Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Társkeresőkön "robotokat"...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Társkeresőkön "robotokat" találtam?

Figyelt kérdés

Már vagy 2 éve felnézegetek egy bizonyos társkereső oldalra. És vannak olyan lányok (nem kevesen), akik 2 éve fent vannak. Ha jól emlékszem, sokuk már vagy két éve nem öregedett (azaz két éve is 20 éves volt és most is annyi).


Valószínűleg ez vendégcsalogató fogás a társkereső részéről, így csalogatja a pasikat az oldalra.


De ha ez így van, akkor az adott oldal valakiknek a képét illegálisan használja fel? (visszaél a személyével)


Szerintetek fején találtam a szöget?


2014. febr. 17. 18:51
 1/5 anonim ***** válasza:
Érző programok.
2014. febr. 17. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Follow the whiteb rabbit...
2014. febr. 17. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
vagy ufókok! :D
2014. febr. 17. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 DreamWeaver ***** válasza:

Nagyon kell vigyázni. Én pár évvel ezelőtt futottam bele egy fake-oldalba. Randizós, társkeresős oldalként volt reklámozva. Nem prostikat hirdettek. Nem számoltam, de férfi és női "felhasználók" százával lehettek fent. A regisztráció sms-ben történt, kb 400 forintos áron. Az első, ami meglepett, hogy regisztrálásom után magamat nem találtam a tagok között napok elteltével sem. De tudtam használni az oldalt. A profilképek a tagokról kifejezetten intim jellegűek voltak. Miután kiválasztottam egy hölgyeményt, maghatározott néhány számjegyű személyi kódszámmal indítva az üzenetet csak sms-ben vehettem fel a kapcsolatot. Minden sms kb 400 forint volt. A második meglepő dolog, hogy az első üzenetemre éjjel kb fél4kor a csaj (?) azonnal válaszolt. A harmadik, hogy az oldal szabályzatában leírottak alapján kizárólag sms-ben lehetett üzengetni és az üzenetekben tiltva volt, hogy bármilyen konkrét személyi adatot leírjak (telefonszám, lakcím, e-mail cím, fb elérhetőség, név, stb.) arra hivatkozva, hogy minden ilyen jellegű adattal bárki visszaélhet. Aztán miután néhány sms-ig eljutottam, igyekeztem volna időpontot és valamilyen köztéri helyet egyeztetni randira, mert valahogy nem lett volna erre a bulira napi 10 rugóm. Figyelem! 2 hétnél korábbi időpontot nem tudtam egyeztetni. A csaj nem ért rá (?). :) Na jó mondom, akkor kb 2 hét múlva pár nappal a terv előtt újra 1 smsben egyeztetünk, aztán randi. A "csaj" erre - de ne tűnjek el, addig is sms-ezzünk. Na persze, majd mint ablakos tótnak a hanyattesés!!! 2-3 naponta megengedtem magamnak 1 sms-t. Eltelt a 2 hét, és a "csaj" azt írja, hogy sajnos közbejött neki egy vidéki út, ahonnan további másfél hét múlva tér vissza. Több sms-t nem írtam. És a non-plusz-ultra; párhuzamosan 2-3 lánnyal felvettem a kapcsolatot. Mindegyik ugyanazt a stratégiát folytatta. 2 hétnél korábban egyik sem ért rá. Mindegyik "követelte" volna a rendszeres "adózásomat" és kb 2 hét után mindegyiknek közbe jött valami.


A konzekvenciám a következő; nyilvánvalóan pénzhalász üzemről van szó. Az oldal működtetői létrehoztak többszáz fake-avatárt. A fotókat netről szedték. Nem sértettek személyiségi jogokat, mert akiknek a (sok esetben) meztelen fotóit át vették, azok valahol (pl. goldengate.hu) beleegyezésüket adták a fotóik felhasználásához (és letöltéséhez!!!). Ezért nem láttam magam regisztrálás után. A "lányok" sms-válaszai, de sok esetben random napközbeni üzenetei is előre rögzített robot üzenetek. Ha létezik olyan naiv és könnyelmű férfi, aki mindezt nem veszi észre és nem kapcsol időben, azzal akár hónapokon keresztül lehet játszani ezt a macska-egér játékot és közben persze súlyos összegeket leakasztani róla. Szóval...


...oda kell figyelni!

2014. febr. 18. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Hát béna voltál :) ilyeneknek azért nem ugranék be.
2014. febr. 18. 08:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!