Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Reménytelen szerelem?

Figyelt kérdés

Már egy ideje nem tévedtem erre az oldalra, mert végképp elveszett az összes reményem benne, és abban, hogy normális válaszokat/tanácsokat kaphatnék, de optimista lévén újra itt vagyok, hátha...

Szóval egy kicsit prózaibb lesz a kérdésem mint az itt megszokott "terhes vagyok?" ill "megcsaltam a pasimat, mit tegyek?"-szerű dolgok.

Sajnos elég szerencsétlen vagyok ami a szerelmet illeti, és ez a probléma fő gyökere. Az, hogy nem jön össze a kapcsolat, egy dolog, de még rosszabb az hogy állandóan beleszeretek valakibe, aki ezt nem viszonozza. Az állandóan-t nem úgy kell elképzelni, hogy hetente, hanem hogy évekig gyötrődöm aztán miatta, és nem tudok mit kezdeni magammal. Tudom, hogy erre nincs recept, de most megint ebben a helyzetben vagyok, és félek nagyon, hogy megint el fogom cseszni az elkövetkezendő éveimet. Fiatal vagyok, előttem az élet, és mégis mindig csak emiatt készítem ki magam, mert egyszerűen nem tudok segíteni rajta. Mégis megkérdezem, annak reményében hogy valaki tudja a "megoldás kulcsát"...mit tegyek? Azt ne mondjátok, hogy "felejtsd el", mert ha tudnám, nyilván nem kérdzeném ezt. Meg elkerülni sem tudom sajnos. De mégis, mi a jó? Ha erőnek erejével valahogy próbálom elfelejteni (na de hogyan??), vagy nem erőlködöm és "csendben" szeretem továbbra is (igen, ez ellen nem tudok mit tenni, de ez meg mindenhogy sérüléssel jár)? Jobb ha az ember ilyenkor nem tesz semmit, vagy ha ismerkedik új emberekkel? Csak ezel meg az a baj, hogy mennyire tisztességes már úgy ismerkedni mással, hogy csak azért teszem hogy mást elfelejtsek (arról nem is beszélve, hogy nincs szerencsém a férfiaknál és ez nem szokott bejönni)? Ugyanakkor másra nagyon gondolni sem tudok, meg nyilván ilyenkor azt az embert látom tökéletesnek, és más nem ér a nyomába sem... csak sokan ezt tanácsolják, ezért írom.

Nem tudom mit tegyek, és félek, hogy csak az éveimet pocsékolom ezzel, de ugyanakkor nem is tudom, hogy tehetek-e egyáltalán valamit?

Tudom, kicsit zavaros lett, de remélem valaki hozzá tud fűzni valami hasznosat, érdekeset...


2014. ápr. 18. 20:01
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nagyonis hozzá tudok fűzni valamit. Azt, hogy részvétem. Én ugyanebben a cipőben vagyok csak én F vagyok. Nincs sehol se szerencsém akinek vallótam, ahol próbálkoztam ott cska az utasítás jött vissza. Talán túl kedves vagyok, vagy okos, vagy nemtudom képtelen vagyok másra gondolni, mint a szerelmemre aki ismét visszautasított és én sem tudom magamban elrakni azt, hogy azért mennyek más után, hogy elfelejtsem. Egészen elképesztő dolog és néha megkérdem magamtól, hogy mit keresek ezen a világon. Nagyon sajnállak téged is, ismerem az érzésed, főleg úgy, hogy nekem még soha nem volt egyetlen kapcsolatom se, soha neméreztem még 1 lány csókját és sajnos nemhiszek semmibe. Semmilyen szerencsébe, hogy hátha 1x, mert ez most pár nappal ezelött is így történt és nekem soha soha soha nem lesz senkim.
2014. ápr. 18. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Erre csak azt lehet tanácsolni,hogy szállj le a földre,nőj fel,és ne kergess ideálokat!Nem rosszindulatból írom ezt,én is voltam pár hasonló helyzetben,még ha nem is pont ilyenben.Meg kéne látnod a férfit,vagy a nőt másban is,le kéne venned a szemellenzőt.Lehet,hogy egy napon bemész teszem azt egy cukrászdába,és elkezdesz a pultossal beszélgetni,aki nagyon kedves és szimpatikus.Ilyenkor kell megadni az esélyt,nem álmokban élni.Vagy a buzsmegállóban meglátsz valakit,aki egész jól néz ki szerinted.Semmi vesztenivalód nincs,ha szóba állsz vele,és elkezdesz rá figyelni.Közben meg szépen elfelejted azt,ami plátói.Tanulj meg élni,és a jelenben élni!
2014. ápr. 18. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Csak megjegyezném, hogy a plátói és a viszonzatlan szerelem közt elég nagy a különbség.

Egyébként nem zárom el magam senki közeledésétől, csak ez a másik gond, hogy nincs is mitől. De most nem ez volt a kérdés, mert akkor már nagyon bonyolult lenne..

2014. ápr. 18. 20:18
 4/5 anonim ***** válasza:

Hát nehéz helyzet, lényeg hogy nyitottnak kell lenni mások felé. Ez nem azt jelenti hogy görcsösen keresni kell, főleg csak azért hogy elfelejtsd, hanem egyszerűen csak elfogadni a másik közeledését, vagy egy másikhoz is közeledni. Az érzéseket valóban nem lehet elfojtani, sőt azt minél jobban erőlteti az ember, annál erősebb lesz... :/ El kell fogadni, hogy ő nem viszonozza, hogy ő mást szeret, stb, mást nem lehet tenni :(. Én próbáltam átélni az örömét, amikor összeköltöztek, amikor eljegyezték egymást, amikor összeházasodtak, és amikor gyerekük született... Nem volt könnyű, bár én abban a szerencsés, - vagy szerencsétlen helyzetben vagyok, hogy a viszonzatlan mellett tudtam kapcsolatot létesíteni, csak a szívem egy darabját ő elég hosszú időre, vagy félek örökre megkapta... :/

Mindenképp az kell, hogy bele kell törődni, el kell fogadni a helyzetet, és ahogy írtad "csendben szeretni", mert ha a másik nem érez így, akkor nem jó ezzel "zaklatni". Ráadásul ha elfogadod, és beletörődsz, akkor talán meg is nyugszol valamennyire, és könnyebben találsz majd egy igazi kapcsolatot. Én amellett hogy egy kicsit mindig szerettem ezt a srácot, voltak boldog kapcsolataim, és voltam szerelmes is, többször is. Az meg hogy vele nem jött össze, hát, talán jobb is, mi lett volna, ha összejön, és nem működik? Azt mondják mindennek oka van, és tulajdonképp ha az ember hosszabb idő után gondol vissza arra, hogy mi lehetett az ok, van hogy rájön... Legalábbis nekem volt már ilyen többször is, igaz néha csak évek múltán...


Szóval fel a fejjel, ezt el kell fogadni, de emellett nyitott szemmel kell járni, mert sose tudhatod kivel hoz össze a sors... :)

2014. ápr. 18. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Talán hasonló helyzetben vagyunk, ezért leírom a tapasztalatom.

Én már több mint 3 éve vagyok egyfolytában reménytelenül és viszonzatlanul szerelmes, ebből a 3. évben egy más sráccal, mint az első kettőben. Az első úgy szűnt meg, hogy 2 év alatt amikortól kezdtem szeretni már eléggé enyhültek az érzelmek, már lemondtam magamban, elfogadtam a helyzetet, de a fejemből nem ment ki teljesen, csak akkor, amikortól a másodikkal beszélgettem először, egy kocsmázás alkalmával (ismertem már pár hónapja, de tanár-diák viszonyban voltunk). Egyből megtetszett mint fiú is (az elsőt igazából csak mint legjobb barátot szerettem), de mivel foglaltnak tudtam, pár napon belül elmúlt. Közeledett az államvizsgám, így nem igazán érdekeltek már a pasik, de pont mikor utolsó száz méteren voltam, kellett írjam a szakdogát, akkor tudtam meg, hogy már nem foglalt az illető srác, és úgy belebolondultam, hogy ezelőtt egy hónapig folyton rajta kattogott az agyam (szóval múlt márciustól, idén márciusig). Közbe november-március időszakban 2-3 hetente beszélgettünk, kettesben találkoztunk, és azt hittem, lesz belőle valami, de megelégeltem, hogy még mindig nem lép, és elmondtam részemről az érzelmeket stb, megbeszéltük, h többet ne keressük egymást. Nagyon nehéz volt erre megkérni, de mindent megtettem, hogy én se gondoljak folyton rá. Beállítottam FB-n, hogy ne jelenjenek meg az idővonalamon a tevékenységei, és nem is írtam rá (csak egyszer, véletlenül). Ezenkívül eljártam új társaságokba, ismerkedni kezdtem még másik 2-3 pasival, és inkább rajtuk jár már az eszem, de semmiképp sem érnek fel a második sráccal. Most úgy vagyok, hogy inkább csak ismerkedni szeretnék emberekkel, lássak többfélét, de csak mint haverok. Kapcsolattól mindig is féltem, kivétel volt a akiről írtam az előbb, vele bele mertem volna fogni, de most újból nem tudnék szerintem senkit sem igazán szeretni.

2014. ápr. 18. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!