Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért ilyen a barátnőm?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért ilyen a barátnőm?

Figyelt kérdés
pár napja voltunk 2és fél évesek,de a barátnőm teljesen úgy csinál,mintha az anyám lenne...mindig húzza a száját,ha a barátaimmal megyek valahová (este nem is enged ilyen bulikba,bár nem is akarok) ma például a legjobb barátomnak segítettem költöztetni,és ezért is megsértődött..nála a sértődést nem úgy kell venni,hogy nem szól hozzám,csak szimplán olyan flegma lesz velem.Lényegében nagyon szeretem,és ő is engem...reméltem,hogy ez idővel "elmúlik" de sajnos nem,és egyre elviselhetetlennek tartom ezt a 2.anya szerepet.Ha felhozom ezt a témát,akk jön az,hogy utálj csak stb...2,5 év alatt rengeteg közös emlékünk van,és nem szeretném,ha vége lenne,mert belehalnék :( 19/f

2014. márc. 16. 20:01
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
lehet,hogy igazatok van o.O meg lehet beszélni szerintetek valahogy? :S
2014. márc. 16. 20:36
 12/15 anonim ***** válasza:
Persze. Leülsz vele és elmondod mi zavar, mit érzel. Nyugodtan, nem felhányotgatva, nem indulatosan. Elmondod, hoyg mit vársz, mit szeretnél, hogyan képzeled a kapcsolatotokat. Onnan már rajta múlik a dolog, hogy képed-e változtatni.
2014. márc. 16. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha elképzeled vele a jövőd, képzeld el rendesen.


Ehhez a következő információkat kell még tudnod:

- Ahogy egyre több teendőtök lesz az életben (munka/gyerekek), úgy lesz egyre több a probléma, egyre feszültebbek lesztek, egyre fáradtabbak, és az ilyesmit az emberek többsége a hozzá közel állókon vezeti le.

- Ahogy az ember halad előre az időben, az alapvető személyiségvonásai csak még jobban kijönnek, felerősödnek.

A barátnőd jelenleg nem tiszteli a döntéseidet, azaz nem ismeri el, hogy egyenjogú vagy vele, mert ha elmész valahova, utána flegmázik. Önmagában az, hogy flegmázik, elég nagy bunkóság egy emberrel szemben, főleg, ha szerelmes beléd, nem...?


Ezeknek két következménye lesz: a barátaid elszakadhatnak tőled, mert kevés időt töltesz velük, másrészt később egyre több dologra fogja rámondani, hogy ne csináld, hanem csináljátok inkább azt, amit ő szeretne.

Ha elveszed feleségül, vagy összeköltöztök, még biztosabbnak érzi majd a kapcsolatot, és még parancsolgatóbb lesz. Nem akarom őt bántani, és csak azért írom ezt, mert te szóltál neki, többször szóltál neki, hogy légyszíves ne csinálja ezt, de nem hallgatott rád. Pedig meg kéne hallgatnia, hogy mit szeretnél, és valami megoldást kiagyalnotok, ami jobbá teszi a helyzetet. Az nem jó jel, hogy lepereg róla, amit mondasz, és hisztivel (azt mondja, hogy utálod, mikor ez nyilván nem így van), vág vissza.


Szóval:

1, Nem változtatsz semmin, és 20 év múlva olyanok lesztek, mint most is a párok jó része, ahol csak az egyik fél irányít.

2, Nagyon komolyan megmondod neki, hogy neked ez nem tetszik, szereted őt, DE szeretnél egy kis szabad teret és időt, amiben azt csinálsz amit akarsz. Mivel szereted, nem fogod megcsalni, úgyhogy nincs oka kisajátítani. Aztán ezt vagy megérti, vagy nem. Ha nem érti meg, akkor meg gondolkozz el a fentieken, mert mondom, szerintem ez csak rosszabb lesz.


Azért az nem nagy cucc, hogy segítesz valakinek költözni... Ebben konkrétan semmi nincs. Túl fiatalok vagytok még ahhoz, hogy házsártos vénemberek módjára éljetek.

2014. márc. 16. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
köszönöm :)
2014. márc. 16. 20:42
 15/15 anonim ***** válasza:
A sarkadra is állhatsz egyszerűen. "Elmegyek a barátaimmal, este jövök" - nem engedi: "nem engedélyt kértem, csak tudattam, hol találsz meg" - érzelmi zsarolás: "sajnálom, hogy ez fáj neked, de az a te bajod".
2014. márc. 16. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!