Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Csak egy kis filozofálás a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Csak egy kis filozofálás a szexről. Vélemény?

Figyelt kérdés

Elég sokat filozofálok és azon gondolkodtam valamelyik nap,hogy régen ugye a szex az utódok miatt volt fontos(állítólag). De ez hülyeség,akkoriban talán nem volt jó a szex? Mármint az képtelenség hogy csak akkor bújtak volna ágyba amikor gyereket akartak. Mégis annyiszor hallottam azt hogy a mai kor ilyen meg olyan és hogy csak az élvezetekre hajt. Szerintem akkor sem volt másképp.


Meg volt olyan időszak mikor a nőket büntették amikor menstruáltak mert akkor nem szexelhettek velük. Na nekünk ezt avval magyarázták hogy azért volt így mert sok betegség volt meg korán meghaltak az emberek és hogy legyen utód. Na de azért ez mégis túlzás...nem? Ne mondja nekem senki hogy élvezetből nem szexeltek akkoriban...



2014. jún. 18. 15:52
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Eleg csak a hatalmas romai orgiakat felhozni peldakent arra, hogy regen is csinaltak elvezetbol is.
2014. jún. 18. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Mezopotámia, Azték Birodalom, Görögország, Egyiptom... csak hogy bővítsem az előttem szóló kommentjét.


A sötét középkorban azonban, ugyebár, minden "romlott dologtól" meg akartak szabadulni. A Biblia, illetve az egyház is rendesen besegédkezett a butításban. A katolikus Szent Írásban Ádám felesége nem Lilith, hanem a behódoló, butácska Éva. Példakép. A nő a férfi tulajdona, a szex bűn (inkább csak a nőknek) -> tömérdek megtorlatlan erőszakolás, a prostituáltak megszégyenítése.

Mivel minden tudást romlottnak nyilvánítottak, ami Rómából jött, a tudományos ismeretek sem voltak kivételek -> menstruáció.


Stb, stb. Órákat tudnék erről beszélni.


Egyébként a középkor előtt nem volt akkora tabu. (Sőt.) A középkort viszont nem véletlenül emlegetik olyan sötétnek.

2014. jún. 18. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Még a sötét középkorban sem volt nagyon erős a szex=szükséges rossz a gyerekkészítéshez felfogás. Gondolj csak arra mennyi királynak voltak hivatalos szeretői, na meg a nemes asszonyokat se kellett félteni. A fent említett gondolat inkább a puritán és a viktoriánus erkölcs rendbe tartozott bele.
2014. jún. 18. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A szigorúbb szabályok csak az elitre vonatkoztak. A pórnép úgy élt ahogy akart illetve ahogy tudott. Jó példa erre, hogy a szifilisz a hadsereg haladási sebességével terjedt el európában.
2014. jún. 25. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!