Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Egy kis filozofálás: Abszolút...

Egy kis filozofálás: Abszolút vagy egyéni erkölcs?

Figyelt kérdés

Tegyük fel az alábbi helyzetet: ateista vagy vallásos vagy, de nem katolikus. Meghalsz, és a túlvilágon kiderül, hogy végig a katolikusoknak volt igazuk.


Kérdés: Kitartasz a világnézeted mellett annak ellénre is, hogy egy abszolút Isten áll veled szemben? Tehát továbbra is vitába fogsz szállni vele, arról, hogy szerinted nincs igaza, noha elvileg ő mindentudó?


2014. jan. 14. 09:00
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Ez esetben azt gondolnám, hogy ez egy vicc. Esetleg a korrupció már oda is betette a lábát, vagy a sátán próbál meg átverni, és Istennek öltözött. Szal sarkon fordulnék is elmennék amerre lehet. Vagy úgyis elégnék a pokol tüzében, ha igazuk lenne. Mindegy lesz, mit csinálok.


Üdv,

Nem vagyok katolikus, de ateista sem

2014. jan. 14. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván az ateista és a más vallású azért az ami, mert úgy gondolja, hogy az a helyes és nem azért, mert egy fogyatékos. Ha meghalnék és tényleg létezne valami csoda folytán a katolikusok istene, akkor "megtérnék", csak már minek ugye.


És vajon a katolikusok mit csinálnának, ha haláluk után a Valhallába kerülnének? :D

2014. jan. 14. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Ha a katolikusoknak van igazuk, akkor az egész el van cseszve.


Nem hódolnék be.


20/ateista

2014. jan. 14. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Ha kétséget kizáróan bebizonyosodik előtted abban a helyzetben, hogy az "abszolút Isten áll veled szemben" akkor nincs mit tenni, el kell fogadnod, hogy az erkölcs amit képvisel a "helyes út". De itt jön a csavar. Pont a katolikus vallás tanítja, hogy az embernek "szabad akaratot adott Isten". Tehát gondolhatod azt, hogy nincs igaza. Amit nem tehetsz (abban a helyzetben) az az, hogy kétségbe vonod a létezését. Más kérdés az, hogy ki annyira beképzelt, hogy miután megbizonyosodik egy abszolút tökéletes lény létezéséről még akkor is fölé helyezi magát. Ha elvonatkozhatsz ez olyan mintha kétséget kizáróan tudnád, és megbizonyosodnál róla, hogy az ég kék, de te mégis azt állítanád, hogy piros.
2014. jan. 14. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Ha a túlvilágon kiderül, hogy a katolikusoknak volt igazuk, akkor már csak elhiszem. Mivel azonban ez (még) nem derült ki, így nem a katolikus hit szabályai szerint élek, sőt, kizártnak tartom, hogy nekik mindenben igazuk legyen. Abban bízom, hogy Isten nem ítél el senkit azért, mert nem egyik vagy másik egyházhoz csatlakozott, hanem egyéni érdemeink alapján ítél meg minket.
2014. jan. 14. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Én pl. inkább agnosztikus vagyok, hiszek vmi felsőbbrendűben, de nem hiszem, hogy én magam megismerhetem. Ez nem zárja ki azt, hogy pont a katolikus Isten lenne az. És nyilván, ha ott az lenne, akkor azt mondtam, Isten az isten. Hacsak nem próbál vki átverni, de azt akkor pár keresztkérdéssel talán ki lehet deríteni...
2014. jan. 14. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
68%
Semmi nem igazolja a vallási tévképzeteket, így ezt a lehetőséget elvetem. Nagyobb az esélye, hogy Atlantisz újra kiemelkedik, ha hihetünk egyáltalán Platón beszámolójának.
2014. jan. 14. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
0%

Abszolút erkölcs, De nem a Katolikus egyház szerint, Hanem Isten szava a biblia szerint.


Még jó, hogy ilyen nem fog előfordulni, mert mindig az Igazság győzedelmeskedik.

Hogyan lehetne a Katolikus egyháznak igaza Isten szavával szemben?

2014. jan. 14. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Ha ott állnék Istennel szemben, biztos nem az lenne az első gondolatom, hogy hú vazze, ezeknek a katolikusoknak tényleg igaza volt. Hanem az, hogy hú vazze, Te tényleg létezel? Reklámozhattad volna magad egy kicsit jobban is. :)
2014. jan. 14. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
0%

A katolikusoknak igazuk?

És a pedofil-botrányok?


Az volna az igazság?

2014. jan. 15. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!