Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit szólnátok hozzá, ha az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit szólnátok hozzá, ha az általános iskola hetedik-nyolcadik osztályában, illetve a középiskolákban bevezetésre kerülne a "Párkapcsolati ismeretek" tantárgy?

Figyelt kérdés
Elég sok felesleges dolgot tanítanak a sulikban, szerintem sokkal több hasznos dologgal kellene a tanulókat megismertetni, és nem a lexikális tudásra kellene a hangsúlyt fektetni. A feltett kérdéseket olvasgatva, a „Párkapcsolati ismeretek” egy hasznos új tárgy lehetne. Kinek mi a véleménye?
2010. jan. 12. 20:30
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
90%
jó lenne,legalább nem lenne annyi elferdült világszemlélettel rendelkezű pasi:D
2010. jan. 12. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
2010. jan. 12. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%
én örvendenék neki.bar mar gimis vagyok.
2010. jan. 12. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
49%

Hány éves vagy Kérdező? Lehet, hogy szeretnék beszélgetni veled, hasonló elveket vallok már évek óta.


17/f

2010. jan. 12. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%

Jó dolog, de a lexikális tudásukkal, már most gond van...


Valójában a legnagyobb gond a helyesírásuk...De ennél is nagyobb gond az, hogy az internet óta, nem tartják a fiatalok problémának, ha valaki nem tud helyesen írni...

Mert ó, hát biztosan kapkodva írt...Meg az a rengeteg rövidítés! Már a rövidítést is rövidítik...

2010. jan. 12. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
49%
jó lenne, jobb mint a sok fölösleges tantárgy ami még csak nem is érdekes :/
2010. jan. 12. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:

Egyetértek,szerintem is kellene.De én ezt a tárgyat szivesen hallgatnám az egyetemen is.A felnőttek sem tudják néha,hogy hogy viszonyuljanak a párjukhoz,ez biztos,hogy minden életszakaszban hasznos lenne.

Mellette alaposabb felvilágosító órák is kellenének,ahol mindenkinek le kellene belőle szóban vizsgáznia.Tudom,hogy a vizsgát mindenki utálja,de nagyon úgy tűnik,hogy ha csak egyszer-kétszer hallanak róla az nem elég.Félinformációk és téves dolgok rögzülnek vagy pedig semmi.Ennek megakadályozására,tényleg az alapokat kikérdezném,amig nem látom az illető szemén is,hogy valóban megértette,felfogta pl. hogy mikor eshet teherbe stb.

2010. jan. 12. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
43%
Szerintem fölösleges lenne, ezeket a dolgokat iskolában nem lehet megtanítani szerintem. Csak a tapasztalatokkal és csalódásokkal tanulhatja meg az ember, hogyan lehet kialakítani és fenntartani egy jó kapcsolatot.
2010. jan. 12. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
20:39-es vagyok. Mínusz egy "szerintem".
2010. jan. 12. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
Lexikális tudás az alapműveltség része, de ez mint kiegészítés jó ötlet. Lehetne benne felvilágosítás, fogamzásgátlás megismertetése, egy két párkapcsolati tanács. Sajna a magyar oktatás keretein belül csak szakkörként indulhatna el, de szerintem nagyon sok tizenévest érdekelne.
2010. jan. 12. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!