást. azaz tehetek csak az nem szülőkhöz méltó.

nem volnék boldog,sőt talán elkeseredett lennék.

de meleg felvonulásra nem engednémel.

2013. szept. 17. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 anonim ***** válasza:
45%

30:


Igen, pont az a lényeg, amit az indexes cikk is említ:


HOGY MÉG MOST SEM BIZTOS ÉS NEM TUDJÁK BIZTOSAN A TUDÓSOK SEM


Én felmutattam egy ember cikkét és gondolatait a témában.


De most ezt úgy mondtad, mintha ezen a tudóson kívül minden más tudós amellett lenne, hogy ez csak és kizárólag genetikai és születés előtt dől el.


Most ha szerinted ez a tudós emellett van és mindenki más kizárólag amellett, amit te igazságnak gondolsz, akkor linkelj öt tudóst, akik amellett vannak, hogy a melegség teljesen a születés előtt alakul ki és utána befolyásolhatatlan.

2013. szept. 17. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 anonim ***** válasza:
100%

ma 18:17 vagyok. még nincs gyerek.

28/f

2013. szept. 17. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 anonim ***** válasza:
100%

"hogy a melegség teljesen a születés előtt alakul ki és utána befolyásolhatatlan."


fogd már fel, hogy nem az a kérdés, hogy befolyásolhat e, hanem hogy egyáltalán szabad e a befolyásolással probálkozni. számtalanszor próbálták meg befolyásolni, és ha 1-2% sikeres is volt (nem, nem lettek heterók az alanyok, hanem csak elnyomták a természetes meleg vágyukat), a többi alany depressziós, szellemi roncs lett.


de miért is kéne befolyásolni? miért ne élhetne egymsással boldogan 2 azonso nemű? azzal csak mindenk jól jár, ha mindenki elégedett..

2013. szept. 17. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 anonim ***** válasza:
22%

"fogd már fel, hogy nem az a kérdés, hogy befolyásolhat e, hanem hogy egyáltalán szabad e a befolyásolással probálkozni. számtalanszor próbálták meg befolyásolni, és ha 1-2% sikeres is volt (nem, nem lettek heterók az alanyok, hanem csak elnyomták a természetes meleg vágyukat), a többi alany depressziós, szellemi roncs lett.


de miért is kéne befolyásolni? miért ne élhetne egymsással boldogan 2 azonso nemű? azzal csak mindenk jól jár, ha mindenki elégedett.."



Nem, nem ez a lényeg. Azért, mert senki (én sem) nem vonta kétségbe, hogy befolyásolni kell-e. Szerintem is élhet boldogan egymással két azonos nemű.


Csak azért, mert azt gondolom hogy a melegség nem a méhben, születés előtt alakul ki, miért lenne bármi bajom a melegekkel? A kettő egymásból jön?


És itt tovább menve: Igen, sokakat zavarna, ha a gyerekük meleg lenne. Mert sajt. Mert ők nem szeretnék. Ugyanúgy, hogy nem szeretnék, hogy cigány barátja/barátnője legyen, hogy nála sokkal szegényebbet vegyen el, hogy rocker legyen, hogy bőrfejű legyen, hogy huligán/tróger/dologtalan ember legyen, stb.

És akiket zavarna, azok tudatosan és passzívan egy dolgot tehetnek: Mindent megtesznek a gyermekük neveltetése során, hogy heteroszexuális irányba orientálódjon.


Ez olyan, mintha az apuka azt szeretné, hogy a gyereke vasutas legyen. Nem kényszerítheti rá, de 1%-ról felviheti az esélyét 10%-ra azzal, hogy a nevelése során vonatokat ad neki játszani, vonatos könyveket kap ajándékba, vonatokról mesél neki, kiviszi sokszor a vasútállomásra, sokszor utaznak vonaton, stb.

Vagy ha azt akarja, hogy becsületes legyen a gyerek, akkor becsületes dolgokra tanítja, olyan meséket mesél neki, amik a becsületről szólnak, ő maga is becsületes, olyan filmeket néznek, stb.


Ez nem valami kényszer-átnevelőtábor dolog, amit te elképzelsz (az írásod alapján), hanem egy tudatos gyereknevelési út, hogy valaki a gyerekét egy neki tetsző irányba terelje, ami vagy bejön, vagy nem. Ha nem, akkor nem történik semmi, a gyerekre nem lett semmi akarata ellenére rákényszerítve, ha meg de, akkor meg mindenki örül (az apa tudatosan, a gyerek tudattalanul).


Miért ne nevelhetné valaki a gyerekét abba az irányba, hogy heteró, becsületes vasutas legyen belőle, még ha kicsi is rá az esély?


Ha a gyerek nem a szülőtől kap instrukciókat, akkor máshonnan fog, akkor a TV, a barátok, a környezet és populáris kultúra adja neki azokat az értékeket és viselkedésformákat, amiket felnőttként magáévá tesz.


Ha az ezen elemek által adott viselkedésminták, jellemformák között nincs meg az összes létező variáció, akkor a gyerek máris kevesebb dolog közül választhat, hogy felnőtt korában mi(lyen) szeretne lenni, hiszen nincs előtte az összes választási lehetőség, ami a szülő szerint neki (gyerekkorában, amikor még a szülőnek van beleszólása) megfelelne.

2013. szept. 17. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 anonim ***** válasza:
100%

Mindenesetre, tegnap láttam egy természetfilmet. Nos, így tény, genetikai eredetű, az evolúció során alakul ki!

Igazi példa is van rá, egy sivatagi gyík, ahol nincsenek hímek, saját maguk termékenyítik meg a tojásokat, persze ehhez egy kis zötykölődést attól független még igényelnek.. De tény! Ja, s kitért az emberre is, elmondták hogy a férfiak y kromoszómája elkezdett csökkenni, s 1000év múlva lehetséges mi is olyanok leszünk mint azok a sivatagi gyíkok!

2013. szept. 18. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 anonim ***** válasza:
100%

Az már azért világossá vált, hogy a szexualitás nem egy határvonalakkal körberajzolható dolog, hanem egy folyamatos spektrum. Hetero, homoszexuális, biszexuális nő-preferenciával, biszexuális férfi-preferenciával, vagy épp mindkettő, vagy épp kíváncsi hetero, vagy ellenkező neműekkel alkalmanként szexuális kapcsolatot létesítő homoszexuális.

Ez genetikai és méhen belüli hormonális tényezők eredménye - én emellett tartok ki, tudományos területen tanulok négy, nekem ez logikus.


Viszont nyilván, mivel eltérő fokozatú a homoszexualitás - igen rondán fogalmazva-, azon túl, hogy alapvetően születés előtt eldöntött dolog, bizonyos szinten a neveltetés is ELŐHOZHATJA a homoszexualitást. A neveltetés véleményem szerint nem kiváltója, hanem maximum előhozója a homoszexualitásnak/biszexualitásnak, amire a hajlam már alapvetően megvan az emberben születése előttről.

SENKIBŐL nem lesz csak úgy homoszexuális, csak mert olyan neveltetést kap, ha a hajlam alapvetően nincs meg benne. Ez a gondolat butaság, és automatikusan implikálja azt az elméletet, amivel a konzervatívok érvelnek, hogy egy meleg pár ne fogadjon örökbe gyereket, mert meleget nevelnek belőle (hiszen jól tudjuk, hogy az esetek kb 99%-ban homoszexuális gyerekük hetero szülőknek van.)

Természetesen nem minden esetben igaz ez a nevelés kérdés, sőt, szerinem igen csekély esetben - az, hogy a te ismerőseidnél pont így alakult, ez egy dolog, és elhiszem, hogy ezt látva így gondolod, de érdemes a dolgot megvizsgálni több szemszögből is - én is homofób családban nőttem fel, ettől függetlenül biszexuális vagyok.


Az az elmélet, hogy egy férfi azért "lesz" homoszexuális, mert nem volt erős férfi az életében egyenesen hülyeség, sőt, már-már szexista, ráadásul túl nagy jelentőséget tulajdonít a férfiak szerepének a társadalomban.

A legtöbb bigott mit gondol a biszexuális férfiakról? Hogy igazából ők b-zik, csak nőkkel leplezik. A biszexuális nőkről azt, hogy igazából heterók, csak szeretnek "r-banckodni" lányokkal. Tehát valójában eredetileg - szerintük - mindkettő a férfiakhoz vonzódik. Érted, mire akarok ezzel kilyukadni? Vegyük hozzá azt a hülyeséget is - és ezt anélkül mondom, hogy szándékosan a te gondolatodat akarnám megsérteni -, hogy a meleg pasik azért melegek, mert nem volt erős férfi az életükben, míg a leszbikusok azért leszbikusok, mert vagy nem volt dolguk "igazi" férfival, vagy pedig egy pasi megbántotta őket.

A társadalom bigottjainak - ez pedig igencsak nagy többség) elmélete szerint az összes ember szexualitása a férfiak körül forog, a férfiak miatt alakul ki, vagy amiatt változik, feléjük irányul.

Ez pedig igencsak szexista gondolkodás, elvégre, bármennyire is értékelem a péniszt, a pasik farka nem tölt be ilyen fontos társadalmi szerepet.

2013. szept. 19. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!