Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Férfiak, miért gondoljátok...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Férfiak, miért gondoljátok azt, hogy egy "jó nő" elérhetetlen a számotokra?

Figyelt kérdés

Gyakran olvasom, hogy szerintetek az átlagos pasiknak esélye sincs a szép vagy okos nőknél, pedig akármerre nézek, nem vettem még észre, hogy az ilyen lányoknak tipikusan "jóképű, gazdag vállalkozó" párja lenne.


Én például már több alkalommal megkaptam a férfi ismerőseimtől - kollegák, barátok -, hogy kivételesen olyan lány vagyok, aki "gyönyörű és okos" egyben. Mielőtt bárki jönne a ledegradáló, egoistázó szöveggel, megismétlem: ezt mások mondták, én nyilván sorolni tudnám a külső-belső hibáimat, de a jelek szerint a férfiak egy része mégis ezt gondolja rólam.


Nos, pont ezek a férfiak közül többen mondták azt is, hogy biztosan soha nem mernének hozzám közeledni, mert eszükbe sem jutna, hogy én leállok velük, meg biztosan nem kellenének nekem, nem vagyunk egy szinten kinézetre és hasonlók... Nyilván ezért nem is ők lettek a párom, hanem egy munkanélküli (mármint akkor az volt), mackós srác, aki nem tökölt azzal, hogy biztosan rá sem néznék, csak azért, mert egyébként nem tapadtak rá a nők korábban.


Szóval, én elképzeli sem tudom, honnan jön ez az óriási sztereotípia, hogy kasztokra vagyunk osztva, és 1-10-ig berangsorolva, ahol 10-es férfi csak 10-es nővel jöhet össze és így tovább. Az életben is rengeteg olyan párt látok, ahol azt mondom, hogy egy nagyon szép nő mellett egy teljesen átlagos vagy csúnyácskább pasi áll (igen, saját szemeimmel látom), és mégis boldogok együtt, mert nyilvánvalóan az a férfi sem sírt, hogy nem fog majd kelleni egy jó nőnek sem... és persze, fordítva is ugyanez a helyzet.


Szóval értitek, lehet itt sztereotipizálni meg olyan tévképzetek között élni, hogy a szép nők (és már ez is emberfüggő ugyebár, kinek mi tetszik) nem kezdenek átlagos férfiakkal, de ennek az eredménye maximum az, hogy sosem lesz a csinos kolleganőd a feleséged, mert nem mertél még közeledni sem felé. Helyetted majd elveszi egy olyan szintén átlagos pasi, aki nem tökölt, hanem legalább megpróbálta...


2013. nov. 20. 12:19
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:

Az éremnek mindig két oldala van. Ilyen is van és létezik amit te leírtál hisz Te vagy az élő példa. De az érem másik oldala is egy létező valóság, hogy az általunk jónak tartott nők, tényleg csak lenézik az átlagos férfiakat és csak a pénztárca méretét nézik, mert ilyen is van :)

De alap igazság, ha nem próbálja meg valaki akkor nem is történik semmi ;)

2013. nov. 20. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
Hát én átlagos pasiként hallottam már vissza, hogy egy házibuliban megismert lány szerint én biztos félek tőle, és azért nem kezdeményeztem. Pedig valójában csak egyáltalán nem jönnek be a "plázaszépségek", akiket sokan bár istenítenek, de én egyáltalán nem tartom őket annak. Ráadásul szegényke elemmé eléggé felszínes és butácska is volt, de a mai napig meg van róla győződve, hogy félnek tőle a pasik.
2013. nov. 20. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
100%

Ez azert van, mert az ember tapasztalatok alapjan altalanosit.

Lehet hogy te pont ilyen vagy, de melletted meg tobbszaz "jo no" nem ilyen.


Ha az ember husz-harminc "jo no"nel probalkozik, es visszautasitjak, akkor elkezdi lejjebb tenni a lecet, ez ilyen egyszeru.


A masik: nem eleg osszejonni valakivel, meg is kell tartani. Ha egy 'kategoriadon feluli' novel jossz ossze, az folyamatos konfliktusforras, azt is megmondom miert:

nem tudtok ugy elmenni szorakozni valahova, tancolni stb, hogy ot ne zsongjak korul azonnal a (nalad jobb kategoriaju) himek. Ez persze a ferfit zavarja, mert o meg ugyanott labdaba se rughat. Eredmeny: meg ha a no hosszan es makacsul eszre sem veszi ezeket a kozeledeseket, akkor is frusztralja a ferfit, feltekenykedik stb, ami megintcsak alaassa a kapcsolatot.


Nekem pl egyszer sikerult egy modellalkatu lannyal osszejonnom, de nem tartott sokaig, pont emiatt, mert allando hatranyban voltam vele szemben, akarhova mentunk mindig az volt hogy neki akar minden ujjara jutna valaki, en meg uldogelhetek a kispadon.

2013. nov. 20. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:

Mert az esetek többségében tényleg nincs esélyünk a "jó nőknél". Eleve elérni azt, hogy érdeklődjön utánunk, ne csak unottan nézzen, ha vele beszélgetünk, sokszor a lehetetlennel határos. Az pedig minden ismerkedés alapja, hogy a feleket legalább minimálisan érdekelje a másik. Leginkább akkor jöhet össze a dolog, ha egy "külső erő" miatt rá vagyunk kényszerítve a gyakori kommunikációra (munka, pl.).

Persze vannak kivételek, persze.

2013. nov. 20. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:

Elmondom miből jön ez. legalábbis szerintem. Adott vizsgálatunk alanya, a férfi.

Próbálkozik egy adott nőnél, aki tetszik neki. Ugye mivel tetszik neki, így az ő szemében az a csaj a leglegleg, szóval, szép, okos, stb. Aztán ha megkapja a kosarat, akkor egyből az jut eszébe, hogy ahh igen, ez egy top csaj, persze, hogy nem kellettem neki.

Itt kitérnék arra, hogy a szépség realtív. Közhely, de tényleg igaz. Én a szobatársammal régebben éjszakákat vitatkoztam át, aminek az volt a tárgya, hogy hogy tetszhet neki egy olyan nő, aki szerintem nem is szép, és nekem hogy tetszhet egy olyan valaki, aki szerinte egy ocsmányság :D


Na szóval ha a férfi sok ilyen számára szép nőtől kap kosarat, az úgy ivódik be az agyába, hogy Ő márpedig nem kell "A SZÉP NŐK"nek..


Pedig én is láttam már olyat, amiről te írtál, sőt a legjobb barátomról elmondható, hogy nem nagy szám pasi, de mégis álomszép barátnője van:) Először nem tudtam, hogy hogyan lehetséges ez, de miután megismertem a srác személyiségét, nem volt bennem több kérdés.

2013. nov. 20. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván van ez az álláspont is,csak mikor még az átlagosnak ítélt lányok sem állnak szóba velem,még annyira sem hogy megismerjenek akár akkor miért pont egy szép tenné meg ezt?

22 vagyok,még soha nem volt párkapcsolatom,pedig nem vagyok ronda sem,olyan átlagosnak sorolható mások véleménye alapján.Jól öltözködöm,igényes vagyok és ápolt.Egyetemista vagyok,ami tudom nem jelent semmit sokaknak,szóval nem vagyok egy buta gyerek igazából.Csak nem igazán jön össze semmi sem kapcsolatok terén,mert picit visszahúzódóbb is vagyok,meg szerencsétlen is sajnos.Engem nem vettek körbe soha olyan emberek,akikkel úgy igazán jól el lettem volna.Lányokról már nem is beszélve,műszaki területen folytattam mindig is a tanulmányaim ezáltal lányhoz szinte nem is kerültem közel,aztán anno még pár évvel ezelőtt sokat buliztam,elvoltam.Hiába kerültem lányok közé,nem tudtam hogyan kell velük viselkedni,mit érdemes nekik mondani és hasonlók.Ez volt mondom jó pár éve,azóta próbálom amennyire tudom fejleszteni magam,és próbálkozom amennyire a lehetőségeimből telik,de semmi nem akar összejönni.Ha van is egy kedves lány,aki végre szóba áll velem,annak is lesz valakije,vagy elköltözik,vagy történik vele valami és egyszerűen otthagynak.És másoknak akik meg annyira buták és a viselkedésük is hagy némi kívánni valót maga után,nekik persze van kapcsolatuk,pedig meg sem érdemlik.Ők eldobják a lányokat,kihasználják nekik mindent lehet igazából,a lányok meg mintha erre hajtanának hogy meg legyenek alázva.Én meg hiába vagyok rendes,aki megbecsülné őket,és hűséges normális lennék le sem vagyok szarva.

22/F

2013. nov. 20. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
73%
pénz kérdése a dolog.
2013. nov. 20. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:

Ja és szerintem egy olyan nőt aki igazán szereti a másikat, nem nagy művészet "megtartani". HA szeret engem, akkor nem fogják érdekelni a nálam jobb kategóriájú emberek, sőt, ha lekéri valaki, oda is adom 1-2 táncra, hiszen ő nem a tulajdonom. Ha meg engem szeret, megadom neki amire szüksége van, és ezt tudom is, nincs mitől félnem. Ha meg nem szeret, és hajlamos félrekacsintgatni, (és ennek az okát nem tudjuk megbeszélni), akkor jobb is ha elmegy. Örökre.


A férfiak kategorizálásáról pedig annyit, hogy egyrészt mindig mindenkinél van jobb, de másrészt ha tényleg megvan a párkapcsolaton belül az érzelmi kötődés, és nem szenvednek hiányt a felek semmiben, akkor hiába van nálad jobb, a párod szemében akkor is te leszel a LEG.


A nőket pedig azért nem tudják sokan lekötni, pl egy beszélgetés során, mert már eleve feltartott kézzel mennek, olyan hozzáállással, amivel éreztetik, h ők kevesebbek a nőnél. Akkor persze h nem fogod érdekelni őt, ha ordít rólad, hogy egy sz*rdarabnak gondolod magad, őt meg egy hibátlan istennőnek.

2013. nov. 20. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:

A jó nőknek (nem csak szép, hanem egyéb attribútumaiban is értékes) jogosan nagyobbak az igényei, ezért értük a férfinak sokkal jobban kell strapálnia magát ahhoz, hogy megfeleljen nekik, mint egy kevésbé jó nőnek.


Néha a férfi oszt, szoroz és úgy dönt, hogy inkább a nyugisabb életet választja kevésbé jó nő mellett, akinek nem kell annyit teljesíteni, mert a nője is kevésbé versenyképes.


Nem akar családi házat, jó neki egy kisebb sorházi lakás és kert is. Munkahelyén sem akar napi 14 órát dolgozni sokkal stresszesebb középvezetői munkakörben, még kétszer annyi pénzért sem. Nem akar naponta 1 órát futni. Nem akarja minden hétvégéjét aktív kikapcsolódással tölteni.

Nyaralni is csak max. a legközelebbi tengerparton akar, strandon pihengetve, nem pedig a világ másik felén kánikulában inka piramisokon lépcsőzve.


36F

2013. nov. 20. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:

Az én párom egy +2ő kategória, mármint én ezt így látom, nem is értem miért engem választott, hiszen mások is udvaroltak neki. És a tök jó, hogy motivált engem is, hogy úgymond oda tegyem magam, és kicsit fel tornásszam magam a 10es létrán. (hülyén hangzik tudom, inkább belsőbb változások, de sportosabb is lettem, izmosabb, jobban öltözködöm, magabiztosabb is vagyok stb)


Én merek felsőbb kategóriának udvarolni. Kicsit kihívás, és mindig is szerettem az olyan kihívásokat amik nehezebbek mint az átlag. Nincs semmi szégyen, ha elutasít egy szép lány, de legalább megpróbáltad, nem veszítettél semmit; de ha egy csúnya lány elutasít az azért elég lehangoló, ezért inkább a szépeknél próbálkozok.

Nehezebb, de mint ahogy mondtad, érdekes módon nem lehetetlen, mert a nagyon szépeknek az a problémájuk, hogy nem kapnak annyi figyelmet amennyit megérdemelnének és igen is értékelik ha valaki próbálkozik.


DE

azért ha 10es skálát nézünk, az a max 2 szint különbség valamennyire reális. Ha túl nagy akkor nem is kezdesz ki vele, lehet a mackósod nem olyan jó képű, de gondolom a belsők kárpótolják és máris magasabb kategória.

Ha mégis összejössz egy nagy kategória különbséggel, nem biztos hogy tartós lesz ha nem igazodtok egymáshoz. Egy tök izmos mellett az elfolyt pacni nem fog sokáig maradni, mert zavarni fogja; egy buta mellett sem fog az okos maradni, mert rájön nem tud vele egy jót beszélgetni vagy nincsen közös témájuk.

Ha igazodtok, és a pocakos is sportolni fog vagy a buta továbbtanulni, akkor lehet tartós (jobb esetben ez, rosszabban a sportos lesz kövér és az okos lebutul a másik szintjére, amit meg is tudnék mutatni közeli ismerősön sajnos...)


(szép lány alatt egybe értem az okos, vicces, jó társaság stb, csak nem volt kedvem mindezt kiírni)

2013. nov. 20. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!