Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Hány éves korban kell elkezden...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Melinda02 kérdése:

Hány éves korban kell elkezdeni egy gyermeket felvilágosítani úgy mint szexualitás, menstruáció?

Figyelt kérdés
A kérdést azért tettem fel mert van egy 8 éves lányom aki azt hozta haza az iskolából hogy az egyik lány az osztálytársai közül elkezdte mesélni a szexualitást úgy mint ahogy a való életben történik,következő alkalomkor a menstruációt.Otthon feltehetőleg az anyja felvilágosította ez ügyben mert esetleg úgy gondolta az anyja hogy az ő lánya már elég érett hozzá hogy erről beszéljen vele,de azt nem mondta meg a lányának hogy erről az iskolában nem kéne beszélnie.Mi a családommal még korainak tartjuk hogy egy 7-8 éves gyermek ilyesmiről tudjon.

2014. febr. 7. 10:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Pedig 7-8 évesek már tudnak róla :/ és 10-12 évesek már néha néha dugnak is.
2014. febr. 7. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

A menstruációról érdemes már egész korán beszélni, jó magam is kicsit több, mint 10 éves voltam, amikor már menstruáltam, anyukám akkorra már erről felvilágosított. A szexualitásról pedig valamikor ez után, de ezt is érdemes előbb, hisz sajnos nagyon sok fiatal már 14 éves kora körül vagy még előtte él nemi életet. És nyilván ez nem jelenti azt, hogy a tiéd is fog, de nem árt, ha alapvető dolgokkal tisztában van.

De 7-8 évesen még nagyon korainak tartom, hogy egy szülő szexről beszéljen a gyerekével. Ebből inkább szokott probléma lenni, pontosan azért, mert nem úgy kezelik ennyi idősen ezt a gyerekek, hanem pl. iskolában elkezdnek róla beszélni, mint ahogyan a ti esetetekben is, amit meg nem kéne.

2014. febr. 7. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

A gyerek korának megfelelően kell erről beszélni.


A menstruációban sincs semmi szégyellnivaló, nem jó, ha azt táplálod a gyerekbe h "fú, erről nem beszélünk".


A szexről is lehet beszélni ekkora gyerekkel, nyilván nem úgy, ahogy egy 16 évessel. De a kérdéseire elmondhatod, hogy a papa és mama nagyon szeretik egymást, ölelgetik egymást, puszit adnak egymásnak, összebújnak, a papából kijön egy kis mag, azt beleteszi a magot a mama hasába...stb.


Ha megkérdezi hol, akkor azt mondd neki, hogy ahol pisil, ne azt h a fszaával megdugja mamit...


Az ő nyelvezetét vedd figyelembe.

2014. febr. 7. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Én 11 évesen menstruáltam először, szóval az már nincs olyan messze. Lehet jobb ha a kislány tőletek tudja meg hogy nem a gólya hozza a babát, mint az osztálytársától. Erőltetni nem kell, de ha kérdez válaszoljatok, persze az ő szintjén csak :)
2014. febr. 7. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Pedig kéne erről beszélni a kislánnyal.

Lehet kapni nagyszerű felvilágosító könyveket, amik a segítségedre lehetnek. Esetleg a baráti/rokoni körben nincsen szintén lányos anyuka, akitől tanácsot kérhetnél.


Amúgy meg ne hibáztassad az osztálytársat vagy anyukáját, hiszen tudod, milyenek a gyerekek. :) Ez egy új és izgalmas téma, amit bizony ki kell vesézni. :)

2014. febr. 7. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

5# vagyok ismét.

Nekem 17 évesen jött meg az első mensim. A legkisebb tesóm, szegénynek pont a 10. szülinapjára jött meg.

De én már 8 évesen tudtam mindent, szó szerint. Sokgyermekes családból vagyok, én vagyok a legidősebb és én bizony amikor egyik tesó jött a másik után, anya nem akart beszélni róla. Én nem voltam rest és kifaggattam az iskolai védőnőt, a sulidokit és még a biológiatanárt, egy osztálytársam anyukáját, akinek szintén kisbabája volt....

Azért csak jobb lett volna, ha szüleimmel tudtam volna ezt megbeszélni.

2014. febr. 7. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Menstruációt nyugodtan lehet már elsős iskolásnak is mondani, olyan feltétellel, hogy erről a többi gyereknek ne beszéljen, mert megijeszti őket.

Szexualitás is olyan módon mehet, hogyha egy néni és bácsi nagyon szereti egymást akkor együtt alszanak és úgy születik rá 9 hónapra a kisbaba. Részletekbe nem kell belemenni nagyon, esetleg később. Viszont ha így hall róla már tudja hova tenni.

2014. febr. 7. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nem árt már ilyen fiatalon felvilágosítani, ugyanis nálunk is volt az osztályban aki 8 évesen pánikrohamot kapott, amikor megjött neki, nem tudta szegény, hogy mi az.

Engem nem világosított fel senki, 7 évesen magamat világosítottam fel az anatómiakönyv olvasása közben. :/

Valamikor 4.-ben jött egy védőnő, elég gyerekes stílusban megpróbálta átadni az ismereteket, de akkor már vagy 6 lány túlvolt rajta, a magasabb, fejlettebb lányok.

Manapság durván hamar érnek testileg a lányok, mert sok húsétel tele van hormonnal. Az állatokat ugyanis megtömik növekedést/hízást segítő hormonokkal, hogy minél hamarabb eladhassák őket és a húsukat viszont megeszik az emberek, ami nagyon káros, ilyen következményei is vannak többek közt.

Nekem 12 évesen jött meg, csak közöltem anyuval, aki akkor kapott észbe és akart felvilágosítani, de közöltem, hogy már informálódtam róla... de azért jobb lett volna ha ő mondja el.

2014. febr. 7. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nekem úgy 9 évesen meséleték el az egészet. És belevették a szexet is, hogy értsem miért kell egy nőnek menstruálnia.


Szerintem a legnagyobb hülyeség az, ha tabunak kezelik a gyereket. Sokszor a szülők nevelik bele a gyerekbe, hogy erről nem beszélünk ez tabu. Így sok tini fogalom zavarban szenved. Szépen fel kell építeni ezt a beszélgetést. 8 évesen is ellehet kezdeni ezt a történetet, nyílván nem minden infót rázúdítani. És idővel egyre többet elmondani a dologról. Hogy ez a téma bár intim legyen, de ez legyen természetes az élet velejárója, hogy ne legyenek ebből később szorongások, és ha odakerül, akkor helyes döntéseket hozzon.


A legveszélyesebb dolog a tiniknél az információ hiány vagy téves információk tényként való kezelése. És ajánlott ennek elejét venni. Azzal teszel a legjobbat a gyereknek!

2014. febr. 7. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
köszönöm a sok hozzászólást,azért kaptam információt.Annyit tudok hogy 5.ik osztályban már beszélnek a menstruációról 8.ik osztályban meg a szexualitásról.Ha még valakinek van hozzászólása a témához szívesen fogadom.
2014. febr. 8. 12:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!