Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Diszkriminatív melegek?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Diszkriminatív melegek?

Figyelt kérdés
Az utóbbi napokban sok cikket és fórumot olvastam a Grindr és részben a RealJocks által felnagyított, korábban is létező problémákra, miszerint a meleg férfiak csak a fehér, izmos, férfias viselkedésű pasikkal hajlandóak ismerkedni, és olyanokat írnak ki, hogy: no blacks, no asians, no fatts, no femmes stb. Magyarországra a rasszokat nyilván kevésbé lehet rávetíteni, de szerintem nálunk ez úgy nézne ki, hogy 'romák kíméljenek'. Az érintett csoportok ezt nagyon rossz néven veszik, és egyből elkönyvelik rasszistának a fehér 'jópasikat'. Nem értem őket, legalábbis nem teljesen. Egy srác nem tehet arról, hogy nem vonzódik az említett kategóriákhoz, és nyilván lehetne szebben fogalmazni, de a lényeg változatlan. Másrészt tapasztalataim szerint a színesbőrűek a saját köreiken belül szívesebben ismerkednek, vagyis felmerül a kérdés, hogy ez pusztán az önérzetüknek szól-e vagy irigyek, mert pl. dagadt afróként nem kellenek a helyes srácoknak. Én a cikkek szerint az ún. 'kívánatos' körbe tartozom, és rám is illenek a felsoroltak, ha már egyszer keményen sportolok és nincs törött csuklóm, had válasszam meg, ki tetszik. Nem vagyok bunkó senkivel sem, de vannak igényeim. A szép a lelkem nem elég. Annyira rossze ember, emberek lennénk?

2013. okt. 31. 17:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha úgy tekintünk rájuk, mint különálló szubkultúrára, akkor, akárcsak az összes ilyen, megvannak a maguk íratlan normái. Szóval igen, diszkriminatívek, de egy fokkal sem jobban, mint bármely más, hasonló beállítottságú individuumokat tömörítő egylet.
2013. okt. 31. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
tehát ha te férfiként a társkeresőn kikötöd, hogy cigány nővel nem szeretnél ismerkeni, akkor rasszista vagy? nem hiszem.
2013. okt. 31. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Szerintem se, de jó, hogy pont a cigány nőt hoztad fel példának, mert amerikai feminista nők egy csoportja már azt is sértőnek tartja, hogy a meleg férfiak nem hajlandóak nőkkel lefeküdni. Ez volt az a pont, amikor már csak röhögtem, agyrém. Kell ám az a sok érdekvédelmi szervezet, de tényleg...


A kérdésre válaszolván, szerintem se.

2013. okt. 31. 17:36
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanezt mondják a heterókra is, akik társkeresőn kikötik, hogy csak egy adott rasszal ill. egy adott típusú emberrel hajlandóak randizni. Szerintem személytől függ, hogy ez rasszizmus/diszkrimináció vagy egyszerűen csak az egyén ízlése. Mindkét fajta előfordul. Az amerikaiak nagyon kényesek a rasszizmus kérdésére, sokszor olyan helyen is rasszizmust látnak, ahol erről szó sincs. Szerintem ne foglalkozz velük. Azzal ismerkedj, aki neked tetszik, a többi véleménye meg kit érdekel?
2013. okt. 31. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem kéne a hierarchiát mindenképpen idegyömöszölni. Aki felsőbbrendűnek "kívánatosnak" érzi magát mert fehér, kisportolt vagy bármilyen és ezen az alapon utasítja el az "alsóbbrendűeket" az rasszista és kész.

Aki csak szimplán nem vonzódik a vágott szempárhoz vagy a kávébarna bőrhöz azzal semmi gond nincs. Sőt valamilyen szinten az a normális, ha az ember a saját szociokulturális környezetéből választ párt.

Amúgy szerintem ez független a szexuális orientációtól. A heteróknál ugyanez megtalálható.


17/f/m

2013. okt. 31. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Annyira diszkriminatív egy meleg mint egy heteroszexuális.

Valakinek ez, valakinek meg az jön be. Ez ilyen egyszerű!

19/F

2013. nov. 1. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 ftf1983 ***** válasza:
100%

Amiről írsz az nem diszkrimináció. Az, hogy kinek milyen típusú ember tetszik szexuálisan az egy egyéni ízlés ha úgy tetszik. Engem nem izgatnak szexuálisan a feketék, az ázsiaiak, de pl. egy arab, török vagy épp roma nagyon is izgató tud lenni számomra. A diszkrimináció avagy rasszizmus ott kezdődik, ha valakit, mint embert elítélsz, utálsz csak mert roma, fekete, ázsiai, stb.

Én pl. Grindren azt írtam ki, hogy csak magyarok írjanak, de ettől nem tartom magam diszkriminatívnek a külföldiekkel szemben.

2013. nov. 1. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Mindenkinek joga van az ízléséhez.
2013. nov. 1. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 My Conserve ***** válasza:
100%

Nagyon jó kérdés.


Elvileg akkor vagy rasszista, ha a feketéket, cigányokat, stb. egyáltalán nem bírod elviselni - eszerint az, hogy csak az ágyadba nem engeded őket, még nem rasszizmus, hiszen egyébként nincs velük bajod.


Egy másik elmélet szerint viszont az mutatja meg a rasszizmust, hogy milyen közel engeded magadhoz az idegeneket. Például van olyan, aki nem engedné be az országba se a kínaiakat, ő elég rasszista. Van olyan, aki nem szívlelné, ha cigányok lennének a szomszédai, de nem zavarja a faluszéli cigánytelep, ő kevésbé rasszista. Van olyan, aki elviselné a cigányokat a szomszédban, de kiabálna a lányával, ha az esetleg a szomszéd sráccal akarna járni.


A legszorosabb kapcsolat pedig az, hogy kit engedsz az ágyadba. Ha tehát erre a kérdésre azt feleled, hogy "négereket soha", akkor te igenis rasszista vagy. Egy nagyon picit.


Ez a gyakorlatban nem zavaró, igazából szóvá se tennénk, de elméletileg a te rasszismusod nem nulla, csak nullához közeli.


Amúgy szerintem meg kell különböztetni, hogy mit gondolsz, és hogy mit teszel. Te most úgy érzed, hogy "vannak igényeid", és ez így rendben is van. De ez csak a te oldalad: hogy te mit keresel. Viszont előfordulhat, hogy holnap rád nyomul egy nagyon vonzó színesbőrű, és vele mégis kivételt teszel, mert annyira vonzó, és mert örülsz, hogy te is tetszel neki. Azaz a viselkedésed nem feltétlenül rasszista, akkor sem, ha a vágyaid azok.

2013. nov. 1. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 ftf1983 ***** válasza:
96%
Mint mindennek a rasszizmusnak is fokozatai vannak. De a szexuális vonzalmat semmi esetre sem sorolnám ide. Az ember nem tudja befolyásolni, hogy kihez vonzódik. Senki nem tudja megmagyarázni, hogy miért éppen a szőkék, barnák, alacsonyak, magasak, vékonyak, ducik vagy éppen fehérek, feketék, ázsiaik, stb. izgató számára szexuálisan. Viszont ha gyűlölsz egy etnikumot vagy bármilyen közösséget az már tanult vagy felvett szokás. Ezért szoktam mondani, hogy az ha valaki meleg az nem választás kérdése, de ha az, hogy náci lesz az választás kérdése...
2013. nov. 2. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!