Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nehéz felfogni a melegek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért nehéz felfogni a melegeknek, hogy itt a szexualitás privát téma, kamasz lázadás vagy hetero vagy meleg provokáció?

Figyelt kérdés
Melegként mondom, miért nehéz felfogni, hogy hazánkban a felnőtt lakosság számára a szexualitás privát téma? - a legtöbben a nekik tetszőt is, egy idegentől rosszul veszik. Más kultúrkörben vagyunk, mint ahol nem sajnos.
2014. júl. 28. 07:15
 1/10 anonim ***** válasza:
77%

Az, hogy kivel vagy kapcsolatban, az NEM hálószobatitok. Normális emberről tudják, hogy XY a barátja/barátnője. Ez hol szexualitás eddig? A kézfogás miért provokáció? Nevetséges, hogy valaki még ebben is a provokációt látja. Nem azért fogja meg 2 meleg ember egymás kezét, mert provokálni akarják a népet, hanem mert szeretik egymást.


Másrészt én melegként undorodom az ilyen vizet prédikál bort iszik emberektől. "A szexualitás magánügy", ennek ellenére már nem egyszer láttam (főleg a Hősök terén) nyilvánosan pettingelő, vagy szexelő heteroszexuális párokat. Ez akkor miért nem magánügy? Miért nem lehet otthon (a metró, vonat, vagy busz helyett) smárolni hangos nyálcsobbanások közepette? Ez miért nem zavar senkit? Ez miért nem magánügy? Mert már rengeteg ilyen heterót láttam, és még én éreztem magam kukkolónak.


Szóval az éremnek két oldala van. Olyat szabad csak X-nek elvárnia Y-tól, amit X is be tud tartani. Ha a heterók többségét (tiszt.kiv.) nem érdekli a társadalom, vagy a körülöttük lévők véleménye amikor ilyeneket csinálnak, akkor a melegeket miért érdekelje?

2014. júl. 28. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Nyugodj meg amit a heterokról leírtál az utcán műveltekből a többséget zavarja. Hogy ki a párod, a kutyát sem érdekli, ha nem ezzel kezded. - 25 éve nyíltan biszex vagyok, egy rossz szó nem ért miatta. Ja és egy hónapon belül mindenki tudta, hogy a 21-30 éves fiúk is vonzanak. Az sem zavara őket ha együtt láttak, de ugyan ezek az emberek az utcán smároló kamaszoktól, vagy felnőttektől frászt kaptak.


Londonban, Amszterdamban és Budapesten is a helyi normákhoz tartom magam.


Semmi víz és bor nincs itt a témában.


LA Pride-on (külföldi) haver volt kint és az ittenitől ő is frászt kapott. A kontextus ismerete nélkül, hogy hol és milyen országban zajlott.


Itt olyan a Budapest Pride, mintha a fele a részt vevőknek öngyűlölő vagy provokáció keltő lenne.


Van helye hazánkban Pridenak, nem én fogom meg mondani hol. De egy siófoki helyszín ezerszer inkább szerencsés lenne mindenkinek.

2014. júl. 28. 08:24
 3/10 A kérdező kommentje:

Itt olyan a Budapest Pride, mintha a fele a résztvevőknek öngyűlölő vagy CSAK provokáció keltő lenne.*


A travik LA-ben is ott vannak.


Annyi, hogy az országnak is kell liberalizálódnia, és a melegeknek, heteroknak is még sokat tanulnia.

2014. júl. 28. 08:32
 4/10 anonim ***** válasza:
88%
Heteró vagyok, és SAJNOS a szexualitást általában nem tekintik privát témának, a kultúránk ilyen tekintetben elmaradott, illetve túl erős keresztény gyökerei vannak. Még az is, AMIT a szexualitás témakörébe sorol az emberek nagyja, szerintem egyszerűen beteges. Vagyis például nem lehet szabadon nudizni, mert szexet látnak benne, holott annak valójában nem is kéne, hogy köze legyen a szexualitáshoz.
2014. júl. 28. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

"kultúránk ilyen tekintetben elmaradott" -> kultúránk ilyen tekintetben keleti


Amúgy érdekes 18. század elején szűntek meg Pesten a közös törökfürdő napok. Volt női, férfi és több közös nap.


A meztelenség II. József - Angliában Viktória királynő - idején lett mindenképpen a szex része.

2014. júl. 28. 08:48
 6/10 A kérdező kommentje:

keleti kultúra nem fejletlenebb,


Nyugton hol hívnak meg egy vad külföldi idegent ebédre? - csak egy példa, a sok közül.

2014. júl. 28. 08:51
 7/10 anonim ***** válasza:
34%

A társadalmat sajnos tévesen vélik egyrészt túlságosan homofóbnak, másrészt túl privátnak.

Fejlődünk, bár értelmi szint tekintetében kevéssé.

Ezt mutatja az, hogy amikor legutóbb kérdeztem valakitől azt, hogy "Ki írta a Himnuszt?", azt mondák, Petőfi... Ez egy osztálytársam volt. Ugyanakkor ebből nem következik a homofóbia, a privatizálást pedig valószínűtlenné is teszi, mert "Én vagyok a 'menőgyerek', akinek van csaja/pasija.".

Az ún. homofóbiájuk meg annyiból áll, hogy "Jaj, hülye b*zi."

A homofóbia véleményem szerint onnan kezdődik, hogy bántanak, esetleg vernek, ócsárolnak minket.

Ezt nem kell felfogni. A szép nem provokáció.

A kulturálatlan nyáladzás már inkább. Érzékelni kell köztük a különbséget.

2014. júl. 28. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

"A homofóbia véleményem szerint onnan kezdődik, hogy bántanak, esetleg vernek, ócsárolnak minket." - megverni engem vagy velem lévőt még nem sikerült. ;)


Amúgy egyet értek veled, Amúgy én nem vágok fel semmire - jó néha, hogy hol milyen munkám ismerték el szakmai grémiumok, - bár díjakat elvből nem veszek és vennék át akkor sem ha sok pénzel járna - és ha fiúval látnak (amúgy van hogy engem néznek fiatalabbnak - szerencsés alkat) akkor sem kezdek el magyarázni - "Ja én top és biszex vagyok, etc." - a bunkesznak ugyan-ugyan k*cs*g búza vagyok. Amit utóbbit viszont hangosan kikérek magamnak, már a antik görög kultúra nevében is. ;)

2014. júl. 28. 16:20
 9/10 A kérdező kommentje:
Ja és szép travikat imádom, Londonban vannak is bőven.
2014. júl. 28. 16:20
 10/10 anonim ***** válasza:

Kérdező!

Szerintem alapvetően a felnőtt lakossággal is baj van!

Túlságosan prűdek!

Itt most nem arról van szó,hogy mindenkinek szexelnie kellene közterületen vagy kéjesen enyelegni,de egy felnőtt ember személyiségének a része kellene,hogy legyen az,hogy tudja mi az a szexualitás és nem úgy kezeli,mint vmi államtitkot.

Sok gyerek otthon a szüleitől nem is mer kérdezni semmit,mert annyira prűdek a szülők,hogy nem mernek erről beszélni a saját gyerekükkel sem.

Ezért van ennyi tájékozatlan kamasz!


Aki "megbotránkozik" ez nyilvános helyen történő intimebb pillanaton az legalább annyira "beteg",mint azok akik túlzottan intimen viselkednek nyilvános helyen:D

2014. okt. 20. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!