Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Te mit választanál: szerelmed...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Te mit választanál: szerelmed vagy az álmod?

Figyelt kérdés

Tételezzük fel, hogy érettségi, továbbtanulás előtt állsz. Van egy szerelmed, aki Budapesten tanul egyetemen. Te is Budapestre szeretnél menni tanulni, de ott csak egy olyan egyetem van, ami azt tanítja, ami téged érdekel. Be kell adnod a jelentkezési lapjaid, de sokat gondolkodsz azon, hogy "mi lesz ha nem vesznek fel oda, kell egy B-terv". Mit választanál:

1. Másik szakokat Budapesten, így feladva gyerekkori álmod, de a szerelmeddel együtt maradsz,

2. Bejelölöd másik városokban azt a szakot, ami téged érdekel, de így rövid időn belül elveszted a szerelmed?



2014. jan. 28. 16:53
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
nem biztos hogy elveszted, távkapcsolat is működhet ha eleget találkoztok,a szerelem igyis-úgyis elmúlik majd de az "álmod" most megtudod valósitani és ha sikerül akkor az örökre megmarad...
2014. jan. 28. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
Miért kéne feltétlenül elveszteni a szerelmed, ha másik városba mész? Másoknál is van ilyen, ha szeretik egymást, akkor ez nem lehet akadály. Ha mégis az, akkor ott nem igazi a szerelem.
2014. jan. 28. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
hát ez nehéz ezt tőle kéne megkérdezni h hogy gondolja de atól is függ hogy hány évesek vagytok
2014. jan. 28. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
2.-t. a legtöbb tini vagy épphogy fiatal felnött kori szerelem amugy sem tart örökké, tehát nagy rá az esély hogy vége lesz az egyetemi évek alatt ha igy lenne és olyan szakra járnál amit utálsz akkor nagyon bánnád hogy ilyen döntést hoztál.
2014. jan. 28. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Barátom 21 éves, én 18. 20 hónapja vagyunk együtt. Jelenleg hétvégente találkozunk. Vagyis eddig úgy volt. De most is pl már 3 hete nem tudott hazajönni a vizsgaidőszak miatt. (szalagavómon sem volt ott) Téli szünet előtt is 3 hetet volt távol. Nemrég a legjobb barátja fel próbált szedni a szalagavatós bulin, persze én elutasítottam, és kiosztottam. Azóta volt pár vita is telefonon(lehet, hogy emiatt, lehet, hogy a távolság miatt, nem tudom), előtte talán ha egyszer veszekedtünk. Ha netán-tán nem vennének fel, és másik városba kerülnék, akkor lehet, hogy még ritkábban találkoznánk. Több példát tudok, hogy így mentek tönkre kapcsolatok, és én ezt nem akarom. A legjobb az lenne, ha felvennének Bp.-re. Nagyon nagy a nyomás rajtam a nyomás emiatt, egyfolytában ideges vagyok, sűrűn fojtogat a sírás.
2014. jan. 28. 17:11
 6/20 anonim ***** válasza:
Megjelölnék másik szakot. És mindent megtennék, hogy felvegyenek az elsőre. Nekem minden vágyam az volt, hogy bekerüljek az egyik vidéki egyetemre. Megismertem egy fiút, aki odajár, így csak még vonzóbb lett. Sajnos szakítottunk a távolság miatt, de tényleg csak ez volt az egyetlen ok. Szeretném azt mondani, hogy már nem szeretem, de nem megy..Neki lett egy barátnője, én megszakítottam vele minden kapcsolatot. Ez amúgy a barátnője ellenére is elég érzékenyen érintette. Most itt állok a jelentkezés előtt és félek odamenni, mert félek, hogy rossz lesz...
2014. jan. 28. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Én is próbálok mindent megtenni, de mostanában felőröl teljesen ez a dilemma. Szerintem kicsi lenne az esély, hogy összefuss a volt barátoddal. Pl öcsémmel sem futok össze az iskolában, pedig nem olyan nagy, csak 360 tanuló jár ide. A helyedben ugyan oda mennék, ha még érdekelne a szak. Hajrá! :)
2014. jan. 28. 17:17
 8/20 anonim ***** válasza:
Nekem a szerelmem az álmom. De sajnos nem kaphatom meg, így szerelmem sincs, meg álmom se.
2014. jan. 28. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
A másik szakok is érdekelnek, amiket megjelölnék, de a legjobban az álmom érdekel. Meg azon is gondolkodtam, hogy Bp-en van legjobban felszerelve az egyetem, vidéki egyetemek ilyen szempontból rosszabbak.
2014. jan. 28. 17:20
 10/20 anonim ***** válasza:

A szerelem múlandó, és több is jut belőle az életben. Az álom viszont örök, és sok esetben csak egy van belőle... Ha elveszted a szerelmed az álmod miatt, amit sikerül megvalósítani, akkor boldog leszel. Ha viszont lemondasz az álmodról, majd elveszted ezt a fiút, azt egy életre bánni fogod...

Jelölj csak be több várost is, és drukkolj, hogy felvegyenek pestre, illetve beszéld meg a pároddal, hogy mi lesz, ha nem jön össze. Amúgy a hétvégi találkozásokat szerintem így is fent lehet tartani, nekem is úgy volt. Csak én az egyetemen ismertem meg azt a barátomat, aki amúgy nem oda járt, nem is ott lakott, csak a testvérét kísérte, amikor megismertem...

Szóval én az álmot választanám. És ha a fiú ezt nem érti meg, akkor nem is szeret igazán. De hátha szerencséd lesz :)

2014. jan. 28. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!