Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Aspergeres (autista) a fiúm,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Aspergeres (autista) a fiúm, nagyon szeretem, de ez nem normális kapcsolat. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Hosszú leírás, bocs, nem tudom rövidebben: három éve ismerjük egymást, egyszer már szakítottam vele, akkor fél évig nem találkoztunk, aztán ő megkeresett, hogy kezdjük újból.

Akkor azért akartam befejezni, mert nekem nagyon kevés volt az, amennyit találkoztunk (a szakítás előtt már csak úgy havonta 1x). De neki elég volt ennyi, hetekig elvan magában, nem hiányzik neki a kapcsolat.

Ezt akkor megbeszéltem vele, meg is értette, hogy nekem így nem jó, sokkal többször szeretnék vele lenni, de nem tudott vagy nem akart rajta változtatni.


A féléves szünet alatt próbáltam őt elfelejteni, kerestem fiúkat, voltak futó kapcsolatok, de rengeteg minden van, ami sokkal jobb vele...

Miután újrakezdtük, nagyon odafigyelt rám, sokszor találkoztunk, szuper volt minden. Aztán teltek a hónapok, és most megint kezdünk ott tartani, hogy nem keres, nem találkozunk, most három hete nem láttam. Én persze mondom, hogy találkozzunk, de kibújik alóla, visszahúzódik. Ha nagyon erősködnék, akkor ráállna, de őszintén szólva nincs kedvem hozzá, hogy folyton én kezdeményezzek, ő meg csak beleegyezik.

Nem hiszem, hogy más csaja lenne, és azért lenne ez. Egyszerűen neki megerőltetés az, hogy rendszeresen találkozzunk, megerőltetés a "normális" kapcsolat.


Asszem ezt itt kell befejezni, de nagyon nehéz, tényleg szeretem, de ezt nem akarom tovább csinálni. Lehetne azt, hogy mellette "tartok" más fiúkat, hogy legalább a szex ne hiányozzon, és akkor ő is lehet a szeretők közül az egyik... Csak ez se könnyű, mert én nem szeretőnek akarnám őt, annál ez nekem sokkal komolyabb.


Aspergeresek vagy mások, ha van tanácsotok....



2013. máj. 11. 23:51
1 2 3 4
 1/40 anonim válasza:
100%
Elötted, mennyi barátnője volt? Hány évesek vagytok?
2013. máj. 11. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
100%

A több rövidebb taliban benne lenne?

Amúgy ha nem érti meg hogy előbb utóbb úgyis rendszeresen jelen lenne valaki az életében, vagy ezt nem is igényli, akkor szerintem is hagyd. Nem mintha még összeköltözésre kellene gondolnod, de nem kellene erőltetni ha erre a szerepre abszolút alkalmatlannak érzed mert így nincs jövője a dolognak és csak halogatod a szakítást, mert egyszer úgyis meg kellene tenned ha családot akarnál.

2013. máj. 12. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
100%

Érintett vagyok, gyermekem révén. Neked van választási lehetőséged, nekem nincs... úgy írom, amit írok.

Az Aspergeresek a szóból értenek, a racionális érvekből. Csak abból. Ha valamit megértenek (és tényleg megértik), akkor sajátjukká teszik a gondolatot. Tehát ha meg tudod győzni arról, hogy milyen egy jó párkapcsolat, akkor nyert ügyed van. A lényeg, hogy neki önmagában kell belső motivációt kialakítani, mert egy aspi mások kedvéért - legyen hozzá bármilyen közel álló is - nem fog megtenni semmit. Megerőltetés a találkozás, mert nincs rá igénye, de ha felkelti saját magában az igényt, akkor működni fog.

Én a gyermekemmel azt szoktam csinálni, hogy MINDENT megbeszélek vele, és megkérem, hogy ő fogalmazza meg, hogy mi az a tényező, ami miatt szívesen tenne valamit (amit én szeretnék elérni). És akkor saját magában alakít ki motivációt. Próbáld ki, hátha... tehát a lényeg, hogy ő mondja ki, mivel lehetne javítani! Fontos, hogy mindig pontosan fogalmazz, racionálisan érvelj (ne érzelmekre próbálj hatni, az totál felesleges).

2013. máj. 12. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
89%
Amúgy szinte biztos lehetsz benne, hogy nincs más csaja, az aspik nagyon hűségesek, szabálykövetők, őszinték.
2013. máj. 12. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 A kérdező kommentje:

Elsőnek: 28L - 38F. Voltak kapcsolatai, házasság is (+ válás), de ahogy mesélte őket, egyikben sem érezte jól magát. Szerintem én vagyok a leghosszabb viszonya, elég jól össze vagyunk hangolódva, leszámítva azt, hogy éppen szakítani készülök vele...


Másodiknak: nem olyan egyszerű ez aspergeresnél, a talinak megvan a maga ritmusa, ő nem tudna mit kezdeni azzal, hogy egy órára összefutunk. Én benne lennék, ezt is javasoltam (szex az autóban :)), de neki ez nem jó. Szóval ezek mindig hosszabb találkozások, együtt alvás stb.

2013. máj. 12. 00:17
 6/40 A kérdező kommentje:

Harmadik: hűha, köszönöm szépen. Ezen nagyon el fogok gondolkodni.


Igen, becsületes, őszinte, ezért is tisztelem és szeretem annyira.

2013. máj. 12. 00:19
 7/40 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon szívesen. Nekem az a tapasztalatom, hogy ha megtanulod "kezelni" az aspit, akkor sokkal jobb, mint egy neurotipikus ember. Úgy értem, hogy konszenzusra nagyon kevesen képesek, de az aspik igen, tehát konkrét igények megfogalmazására és összehangolására.

Én ezt úgy szoktam, hogy elmondom, mi az "alap", amiből biztosan nem engedek, és megkérem a lányom, hogy keressünk olyan megoldást, ami mindkettőnknek megfelel, amiben egyikünknek sem kell engedni az igényeinkből, elvárásainkból. És ő ezt nagyon szereti! NT-kel is próbálom ezt alkalmazni, de jóval kevesebb sikerrel. :) Szóval hosszú távon is nagyon nyerő lehet egy aspi partner, ha megtanulod kezelni! :)

2013. máj. 12. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg tudja, hogy ez így nem jó, de képtelen átérezni, hogy miért.

Megmondhatod neki, hogy ez így neked nem megy, a kapcsolatotoknak nincs jövője, és ne keressen a továbbiakban, mert tovább akarsz lépni, nem újra eljátszani azt, ami már egyszer megfeneklett.

Vagy új szabályokat hozol, a kijelölt napokon találkoztok, kialakítasz egyfajta rendszert a kapcsolatotokban.

Ha te egy neurotipikus érzelmes nő vagy, ő pedig valahol félúton van az Asperger és az autizmus között, akkor soha nem fogod tőle megkapni azt a figyelmet amire vágysz, még csak a töredékét sem.

2013. máj. 12. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
100%
"félúton van az Asperger és az autizmus között" - ez így pontatlan. Az Asperger rajta van az autizmus spektrumon, minden auti tünetet produkálnak, csak enyhébb formában.
2013. máj. 12. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
22%

#7

Lány aspi. Az elég ritka, ez inkább fiús dolog.

2013. máj. 12. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!