Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért érzem magamat más...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért érzem magamat más emberektől aljasabbnak és értéktelenebbnek magam?

Figyelt kérdés
A legtöbb fiúnak tetszem külsőre, még is csúnyának látom magam. Most ismerkedem egy fiúval interneten, majd fogunk személyesen is találkozni. Igaz már beszéltünk telefonon is. Félek attól hogy nem fogok neki tetszeni. De ez más fiúval való randinál is így volt. Félek hogy amilyen vagyok az nem fog neki tetszeni. Nem hiszem el magamról hogy engem bárki is képes lenne szeretni. Szeretetre éhes vagyok pedig. 20 éves vagyok.
2014. júl. 16. 14:26
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

# 6:

Ezért:

"még is csúnyának látom magam", "Félek attól hogy nem fogok neki tetszeni.", "Félek hogy amilyen vagyok az nem fog neki tetszeni.", "Nem hiszem el magamról hogy engem bárki is képes lenne szeretni.", "Szeretetre éhes vagyok pedig.".


Igazából én is megszeretgetnélek, de szerintem nálad is az a probléma, hogy bárki mondaná neked azt, hogy szép vagy, aranyos vagy, akármi vagy; nem hinnéd el. Volt már szerencsém ilyen lányhoz.


(Sőt, korábban én is ilyen voltam, csak fiú vagyok; ezért ismerem fel ezeket a "tüneteket".)

2014. júl. 16. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:

# 11:

# 14 vagyok.

Én küldtem el "orvoshoz" (a pszichológus általában bölcsész végzettségű és nem orvos). Valóban sok a lelki sérült ember manapság. Van aki piába vagy drogokba menekül és van aki panaszkodik és depressziós... Körülbelül csak minden 4-5. ember az, aki valamilyen szinten egészségesnek mondható mentálisan. Főleg itthon.


Egyébként ez a varázslatos a pszichológusban. Nem ő oldja meg helyetted a problémáidat, hanem csak segít benne, hogy te magad megoldd.

2014. júl. 16. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
Ergo nélküle is képes vagy rá :)
2014. júl. 16. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

# 16:

Konkrétan ha én képes lettem volna rá egymagam, nem kellett volna hosszú depressziós időszak után szakemberhez fordulnom. Tudod, nem egyformák az emberek.

2014. júl. 16. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
Szerintem ez meg még továbbra is akart elszántság és mentalitás kérdése. Tehát mindenki képes rá, csak te a könnyebb utat választottad :)
2014. júl. 16. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

# 18:

A könnyebb út a kötél lett volna szerintem. :)

2014. júl. 16. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
A szánalmas út lett volna :)
2014. júl. 16. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

És miért kéne a nehezebb utat választani? Csak hogy elmenjen az ember ideje erre, hogy igen én akkoris a nehezebb utat választom, csak azért, hogy elmondhassam magamról, hogy milyen tökös gyerek vagyok?

Ennek szerintem nincs sok értelme. Azt hiszed magadról, hogy olyan nagy szám gondolkodással rendelkezel, miközben tök értelmetlen dolgokat írsz. Tudod azért van a pszicholós, hogy segítsen, és ha egyszer lehet. És tudod az egy nagyon nagy kilépés, hogy képes vagy segítséget kérni.

Vegyük azt, hogy mondjuk hasnyál-mirigy gyulladásod van (megjegyzem kétszer is volt benne részem), első alkalommal otthon voltam, és két héten keresztül szenvedtem vele, mert nem tutam, hogy ilyenkor mit kell csinálni, próbálkoztam mindennel. Aztán a másik alkalommal felvettek a kórházba, 4 nap volt mire elmúlt minden fájdalmam. Na most szerintetek mi a jobb? A nehezebb utat válsztani, és két hétig szenvedni vele, vagy a könnyebb utat választani és segítséget kérni? Szerintem a válasz egyértelmű. Főleg, hogy egy mentális zavar, egy önkép zavar miatt az ember lelke sérül, ugyanúgy, mint a hasnálmirigy, ha begyullad, pusztítja önmagát.Szóval hiheted magad okosnak, bölcsnek, de nem vagy az. Szerintem ez csak egy álarc, egy álca, amivel a gyengeséget próbálod elrejteni. És persze az ember magának csinálja ezt, de ebből nehéz kilépni, ezért igenis segítséget kell kérni, mert van rá lehetőség.

2014. júl. 16. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Huha, micsoda szoparbaj alakult itt ki! :)) Kerdezo, nem vagy szemelyisegzavaros, hanem csak kicsit alacsony az onbizalmad es az onbecsulesed. Valoszinuleg eddig nem volt tul sok sikerelmenyed, vagy ert valami olyan negativ dolog az elmult par evben, ami miatt ugy erzed, nem vagy eleg jo. Ez termeszetes ennyi idosen, de probalj meg dolgozni rajta.


Ne mindig csak a negativ dolgokat lasd meg, hanem a poztivat is. Irtad, h a legtobb sracnak tetszel. Hat, ez egy eleg nagy pozitivum.


Ezenkivul meg miert felsz attol, h nem fogsz tetszeni a sracnak?? Szerinted a srac nem fel attol, h Neked nem fog tetszeni? Ez teljesen termeszetes, az ember nem tetszhet mindenkinek, de ez nem jelenti azt, h csunya, vagy gazabb az atlagnal...Szoval csak egy kicsit pozitivabb gondolkodas kene. ;)

2014. júl. 16. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Azért van hogy segítsen? A politikus is azért van ilyen alapon hogy segítsen, de a gyakorlat nagyon nem ezt mutatja, de ezer egy ilyen példát tudnék felhozni, és mit is próbál egy pszichológus megérteni vagy mivel is foglalkozik ez a szakma, nézzük - a lelki betegségek tudománya, psziché @ wikipédia - Lélek .. definiáld már légyszíves. Mi az a lélek, hogyan működik. Eltudod mondani, van bárki is aki eltudja mondani? Ilyen alapon elég bizonytalan lábakon áll ez a tudomány, persze nem vitatom egyáltalán nem hülyeség és megalapozott a létezése de egyáltalán nem gondolom azt hogy ezt hasonlíthatjuk mondjuk Számítástudomány, egyáltalán semmilyen tudomány humán ágazatot nem, és miért nem? Mert emberek vagyunk nem gépek, mert kiismerhetetlenek mások, és még ez csak nem is biológia, hanem még annál is összetettebb rejtélyesebb tudományágazat. Ergo elég nehéz benne sikeresen érvényesülni. Szerintem a legtöbb ilyen esetben, és 99%-ig biztos vagyok benne hogy ez a lány is ide tartozik, a Pszichiátert bármilyen más ember tudja helyettesíteni akinek vannak önálló gondolatai. Adom vannak esetek mikor szakorvos kell, de ilyenkor mi is a dolga egy ilyen Pszichiáternek? Csupa olyan dolog amelyet bármely más ember tapasztalataiból adódóan eltud látni. Így egy kicsit túlzás. Miért választjuk a nehezebb utat. Itt nem a nehézségről van szó hanem a módszerről. Sírhatsz, vagdoshatod magad, megakarhatsz halni, majd elküldenek orvoshoz és segít, van ez. Vagy van az hogy észreveszed magad és változtatsz rajta. Átgondolod, értelmezed és megpróbálod. Nem tudom benned mi okoz nagyobb áttörést hogy kiraksz egy rubik kockát úgy hogy minden mozdulatot megmondanak, vagy hogy rájössz hogy kell kirakni. Arra is kíváncsi lennék hogy melyiktől mennyire nőne az önbizalmad. Mindkettőtől nőne csak nem mindegy milyen mértékben. És ez k*rvára nem a tökösségtől függsz, csak másra ugye mindig sokkal jobb hagyatkozni mint magunka, mert beéljük a rosszabb eredménnyel is, mert csak az a lényeg hogy eredmény legyen. Aztán itt is furcsának találom, hogy akik itt megszólnak engem, az csupa olyan ember aki átélt ilyet, olyan miért nem szól meg aki nem? Vagy engem miért nem tudok meggyőzni?
2014. júl. 16. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!