Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek miben különbözik...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek miben különbözik egymástól a szerelem és a szeretet?

Figyelt kérdés

Mi az ami biztosan megkülönbözteti a kettőt egymástól?

nagyon kíváncsi lennék a véleményetekre !

köszönöm.



2014. aug. 11. 11:59
 1/7 anonim ***** válasza:
48%

Szerelem , az mikor leélnél az életed a másikkal, és minden pillanatban csak rá gondolsz őt akarod stb

Szeretet , szereted mint 1 barátot, szeretsz vele beszélni, szereted, de tudnál nélküle élni, és tudsz másra gondolni


máshogy nem tudom elmagyarázni

2014. aug. 11. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
Az egyik különbseg a kettö közt az, hogy a szeretetben nincs nemi kapcsolat, mig a szerelemben egy bizonyos idö utan igen.
2014. aug. 11. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
47%

A szerelem egy lila köd amitől azt hiszed a másik tökéletes, csak ő kell neked, mindig is rá vágytál...átlagosan 2 évig tart aztán elillan szerencsére...


A szeretet amikor őt magát szereted minden hibájával együtt elfogadod...amikor ki akarod neki mutatni mennyire fontos számodra, de közben magadra is gondolsz...nem elvakulva csak ő van a világodban...létezik rajta kívül más is, de őt szereted!


Erre van egy nagyon jó példa Gary Chapman könyvében :) ha érdekel olvasd el a szerelemtől szóló fejezetet benne :)

Gary Chapman: A szerelem pszichológiája

én nagyon jót nevettem rajta :) amikor az anyuka elmondja a fiának a lány negatív oldalát és a fiú visszavág, de nem lövöm le a poént :)

2014. aug. 11. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A szerelem kialakul, majd pár év után elmúlik. Egy érzés, ami természetesen nagyon jó. A szeretet: nem olyan egyszerü kijelenteni, hogy "szeretem öt", minthogy "szerelmes vagyok belé". Kérdezd meg az öreg házaspárt, akik már 40 éve házasok. Valószínüleg a bácsi már nincs oda a hölgy vonalaiért, szèp idomaiért, amikbe szerelmes lett, ennek ellenére együtt vannak, mert szeretik egymást, szeretni akarják egymást! És emlékeznek a rég letett esküre, tartják hozzá magukat. Manapság ez már annyira nem menö.


A "már nem szeretem öt" mondat kb azt jelenti igazából, hogy "már nem vagyok belé szerelmes". Csak ezt könnyü összekeverni. A szerelem kialakul és egy ideig tart, a szeretet viszont afféle "elhatározás".


Még egy megjegyzés: Napjainkban véleményem szerint azért van elég sok rövid kapcsolat, mert túlságosan rohannak az emberek. Az elsö pár randi után, ha nem az elsön odaadják magukat egymásnak. Az ember a sajád testétöl többet nem tud adni a másiknak, így felugranak rögtön a legfelsö lépcsöfokra, aztán ellaposodik a dolog. Amíg hosszas udvarlás volt, majd házasság, és csak utána szex (biztos nem mindenkinél, de jóval több kapcsolatban, mint manapság), addig nem volt annyi válás, mint az elmúlt 40-50 évben...

2014. aug. 11. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

5 éve vagyunk együtt a férjemmel.

Amit a szerelem érzetéhez kötök, az az, hogy még most is zavarba hoz néha, elpirulok a romantikus gesztusaitól, tetszeni akarok neki, előhozza a "cicáskodó" énemet, ha elmegy otthonról, akkor remegő gyomorral várom haza, igazgatom a hajamat, hogy "tökéletes" legyek, mikor megjön, stb. (nyilván a nemi vonzalom, meg minden szexuális dolog ide tartozik).

Ami inkább szeretetből fakad, az az, hogy odafigyelek, hogy mindig olyat főzzek, amit szeret, ami egészséges, ügyelek rá, hogy elég zöldséget/gyümölcsöt egyen, hogy legyen tiszta ruhája (ha olyanom van, még a zokni teregetéstől is meghatódok), megjegyzem a fontos elintéznivalókat, mert neki szita az agya, és hasonlók :)

De ez is másfajta szeretet, mint amit a többi szerettem iránt érzek, a férjemnek bármit teszek, az mind különlegesebb, fontosabb :)

2014. aug. 11. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

és mit gondoltok arról a véleményről hogy az egyetlen különbség a szerelem és a szeretet között: a VÁGY?

A testi és a lelki vágy, a másik ember iránt.

2014. aug. 11. 13:36
 7/7 anonim ***** válasza:
A szeretet 4--es szépen megfogalmazta. A szerelmet a fenil-etil-amin hormonok rovására írják, és ha nem vigyázol rá, mindössze 1.5-2 évig tart.
2014. aug. 12. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!