Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi értelme szerelmesnek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi értelme szerelmesnek lenni, ha egy idő után (pár év,10 év) úgyis megunják egymást a felek?

Figyelt kérdés
Úgy gondolom, hogy amit emberek 'szerelemnek' hívnak, az nem más, mint csordaösztönök, nyomásgyakorlás, biztonságvágy és a jó öreg nemi vágyak kombinációja. Utálom mind azt a túlidealizált holdszemű odaadást, ami a legtöbb romantikus filmben előbukkan, mert én láttam (és volt már benne részem) azt a s**rt, amivé egy idő múlva változik.
2014. jan. 9. 11:53
 1/10 A kérdező kommentje:
És hozzá lehet tenni, hogy a általában 90%-ban viszonzatlan és annál rosszabb nincs.
2014. jan. 9. 11:55
 2/10 anonim ***** válasza:
A szerelem jo dolog . De nem frltétlen kell összehásodni és ha igy meg unják egymást a felek könnyedén véget vethetnwk a kapcsolatnak
2014. jan. 9. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Mi értelme enni, ha utána úgyis éhes leszel? Minek aludni, ha utána újra álmos leszel? . . . Ez kb. ilyen kérdés volt.

Ha pár év múlva el is múlik, vagy sok év múlva, akkor az azt jelenti, hogy abban a pár/sok évben boldog voltál és szerelmes. Miért fosztanád meg magad ettől azért, mert egyszer vége lehet. El kell fogadni, hogy semmi sem tarthat örökké, és nincs olyan, hogy valaki folyamatosan boldog.

2014. jan. 9. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
csalódtál, és most itt duzzogsz miatta. van ilyen.
2014. jan. 9. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Semmi értelme nincs. Érzelemröl van szo!!!!!!! (Ha ezt eddig nem tudtad, nem is érdemes ilyesmiröl gondolkoznod.)
2014. jan. 9. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Az, hogy az emberiség szaporodjon.
2014. jan. 9. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Szerintem csak pillanatnyi boldogság az összes kapcsolatunk.

Hiába szülünk valakinek gyereket, akkor is elmúlik minden..

2014. jan. 9. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Itt inkább úgy lenne értelme a kérdésednek, hogy mi értelme a házasságnak, nem? (mondjuk az már megint más kérdés, hogy annak is van értelme szerintem, de ne menjünk bele.)

De az, hogy jól érzed magad valakivel egy ideig, attól miért kéne megfosztanod magad? Most ha szerelmes vagy, inkább bele se kezdesz, hanem inkább magányosan szenvedsz? Persze te tudod, de nekem inkább ez hangzik értelmetlennek.

2014. jan. 9. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Mintha én kérdeztem volna, én is mindig ezen gondolkozom...


Úgy van ahogy mondod, de már kezdek beletörődni, és úgy állni hozzá, hogy amíg lehetőségem van, addig élvezzem ki. Ha meg vége, akkor már úgyse bánom, hogy vége. Szomorú, de ez van. De a szívem mélyén még reménykedek, hogy talán én nem így járok.:)

2014. jan. 9. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ha két ember őszintén szereti egymást, akkor nincs olyan, hogy szimplán megunom a másikat. Esetleg új kalandra, izgalomra vágyik, de bármennyi kapcsolatba kezd is, mindig el fog múlni az újdonság varázsa. Ha viszont megvannak az érzelmek, akkor egyvalamit kellene nagyon, de nagyon megtanulni mindkét félnek: küzdeni.

Egyetlen kapcsolat sem lehet tartós enélkül. És igen, a házasság. A holtomiglan-holtodiglan, egészségben-betegségben, jóban-roszbannak sokkal mélyebb jelentése van, nem csupán szavak. Ezt betartani pedig nagyon nehéz, miközben a kedvesed súlyos beteggé válik vagy ha minden összejön és nem látod a kiutat, ha jön egy kísértés. Ez valahol harc is, ahol vagy van olyan fontos a másik és az, ami összeköt titeket, hogy küzdj vagy választod az egyszerűbb utat és kilépsz... ami nem mindig a legjobb megoldás, sőt, nem nevezném megoldásnak.


23/N

2014. jan. 9. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!