Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Családcentrikus nőt inkább a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Családcentrikus nőt inkább a kevésbé iskolázottak, maximum főiskolai diplomás nők között kell keresni?

Figyelt kérdés

Azt vettem észre, mióta az utóbbi időben egyre jobban foglalkoztat a megállapodás gondolata, hogy az alacsonyabb végzettségű, kevésbé karriert építő, mint inkább csak simán "dolgozó" nők között sokkal több a családcentrikus, aki minél több gyereket szeretne, aki szívesen maradna távol a munkától a családja miatt minél többet.


Úgy általában egy pincérnő, óvónő, bolti eladó, recepciós, fodrász, stb. sokkal háziasabb, családiasabb, jobb feleség alapanyag, mint mondjuk egy topmenedzser, jogász, stb.


33/F


2014. júl. 26. 11:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Úgy van, ahogy mondtad.
2014. júl. 26. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Hülyeség ... legalább is az én tapasztalatom szerint.
2014. júl. 26. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Cam
2014. júl. 26. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
0%
Mivel ezek átlagon szakmák átlagos nőkkel! Akiknek fontosabb egy szerető család! bár gondolom van kivétel!
2014. júl. 26. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Provokativ kérdés. Butaság.
2014. júl. 26. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
84%

Persze, mert ezek a szakmák általában sem anyagilag sem érzelmileg nem jók, és ezért inkább menekülnek a gyermekvállalás felé, csak hogy ne kelljen dolgozniuk.

Egy olyan nő, aki jól keres, izgalmas, kihívásokkal teli munkája van, ő jobban megéli magát a munka világában.

Persze ezek csak általánosítások, és nem minden esetben van ez így.

2014. júl. 26. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Én nem tudom nekem is átlagos szakmám van! Szeretek dolgozni egy átlagos munkában is lehet kihívás abban is lehet feljebb jutni! Nincs semmi gond ezzel!!! Ja és azért lett baba nálunk mert mindketten erre vágytunk, nem azért mert nem akartam a szakmámban dolgozni......!
2014. júl. 26. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nekem eddig négy barátnőm volt. Ebből három olyan, aki mára egyetemista, mesterképzést folytat és baromi jó egy erős szakmában. Már most sokat dolgoznak. Mindhárom azt mondta, hogy ő legfeljebb, nagyon legfeljebb két gyereket akar, azt is majd 30-35 évesen.

Egyik barátnőm viszont épp befejezte annó a középiskolát és már boltban eladóként dolgozott, amikor elmesélte, hogy ő 3-4 gyereket szeretne legalább és szeretne minél több időt velük tölteni, hazavárni majd a férjét, főzni, satöbbi.


Szóval én is ezt vettem észre, amit te.

Sz..ar helyzetben vagyok, mert a tanultság, intelligencia, olvasottság inkább az előző három barátnőmben volt meg(és ez nekem igényem), mégsem tudom értékelni a "maaajd 32 évesen szülök egy gyereket, akire nem jut időm a munkám közben, mert azért az a legfontosabb, aztán slussz-passz". Szakítottam is mindegyikkel.

2014. júl. 26. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Én nem így látom. Szerintem ez inkább attól függ, ki mennyire találta meg azt a szakmát, amit tényleg akart. Ha valaki csak kényszerből csinálja azt amit csinál, nyilván minél előbb megy és szül hármat, hogy igazolja a létezését, és hogy mint anya valami maradandót hozzon létre.

Aki pedig szereti a munkáját, az szívesen csinálja, ha szül is közben, nem fogja feladni a munkáját, hogy otthon sütögessen és várja az urát. Én pl ismerek fodrászt is, aki elit helyen dolgozik, nagyon ügyes, versenyekre jár, most lesz 30 de esze ágában sincs babázni és otthon maradni, mert imádja amit csinál. Majd ha eljön az ideje.

Én informatikusként szintén szeretem amit csinálok, gyereket még jó sokáig nem akarok, a vőlegényemmel megosztjuk az otthoni teendőket, sőt ő szokott főzni is, mivel én utálok. Ettől még nem leszek rossz feleség, és semmivel sem jobb nálam az, aki otthon van egész nap.

2014. júl. 26. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Bocs, lehet hogy páran félreértettek. Nem úgy értettem, hogy az a nő, akinek rossz munkája van, vagy nem tud sokat keresni, az inkább elmegy szülni.

Hanem hogy sok nőnek egyszerűen csak előbbre van a család, mint a karrier egész életében. Nem arról álmodozik első sorban, hogy mekkora karriert fog építeni, hanem arról hogy hány gyereke lesz, milyen házban, milyen férjjel, hogyan legyen jó anya, stb.


Kb. arra gondoltam, amit a 8-as válaszoló is mondott. Kösz a válaszokat!

2014. júl. 26. 12:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!