Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért érzem magamat más...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért érzem magamat más emberektől aljasabbnak és értéktelenebbnek magam?

Figyelt kérdés
A legtöbb fiúnak tetszem külsőre, még is csúnyának látom magam. Most ismerkedem egy fiúval interneten, majd fogunk személyesen is találkozni. Igaz már beszéltünk telefonon is. Félek attól hogy nem fogok neki tetszeni. De ez más fiúval való randinál is így volt. Félek hogy amilyen vagyok az nem fog neki tetszeni. Nem hiszem el magamról hogy engem bárki is képes lenne szeretni. Szeretetre éhes vagyok pedig. 20 éves vagyok.
2014. júl. 16. 14:26
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:

A Pszichiátert ne keverd a pszichológussal. Nem ugyanaz a kettő.


"Vagy van az hogy észreveszed magad és változtatsz rajta. Átgondolod, értelmezed és megpróbálod."

Már írtam fentebb is, hogy nem minden ember képes erre. Nem vagyunk egyformák. Úgy, ahogy van aki magától meg tud tanulni mondjuk úszni és van olyan, akinek tanfolyamra kell járnia. Vagy ilyenek az idegen nyelvek is. Rám úgy ragadnak, mint másra a kosz és mégis vannak emberek, akik rengeteg tanfolyam után sem képesek megszólalni.


Vannak egyébként olyan helyzetek, amikor már nem elég egy pszichológus, hanem pszichiáterhez kell fordulni, aki gyógyszeres kezelést is javasolhat; mert olyan szinten gátolhatják a cselekvőképességet az ilyen problémák (gondolok itt a fóbiákra, szorongásra, stb.).


"Vagy engem miért nem tudok meggyőzni?"

Azért nem, mert abszolút semmi kapcsolat nincs közöttünk, tök ismeretlenek vagyunk és ezért bármit mondhat valaki, nem fogsz neki hinni, maximum azt ami beleilleszkedik a saját nézeteidbe. Ha ismernénk egymást, vagy barátok lennénk, talán más lenne a helyzet. Ez is pszichológia btw.


Egyébként a vicces ezen az oldalon, hogy az emberek nagy többsége így áll az ellenkező véleményhez és eszük ágában sincs hallgatni az ész érvekre... Nem te vagy az egyedüli.

2014. júl. 16. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!