Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » A házasságon kívüli csókolózás...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A házasságon kívüli csókolózás is paráználkodásnak minősül?

Figyelt kérdés
Csak mert a házasságon kívüli szex az igen, ennyit tudok... :)
2014. máj. 31. 09:39
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigi válaszokat, mármint azokét akik nem gúnyolódtak...

Kerestem én a vallás kategóriát, csak nem tudtam, hogy minek az alkategóriája... :)

2014. máj. 31. 11:57
 12/17 anonim ***** válasza:

kultúra közösségben van.

De nem vesztettél semmit, hogy nem oda néztél be. :))

2014. máj. 31. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

Hát, lehet, a katolikusoktól sem kaphatok pontos választ...

És szerintem azok válaszolnának ott...

2014. máj. 31. 12:10
 14/17 anonim ***** válasza:

A válasz az, hogy ők annak tekintik. És jól írták, az is, ha megkívánsz valakit.

Az megint másik kérdés, hogy ennek van e értelme.

2014. máj. 31. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

szia :) egy szóval válaszolva a kérdésedre: igen. Ezen kívül úgy gondolom, hogy ezt a kérdést nem lehet egy szóval tisztázni. Leírom a saját példámat, szerintem így a legegyszerűbb és ez az őszinte véleményem.

Nálam az a kérdés, hogy mi a házasság? Hiszek benne, hogy Isten ad nekünk egy életre szóló társat. Én úgy gondolom, hogy megtlaáltam az enyémet, és Ő is így gondolkozik rólam. Mindketten keresztények vagyunk, már a kapcsolatunk elejétől fogva együtt képzeljük el a jövőt. Sok imádkozás (mondhatjuk úgy, hogy "kikértük az Úr véleményét" :) )után, hisszük, hogy valóban egymásnak teremtett minket. Van viszont egy problémánk: egyetemisták vagyunk még sajnos, és ez jópár évig így is marad. Tekintve, hogy manapság mennyibe kerül egy esküvő, illetve, hogy utána adott, hogy az ember külön költözzön a szüleitől, leginkább anyagilag nem jöhet még szóba az esküvő. Viszont! Úgy tekintjük, hogy Isten színe előtt tulajdonképpen "házasok" vagyunk, hiszen csak technikai okok akadályoznak minket. Így aztán, élünk "házaséletet" is. Tehát, ezesetben a házasságon kívüli csók, természetesen paráználkodás, mivel azt jelenti, hogy nem a párommal történik.


Kicsit szorosabban a kérésedre válaszolva: ha olyannal csókolózol, aki nem a párod, semmilyen tekintetben, szerintem az nem helyes.

Azért írtam hosszabban, mert a keresztények között is többféle felfogás létezik, csak azt akartam megmutatni, hogy nem kell hülyének titulálni minden hívőt, csak azért, mert nem fekszenek le pár hónapos kapcsolatokban, nem feltétlenül jelenti azt, hogy elítélik a szexualitást. Persze, biztosan arra is van példa.

2014. máj. 31. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
15ös vagyok: még annyi lemaradt, hogy én a Bibliában még nem találtam olyat, hogy nem szabad házasság előtt csókolózni (hozzáteszem, nem olvastam végig, elejétől a végéig), sőt, szerintem ilyet a katolikusok sem mondanak/tartanak be.
2014. máj. 31. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat 15-ös(és 16-os)! :)
2014. jún. 1. 15:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!