Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » A feminizmus teszi tönkre a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A feminizmus teszi tönkre a társadalmat?

Figyelt kérdés

[link]


Több kérdésnél is láttam, hogy elég sokan elégedetlenkednek a mostani renddel, utánanéztem a dolgoknak és ezt a cikket találtam. vélemény?


2014. febr. 20. 20:03
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
92%

Én mindig azt mondom, hogy a gyerekvállalásnak két ember közös döntésének kell lennie. Nem kényszerítheti rá egyik fél sem a másikra azt, hogy szülő legyen, de azt sem, hogy lemondjon a gyerekvállalásról.

Feminizmus, vagy akármi-izmus ide, vagy oda, az ilyesmit egy párnak tisztázni kell. Pont ez az a téma, amiben szerintem nincs kompromisszum.

2014. febr. 20. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
81%
Az a véleményem, hogy ez csupán egy újabb szedett-vedett ok, amiért az emberek szar alakok. Így van mire fogni. A férfiak többsége rühelli a feminizmust, de miért is szeretné? Csökkenti a hatalmukat. Mondanám a cikkre, hogy hímsoviniszta, de lusta vagyok most erről vitázni.
2014. febr. 20. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
52%

Én feminista vagyok büszkén vállalom ! Ez még nem teszi tönkre a családot, az teszi tönkre ha a felek nem fogadják el, hogy egyenlőek!!

(sőt én ezen az elven vagyok : egy nő mindent meg tud csinálni amit egy férfi, de egy férfi nem mindenre képes amire egy nő igen. Lásd a mai helyzetet sok férfinek büdös a házimunka, de egy nőnek el kell mennie dolgozni és még vinnie is a háztartás, persze ezek elég negatív dolgok és nem minden férfi ilyen :) Hála az égnek!!)

2014. febr. 20. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
92%
Én feminista férfi vagyok(nem, nem meleg). De nem úgy, ahogy az átlag ember hiszi. A feminizmus az EGYENRANGÚSÁGRÓL, nem pedig a férfiak alárendeléséről szól. A barátnőmmel jól megvagyunk, nem veszekszünk(annyit), és a közös dolgokról közösen is döntünk; de persze a személyes dolgokról az egyén dönt. Egyébként, a cikkre reagálva: Persze. Egy patriarchális társadalomban élünk, ahol a nő van alárendelve a férfinak. Azelőtt matriarchális társadalom volt. Nem féltem ezt a társadalmat, nyugodtan jöhetne az egyenrangú társadalom(hátha abban kevesebb hiba lenne).
2014. febr. 20. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
A feminizmus mellett addig szép és jó kiállni, amíg tujátok a szó tényleges jelentését, nem csupán a körübelülit.
2014. febr. 20. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

"egy nő mindent meg tud csinálni amit egy férfi, de egy férfi nem mindenre képes amire egy nő igen"


Akkor cipeld fel te a harmadik emeletre a szekrényt. :)

2014. febr. 20. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
6. Fel szoktam nem kell aggódni, nincs annyi férfi a háznál, hogy ne kelljen segítenem akár a szekrény cipelésben :) Elég rossz érv....
2014. febr. 20. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
40%

"Egy patriarchális társadalomban élünk, ahol a nő van alárendelve a férfinak"


Vettem észre! Nem egy esetem volt már, hogy úgy beszéltek velem a tisztelt "hölgyek", mint valami utolsó s...darabbal, csak mert megtehetik. Őket úgyis körülrajongják, akármilyenek is. Ez az állítólagos elnyomás elég érdekes dolog.

2014. febr. 20. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
34%
Na ja, szerintem ma már egyre jobban éppen a fiúk, férfiak vannak elnyomva a csodálatos lányok, nők által. Mert ugye egy lányt nem szabad bántani, vele mindnig kedvesnek kell lenni, mindig udvarisan előre engedni, ők persze még egy köszönömöt sem tudnak mondani, tisztelet a kivételnek. Ráadásul engem már nem egy lány akart megverni csak, mert nyomi vagyok szerintük. -.-
2014. febr. 20. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
86%

9es, a kommented úgy katasztrófa, ahogy van...

"Mert ugye egy lányt nem szabad bántani" - a férfiakat se lehet, nyugodj meg... Miért, te szeretnéd, hogy legyen törvényes nőket ütni, vagy mi? Mert kb ezt sugallja ez a kijelentésed, remélem tudod :D De ha már nem lehet bántani, nézegessél nemi erőszakról szóló statisztikákat, azok tényleg tökrözik, hogy lehet-e őket bántani, vagy nem...

"mindnig kedvesnek kell lenni, mindig udvarisan előre engedni, ők persze még egy köszönömöt sem tudnak mondani, tisztelet a kivételnek" - nagyszerű, legalább a végén ott van a "tisztelet a kivételnek". Tapasztalataim szerint a bunkóság kortól és nemtől független, előttem is vágták már be az ajtót; lökték le a táskámat a földre, hogy elfoglalják a helyemet a buszon; vágtak be elém a sorba, (ez nem személyes példa, de egyre elterjedtebb a fiatalabb fiúk körében ez a beszólogatás, hogy "menjé' szendvicset csinálni") de mégsem kezdtem el szidni a "mocskos patriarchális társadalmat". Őszintén sajnálom, hogy pár neveletlen nőszemély nem köszöni meg, ha kinyitják nekik az ajtót, de ennek marhára semmi köze nincsen az alapvető emberi jogokhoz. A modern világban, ahol a nők és a férfiak egyenrangúak, még mindig találsz bérkülönbségeket a férfiak és nők fizetése között, szexizmust, negatív sztereotípiákat, stb.

És hogy a kérdésre is válaszoljak; nem a feminizmussal van a baj, hanem az olyan idejétmúlt hozzáállással, miszerint a férfi a bölcs parancsoló, és a nő a kedves kis jószág, aki otthon kavargatja a bablevest, amíg a férje a nagyvilágban vívja meg csatáit, amire a nő ugye képtelen lenne. (Ugye: "apa okos, anya szép" )

És akik ilyen kérdéseket írnak ki, amiben valahogy arra térnek ki, hogy mennyire nem jó ez a mai rend, azok többnyire elég gyenge jellemű emberkék, akik elvárják, hogy az övék legyen az abszolút dominancia a kapcsolataikban, de gyakran nem hogy ez nem történik meg, de még párt se találnak maguknak. (Én is szoktam olvasni ilyen kommenteket, és ez jött le belőlük, de persze ez csak az én véleményem...)

A cikkben található probléma miatt sem csak a nők a hibásak, azt elfelejtette megemlíteni a bácsi, hogy a mai fiúk nem nagyon akarnak semmiféle felelősséget vállalni, főleg nem az apaságot, és az elég erős túlzás, hogy vígan fel lehet nevelni egyedül egy gyereket (amit pedig a nagyon okos cikk élménytúra-szerűnek állított be). Manapság már jóformán kell is mindkét szülőnek dolgozni, hogy egy normális háztartást tudjanak fenntartani, szóval ha másért nem, ezért legalább megéri együtt maradnia a párnak.

A cikkben kevés értelmes gondolat van (konkrétan egy se), nem lenne jó, ha ez alapján vonna le bárki is nagyobb következtetéseket a modern családi problémák kapcsán...

2014. febr. 24. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!