Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Egy nőnek manapság mi a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egy nőnek manapság mi a "feladata" családalapítás előtt?

Figyelt kérdés
Úgy értem egy férfitól elvárják és neki az lenne a feladata, hogy alapozza meg a jövőjét fiatalon. Csináljon karriert,vagy legyen legalábbis biztos munkája, keressen jól, vegyen lakást stb. Régen ez teljesen rendben is volt, hogy a férfi lesz a családfenntartó. Most viszont a lányok már sokkal később mennek férjhez, nekik is van a gyerekszülés előtt életük. És megváltozott a hozzáállás is ehhez a kérdéshez. De előttem nem tiszta, hogy akkor a valóságban, mi várható el egy nőtől mielőtt férjhez megy? Egészen pontosan az érdekel, hogy a férfiak mit várnak el attól a lánytól,aki esetleg a párjuk/feleségük lesz. Ő is ugyanúgy építsen karriert, szerezzen vagyont, vagy neki mi a dolga szerintetek? Természetesen most azokról szól a kérdés, akik családalapításban gondolkoznak.

2014. márc. 9. 14:56
 1/5 anonim ***** válasza:
A nő is alapozza meg a jövőjüket.
2014. márc. 9. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
38%

Az apjának legyen valami jól befutott vállalkozása amit majd a lányára hagy. Én elveszem a lányát és mellé kapok/kapunk egy céget is ami szép pénz hoz. Ezen kívül tudjon sütni, főzni, házias legyen, hogy én mire hazaérek a munkából, legyen az asztalon kaja és rend legyen.

A cég azért kell hogy neki ne kelljen dolgozni és tudjon otthon tevékenykedni :DD

2014. márc. 9. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
2-es: De az nem jó, ha sokat van otthon. Egyrészt: elunja magát. Másrészt: némelyikük félrekefél. Akinek nem inge...
2014. márc. 9. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szerintem nagyon nehéz a mai lányok helyzete. Régen "egyszerűbb" volt, tisztábbak voltak a követelmények: tudjon mosni, főzni, takarítani, varrni, a házasság alatt pedig pénzt beosztani, gyereket nevelni.


Ma kimondatlanul ugyanez az elvárás, csak legyen mellette iskolája, karrierje és ezt folytassa a gyereknevelés mellett is úgy, hogy legtöbbször nem számíthat az apára, mert ő a "családfenntartó". Tehát egész nap melózik a munkahelyen, ahol releváns keresete van, majd hazamegy és nekiáll a második műszaknak, mindeközben kedves, aranyos, boldog, fitt, csinos és ha beteg a gyerek, természetesen ő marad otthon.


Én pont a 22-es csapdáját élem. 2 évig voltam gyesen, visszamentem dolgozni, a pici minden hét második felére megbetegedett, ki kellett lépnem a munkahelyemről..de itthon a férjemtől megkapom, hogy "majd ha sokat keresel, akkor....", meg 1000forintot ad bevásárolni. Szüleimtől megkapom, hogy "minek tanultál kislányom", "mikor helyezkedsz már el?", amikor meg kérdezem, hogy oké és akkor délután mi lesz a gyerekkel,mert 200km-en belül semmi rokonunk sincs, akkor közlik, hogy márpedig babyszitterről szó sem lehet....


Vagy amikor rossz a házasság, az tuti a nő hibája, mert kövér, mert nem elég kiegyensúlyozott, boldog...stb.. tegyen meg mindent, mert a férjnek elég dolga van a "családfenntartással"


szóval...megszívtuk

2014. ápr. 24. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

- Ha a férfi tehetséges, és eleget keres, akkor bőven elég, ha a nő HTB lesz. Így tehát nincs sok elvárás (sokat számít, hogy jó szerető-e) . A gyerekszülés előtt jó, ha megtanul sütni-főzni és rutint szerez a házimunkában

- Ha a férfi kevesebbet keres, akkor jó ha a nő is dolgozik. Bár el nem tudom képzelni egy gyerek mellett pl hogyan. Nem irigylem a nőket. Emelett persze a férfinak ilyenkor illene besegíteni a házimunkába, de ez a pasi hozzáállásától függ.

- Ha pedig a barátnőm többet keresne, én szívesen dolgoznék itthon a ház körül.

2014. júl. 15. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!