Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Sose értettem ezt a megcsalás...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Sose értettem ezt a megcsalás témát. Minek rabolni egymás idejét?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, az egyik fél hiányol valamit a kapcsolatból, és ahelyett hogy megbeszélné a másikkal, félrelép. Na most: Milyen kapcsolat az, ahol nem lehet elmondani a másiknak miért vagyok boldogtalan? Vagy a rosszabb: Elmondom, de mégse tesz a probléma megszüntetéséért. Minek együtt maradni egy ilyen emberrel? Gyakran az a válasz hogy "De hát amúgy tök jól megvagyunk". Megvagyunk? A kollégáimmal vagy az évfolyamtársaimmal kell meglennem, nem a párommal. Nem lehet az önbizalomhiányra fogni, hogy attól fél nem képes új partnert találni, hisz ha sikerült találni alkalmi partnert, akkor valószínűleg hosszú távra is menni fog. Még ha össze is kötnek olyan dolgok mint az anyagiak vagy gyerekek, hogy hiheti azt hogy ez hosszútávon működni fog? Pusztán a pénztől nem lesz boldog, ahogy a gyerekek sem közvetlenül életünk értelmei, az életünk értelme SAJÁT MAGUNK vagyunk. Ráadásul ha őszinték lennének egymással, nem hoznának egymásért olyan áldozatot, ami saját maguknak boldogtalanságot okoz, akkor a kapcsolatnak nem lenne "Te feláldozod/beleteszed ezt, én meg ezt" jellege, és már azelőtt kiderülne hogy ez a két ember nem illik egymáshoz, mielőtt nagyobb tétjei lennének a dolognak.


Vagy én látom rosszul?



2014. jan. 8. 16:25
 1/10 anonim ***** válasza:

szerintem jol latod a dolgok lenyeget, de ennyire azert nem egyszeru a dolog.


voltal mar komoly kapcsolatban? tenyleg komolyra gondolok, nem pedig himi-humi osszejovetelre.

2014. jan. 8. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nem, még nem volt, de gőzerővel keresek olyat, aki nem csupán ösztönlény, hanem ember aki felismeri hogy miért nem teljes a boldogsága, és képes is ezt megfogalmazni
2014. jan. 8. 16:38
 3/10 anonim ***** válasza:

Csak sokan nem is akarnak másik párt találni, megvan a háttér, közben kalandokat keres így mindene megvan, csak persze ne derüljön ki.

Az a része a dolognak teljesen logikus lenne, hogy ha baj van, megbeszélik, csak az emberek többsége nem ilyen.

2014. jan. 8. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Hát de a másik nem egy háttér, hanem egy ember! És akinek mindene megvan, lelkileg kiegyensúlyozott, annak nem is lenne szüksége lelki társra. Nyugodtan élje ki magát, de akkor minek van együtt valakivel? Miért veszi el a lehetőséget a másiktól, hogy az találjon magának egy neki megfelelőbbet?
2014. jan. 8. 16:47
 5/10 A kérdező kommentje:
Hogy lehet ilyen szinten semmibe venni a másikat, valami tárgyként kezelni?
2014. jan. 8. 16:51
 6/10 anonim ***** válasza:
Ez az emberi önzőség. Könnyebb lelépni, vagy félrelépni, mint dolgozni a már meglévő kapcsolaton.
2014. jan. 8. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező! Nagyon egyetértek veled. Lehet, hogy ma már kicsit elkorcsosult minden és ahogy La Rochefoucauld mondta: "Szerelem csak egyféle van, de másolata ezerféle." Ma már ritka, ha két embert őszinte érzelmek kötnek össze,ha nem a szex, a megszokás, a félelem vagy éppen az anyagiak miatt tartanak ki egymás mellett, hanem mert valóban olyan sokat jelentenek egymásnak és emellett önmaguk tudnak maradni. Élvezni az időt, amit együtt tölthetnek és tudni, hogy ez a kapcsolat boldoggá teszi őket. Nem mondom, hogy nem létezik ilyen, de ritka.

És igen, kétlem, hogy egy ilyen kapcsolatban a hűtlenség reális volna. Tisztességtelen és gerinctelenség megcsalni valakit, aki tisztel, szeret és sokat jelent(ett) nekünk. Ha felmerülnek a kételyek, meg kell beszélni, s ha mégis eluralkodnak valakin az ösztönei, inkább zárja le a kapcsolatot, tudván, hogy a másik ennél jobbat érdemel.


23/L

2014. jan. 8. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Költőnő? ***** válasza:

KÉ-NY-LEM

LUS-TA-SÁG

2014. jan. 8. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Illetve igazi szerelemnél, párkapcsolatnál maga a féltékenység se merülhet fel szerintem. Az az önbizalomhiányból fakad. Tudom, ha kiengedem a párom a nagyvilágba, hozzá sokkal jobban illőket, őt sokkal boldogabbá tenni képes embereket találna. Először is az önbizalomhiányt kell megszüntetni. A másik az önzőség: Miért fosszam meg a másikat az esélytől, hogy rátalálhasson arra az emberre, akire még inkább igaz hogy ÉLETE SZERELME, mint rám. Sokan írják azt a hülyeséget hogy párkapcsolatban el kell zárkózni a másik nemtől, de szerintem pont fordítva: Minél több emberrel érintkezők, annál jobb képet kapunk arról, mennyire is választottunk jól.
2014. jan. 8. 17:06
 10/10 anonim ***** válasza:
A féltékenységgel kapcsolatban, szerintem nagyon fontos, hogy mindkét fél elmondja a másiknak, tudatosítsa benne, hogy milyen tulajdonságaiért szereti. Emellett jó, ha érezzük is a megbecsülést, különben a szavak mit sem számítanak, de néha szerintem ki is kell mondani.
2014. jan. 8. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!