Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Mukodhet kapcsolat egy asperge...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mukodhet kapcsolat egy aspergeres srac, es egy nem aspergeres lany kozott?

Figyelt kérdés

En vagyok a lany,es meg az lenne a kerdesem,hogy hogyan kerulhetnek kozelebb hozza? Haveri viszonyban vagyunk

O:16 f en : 15 l


2013. nov. 22. 18:28
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Mi az az aspergeres?
2013. nov. 22. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Az autizmus gyengebb formaja
2013. nov. 22. 18:53
 3/15 anonim ***** válasza:
Nagyon bonyolultak ezek az emberkék, szerintem ne nagyon erőltesd, különcök ők, persze nagyszerű tulajdonságokkal, de nem mindegyik képes a kapcsolatra.
2013. nov. 22. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Van egy jó videó erről, de angol. Ha szeretnéd, belinkelem, de azt is leírhatom, hogy miről beszélnek benne. Csak írj, és ide leírom/belinkelem.
2013. nov. 22. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat

Utolso,koszi,es inkabb ird le,hogy mirol van benne szo,mert telorol,nem tudok videot nezni,nagyon koszi :)

2013. nov. 22. 21:02
 6/15 A kérdező kommentje:
3as:hat ez igaz... Egyebkent tegnap tudtam meg ezt rola,de azt eddig is,hogy elegge kulonc,es az osztalybol szinte csak velem es az egyik baratnommel van joban,de minket mindig megolel,meg eleg figyelmes velunk.viszont a tobbiek nem igazan ertik meg ot,es mindig piszkaljak...
2013. nov. 22. 21:10
 7/15 anonim ***** válasza:

Oké, erről szól:

Az aspergeres partnere gyakran érezheti magát egyedül és magányosnak. Az érintett személynek nehezére esik kapcsolatokat teremteni és azokat tartani. Nehezen értik mások gondolatait, érzelmeit és vágyait, nehezen olvassák mások testbeszédét. Ezek a dolgok egyszerűek egy neurotipikus számára (aki nincs az auti spektrumon). Szóval nehezen veszik a jeleket, és bár a beszédfejlődésük nem akadályozott, furcsának tűnhet a nyelvhasználatuk. Az emberi kapcsolatokat főleg az nehezíti meg az aspie számára, hogy nem tudja elképzelni, hogy a másik ember mit gondol. Lehetnek olyan érdeklődési területek, amikkel már szinte a megszállottságig foglalkoznak, ez egy kapcsolatben problémás lehet. A partner úgy érezheti magát, hogy az aspie elhanyagolja érzelmileg és testileg is. Így ez a neurotipikus fél magányosságához vezethet. Azt mondja a doki, hogy fontos megváltoztatni a neurotipikus hozzáállását, mert tényleg nem lehet a felsorolt okok miatt olyan kapcsolatot kialakítani vele, mint egy másik neurotipivel. Az aspie-nak is meg kell értenie, hogy ne süppedjen bele a semmittevésbe a diagnózis miatt, hanem próbálja a dolgokat jó irányba terelni. Meg kell találni egy olyan közös szintet, ahol a komminkáció is azonos szinten zajlik, nem fentről lefelé. Lejjebb kell adni az aspie irányába támasztott elvárásoknak, és ha valamit akarsz, el kell mondani konkrétan, mert csak azt érti meg, és ő is csak így tud kommunikálni.

2013. nov. 22. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Azért különc, mert aspi. Én az aspik és a neurotipikusak közé helyezem saját magam.
2013. nov. 22. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Nem vagyok eléggé neurotipi ahhoz, hogy be tudjak illeszkedni, de elég auti sem ahhoz, hogy aspergerrel diagnosztizáljanak.
2013. nov. 22. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Nagyok koszi,hogy leirtad :) egyebkent en is olyasmi lehetek mint te,a beilleszkedessel nekem mindig is problemaim voltak
2013. nov. 22. 23:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!