Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Szextől miért újulnak ki a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szextől miért újulnak ki a felfázásos/hólyaggyulladásos panaszaim?

Figyelt kérdés
tavalyi évben sikeresen felfáztam,nem vigyáztam magamra, sokat szenvedtem tőle,mert iszonyatosan fájt... azóta nagyonnagyon odafigyelek,hogy ne történjen meg még 1x.. de nagyon sűrven, 2havonta előjön,úgy veszem észre az aktív szexuális életem is közrejátszik ebben...ettől miért újul ki?

2013. dec. 11. 10:01
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

És vajon voltál-e célzottan kezelve?

Tehát amikor panaszaid vannak, elmész olyankor orvoshoz? És olyankor milyen vizsgálatokat végez el az orvos? Vizelettenyésztést csinálnak? Mert ha nem, csak hasra ütésre kezelnek, akkor nagy valószínűséggel egyáltalán nem lettél kikezelve a problémádból és azért újul ki mindig, mert még mindig benned van a fertőzés, csak a tünetek múlnak el egy időre.

2013. dec. 11. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

A szex megsérti a hüvelyfalat, szóval ha van a környéken kórokozó, az gond nélkül bejut. Emellett a dörzsöléssel a húgycsőbe is könnyebben bekerül bármi. Ezért kell szex után mindig elmenni pisilni.


A megoldás doki még egyszer, és persze még jobban figyelj oda, fehérnemű, tampon, stb. Valamint a párod is elvihetnéd vizsgálatra, mert az is lehet, hogy ő fertőz össze mindig.

2013. dec. 11. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Tesómnak ugyan ez volt a baja, az orvos azt mondta neki, hogy minden együttlét után azonnal pisiljen. A dolog működött.
2013. dec. 11. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
mindenalkalommal voltam orvosnál, voltam többször antibotikum kúrán, vagy gyógynövényes oldatok...
2013. dec. 11. 10:26
 5/13 anonim ***** válasza:
És ő nem mondott erre valamit? Mert kéthavonta ez tényleg nem normális.
2013. dec. 11. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Vizelettenyésztés? Kiderült, hogy milyen baktérium okozza a fertőzést? Nagy százalékban E. coli szokta, ez ellen van antibiotikum nélküli megoldás (mielőtt lehurrognak, ezt tapasztalatból mondom, családomban többször is bevált). D-mannóznak hívják, kapszula vagy por formájában kapható, a neten utánakereshetsz. Érdemes megpróbálni, és ha hajlamod van az ilyen fertőzésekre, akkor megelőzésként is használhatod, amikor szexuális életet élsz. De csak az E.coli ellen jó.
2013. dec. 11. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
holnap megyek erre a vizeletvizsgálatra,remélem kiderül!
2013. dec. 11. 11:06
 8/13 anonim ***** válasza:

Nem fog segíteni az antibiotikum! Vagyis elmúlik tőle, amikor fellángol a hólyaghurut, de ki fog újulni, hiába kezelnek "célzottan".


Nekem ugyanez a problémám, leírom, hogy miket használok:

- D-mannóz kapszula (ha akár kicsi kellemetlenséget érzek, rögtön tripla adagot veszek be; egyébként ha E.coli okozza a problémát, akkor 100%-os módszer)

- Lacto Lady tabletta (folyamatosan szedem)

- Pisilés és mosakodás szex után - Mosakodás Frezyderm Intim Aid-el

- Napi egy bögre cickafark-csalán-zsurló tea

- Antivi tőzegáfonyás intim kendő

- 1500 mg-os C-vitamin (savassá teszi a vizeletet, ami nem kedvez a baciknak, valamint erősebb lesz tőle a hólyagod nyálkahártyája)


Amióta ezeket használom, és nagyon odafigyelek a dolgokra, nem jött elő a probléma (voltak kellemetlenségek így is, de el tudtam űzni a bajt, mielőtt elhatalmasodott volna). Nagyon sok antibiotikumot szedtem, de csak mentem tőlük tönkre fokozatosan, hiába szedtem mellé probiotikumot, szóval eljött a pont, hogy nem kérek többet belőle.


A szextől pedig azért újul ki, mert olyankor könnyebben bejutnak a húgycsőbe a kórokozók, és ha valaki hajlamos rá, akkor könnyen fellángol a fertőzés, és ráterjed a hólyagra. Az antibiotikum pedig nem tudja teljesen kiirtani pl. az E.colit, mert megtapad a szövetekben, és simán elszaporodik egy újabb altesti vérbőséget okozó cselekedet után.

Ha szedsz fogamzásgátlót, akkor sürgősen állj le vele, mert az is hajlamosít az ilyen fertőzésekre!


Remélem, hogy segítettem. :)

2013. dec. 11. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Szia! Ha állandó a partnered és ez valami fertőzés, akkor lehet ide oda fertőzitek egymást, csak ez nála nem okoz gondot...
2013. dec. 12. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Sok évvel ezelőtt a páromnak is volt ilyen. Akkor a dokink az Urovit nevű homeopátiás készítményt javasolta. Azóta nem jött elő.
2013. dec. 12. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!