Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Valóban probléma van az ember...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Valóban probléma van az ember fejében, ha a párja az "élete értelmét" jelenti számára?

Figyelt kérdés

Az imént olvastam egy kérdést, amit bonyolult leírni, ezért inkább linkelem, de egy válaszoló szerint "nem lehet egy másik ember az életed értelme, mert ha igen, ott rohadt nagy baj van". Én viszont pont, hogy életem értelmeként tekintek a páromra, rajta kívül nincs is fontosabb számomra (3 éve vagyunk együtt). A kérdés, hogy ez normális-e, vagy valóban valami "hiba" van a fejemben, hogy így gondolom?


http://www.gyakorikerdesek.hu/ezoteria__egyeb-kerdesek__4880..


2013. nov. 30. 11:51
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Normális. Csak nem szabad túlzásba vinni. Ezt úgy értem, hogy ha rajta kívül senkivel sem jársz el szórakozni, nincsenek barátaid, csak tőle függsz, ha egy éjszaka nincs otthon, kb. pánikba esel, stb, ezek a dolgok. Tehát ha nélküle SEMMI MÁS nincs az életedben, az probléma.
2013. nov. 30. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Egyébként 22/F vagyok.
2013. nov. 30. 11:54
 3/7 anonim ***** válasza:
Jó kérdés. Nyilván az első pár hónapban ez normális, mindenkinél így van, de hogy utána... csak olyan esetben baj, ha másban nem lelsz örömet, nincsenek céljaid, álmaid, csak ő. Ott tényleg baj van.
2014. jan. 22. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nagyon veszélyes dolog a szerelem. Mert gondolj bele, mi van, ha véget ér? Nagyon nehéz túlélni azt az időszakot, amíg az ember feldolgozza az elvesztést. Úgyhogy óvakodjatok a szerelemtől, nagyon veszélyes, akár öngyilkosságba is torkollhat.
2014. febr. 16. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
28%
Ezek szerint te egy rakás sz*r vagy, aki önmagában semmit sem ér. Külső emberek, tárgyak, körülmények adják az élete értelmét. A saját teremtő erőd az semmi? Ezért halt meg érted krisztus a kereszten, hülyegyerek?
2014. febr. 18. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Azzal van baj, ha tényleg CSAK ő az életed. Az viszont komoly baj. Úgy értem, az nagyon is rendben van, ha a párod a legfontosabb a számodra, de szerintem is gáz, ha ez egész életedben semmi más nincs, ami érdekelne, ami motiválna.


Egy ember szerintem akkor boldog, ha vannak céljai, és akkor jó partner, ha vannak olyan dolgai, amiért fel lehet rá nézni, amire lehet büszkének lenni. Én a magam részéről csak sajnálom azokat az embereket, akiknek az életében semmi más nincs, csak a párkapcsolat. Főképp akkor, amikor az a párkapcsolat esetleg véget ér...


Főleg nőknél jön ez elő, amikor semmi más céljuk nem volt soha, csak szép esküvő, nagy szerelem meg kisbabák. Az ilyen nők többségére valahogy képtelen vagyok tisztelettel tekinteni, és iszonyú szánalmasak tudnak lenni, mikor egyedül vannak.

2014. febr. 18. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 xStefix ***** válasza:

Nekem egyszer azt mondta egy régi barátnőm, hogy az elsőt szívvel szereti az ember, az összes többit (ideális esetben) már szívvel és ésszel is. Nagyon igaz.


Kérdező, ha helyén van ez a gondolat, miszerint ő az életed értelme, akkor oké. Vagyis nőként ő a legfontosabb, szereted, tiszteled, céljaid vannak vele, akkor jó. De ha ő az egyetlen ember, akivel foglalkozol, akire figyelsz, akivel számolsz, akkor már kevésbé. Rendben van, hogy érzel iránta és ő tölti ki az életed (és hasonló vagyok szerelmesen, csak nőben), de nem jó, ha mindent és mindenki mást háttérbe szorítasz miatta. Hidd el, hogy van olyan megoldás is, amikor az ember nagy szerelme és a többi rokon, barát stb. is békésen megfér egymás mellett. ;)


Egyébként szerintem ez addig van/lesz így, amíg gyereked nem lesz; onnantól nagy valószínűséggel ő lesz az életed értelme, de az is rendben lesz. :)

2014. febr. 18. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!