Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok, miért van az,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit gondoltok, miért van az, hogy sokszor a beteljesületlen szerelem tovább tart, mint a beteljesült?

Figyelt kérdés

Számtalan helyen olvastam, hogy volt olyan, aki több éven keresztül volt szerelmes valakibe, de viszonzatlanul és még csak lépni sem mert, de az érzései mégsem múltak el.

Ellenben igaz, hogy a beteljesült szerelem sokkal jobb és sokkal boldogabbá teszi az embert, de mindig azt mondják, hogy egy idő után elmúlik, és a kezdeti lángoló szerelem max 2-3 évig tart. Viszont sokszor a beteljesületlen szerelem van, hogy ennél jóval tovább tart. Vajon miért van ez?


Én arra gondoltam talán azért, mert a beteljesületlenről csak álmodozni tudunk, és elképzeljük milyen lenne (lehet sokkal jobbnak képzeljük, mint amilyen valójában lenne) de mivel az embernek mindig az kell, amit nem kaphat meg ezért a vágyakozás élteti tovább a beteljesületlen szerelmet.

Viszont egy kapcsolatban elég hamar beállhat a "megszokás" érzése, amikor már nincs kihívás mert mindkét fél tudja, hogy ott van neki a másik, ezért nincs miért küzdeni.

Ti hogy vélekedtek erről?


(Megjegyezném: tisztában vagyok vele, hogy vannak kivételes esetek, szóval légyszi olyan kommenteket ne írjatok, hogy "ez nem igaz, mert én még x év után is ugyanúgy imádom a párom és mindig is imádni fogom" stb.)



2014. febr. 24. 17:35
 1/7 anonim ***** válasza:
így igaz, rájöttél, illúzióromboló egy emberrel együtt lenni, együtt élni
2014. febr. 24. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Mert beteljesületlen szerelemnél csak a jót látod, egyszerűen tökéletesnek hiszed a másikat és semmilyen módon nem tudod megcáfolni hiszen nem vagy vele, hogy lásd a hibáit.

Ezért tart tovább.

2014. febr. 24. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Amúgy tényleg így van, hogy tökéletesnek látjuk az imádott félt, sőt sokszor a hibáit is képesek vagyunk nem észrevenni (erre mondják, hogy a szerelem vak). De persze a hibákkal úgy igazán csak kapcsolatban szembesül az ember, ez ronthatja le az elképzelt illúziót.
2014. febr. 24. 17:44
 4/7 anonim ***** válasza:
91%
Most annyi újat megtudtam...
2014. febr. 24. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
bla bla bla! mindig az kell és az a csábító ami nincs vagy amit nem lehet, hülye emberi természet.
2014. febr. 24. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ebben az egészben azt nem csípem,hogy hiába vagyok fél éve hót' szerelmes belé,és jól tudom,hogy reménytelen,sőt a hibáit is látom(mert minden nap találkozunk a szakmájából adódóan),egyszerűen nem tudok ellenállni neki.
2014. márc. 13. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Hát én első osztálytól voltam szerelmes egészen negyedikig egy fiúba.. Boldog voltam mert minden nap láthattam a mosolyát. És minden nap ugyan olyan boldog voltam, amikor neki az egyik osztálytársam megtetszett és ki voltam borulva hogy járnak stb. és hogy le se szarja a fejem.. azután kb. fél évig sírtam esténként hogy mi tetszik benne (ráadásul cigány volt) és sírtam és sírtam míg ötödikben át nem mentem egy másik suliba .. ott is sírtam fél évig..De utána rám jött ez a bizonyos "jött ment szerelem" ami azt jelenti egyik héten egyik fiúba másik héten másik fiúba stb. míg végül hatodikban meginnt belezúgtam valakibe és még mindig szerelmes vagyok belé...
2014. szept. 19. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!