Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Ebben a helyzetben mit csináln...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ebben a helyzetben mit csinálnátok?

Figyelt kérdés

Idén váltottam sulit és utálok oda menni és minden nap sirok de anyámék nem vesznek ki és megfenyegettek ma kellet volna menni 4orája de én nem mentem 5ora ota curkusz van noveremnel aludtam es anyu északás azaz 8ra jön haza apa meg dolgozik vele nemtalálkozom... anyu másfél ora mulva jon es... telefonba orditott es megint fenyeget hogy megver apám meg hogy felejtsek el mindent... konnyu nekik beszelni nem ok jarnak oda:'( itt sirok egyedul vagyok elment a noverem anyumert ....

És a sulirol még hogy kb tegnap elott meg ugyszint anyu meg apu megfenyegetett hogy anya öhngyilkos lesz (és amilyen hulye megis teszi) apa:elhagy minket...miert én vagyok a hibás? Nemén akartam odajarni nemtudtam milyen lesz:'(

bocsi ha ertelmetlen lett

13/L



2014. szept. 5. 06:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Jelentsd őket a gyermekvédelmiseknél. Egy lelki sérült depressziós felnőtt lesz belőled, ha minden így megy tovább.
2014. szept. 5. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Hát nemtudom kéne valami megoldás :'(
2014. szept. 5. 07:12
 3/12 anonim ***** válasza:

utalsz odamenni?


Dragam, neked oda KELL menni. Tudod mit jelent a KOTELEZO? 13 evesen nem dontheted el hogy aznap akarsz-e menni vagy nem, MINDEN NAP menned kell.


Ha nem mesz a szuleidet a hatosag megbunteti, teged meg gondozasba veszenk. Az jobb lesz?


Szedd ossze magad, aztan irany a suli.


Utana azt is megbeszelhetjuk hogy mi a baj pontosan azzal az iskolaval.

2014. szept. 5. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
:/
2014. szept. 5. 10:56
 5/12 anonim ***** válasza:

Megis mit gondoltal, hogy majd azt fogjuk mondani, hogy ne menj iskolaba, maradj otthon?

Te most eppen ezt csinalod:


[link]


Kiemelnem:


Eljárás a tankötelezettség teljesítésének elmulasztása esetén


A jegyző a tanköteles tanulókról nyilvántartást köteles vezetni, és figyelemmel kell kísérnie, hogy a szülők biztosítják-e a tankötelezettség teljesítését. Amennyiben a szülő nem tesz eleget e kötelezettségének, bejelentésre vagy hivatalból elrendeli a tankötelezettség teljesítését.


A jegyző az általa folytatott eljárás során felhívja a gyermekjóléti szolgálatot a gyermeknek az alapellátás keretében történő ellátására, feltéve, hogy a gyermek helyzete nem indokolja gyermekvédelmi intézkedés alkalmazását . A gyermekjóléti szolgálat akkor kezdeményezi a jegyző, illetve a gyámhivatal hatáskörébe tartozó gyermekvédelmi intézkedést, ha a gyermek az általa biztosított alapellátás (a gyermek körülményeinek megfelelő gyermekjóléti, illetve más szociális, egészségügyi, vagy közoktatási ellátása) ellenére sem vesz részt az oktatásban, vagy attól eredmény nem várható.


A jegyző - ha sem a saját intézkedése, sem a gyermekjóléti szolgálat tevékenysége nem vezet eredményre - a gyámhivatallal együtt gyermekvédelmi gondoskodás körébe tartozó intézkedést (védelembe vétel, családba fogadás, ideiglenes hatályú elhelyezés, nevelésbe vétel) tehet, vagy az iratok egyidejű átküldésével megkeresi a gyámhivatalt a hatáskörébe tartozó gyermekvédelmi intézkedés megtételére (a gyámhivatal is megkeresheti a jegyzőt).


-----


Szoval ahogy te is latod, ez nem valasztas kerdese, neked kotelezo odamenni, a szuleid pedig jogszabalyt sertenek, ha nem gondoskodnak arrol, hogy iskolaba menj.


Az mar mas kerdes hogy a szuleidnek eros problemaik vannak konfliktuskezeles teren, de ettol meg teljesen igazuk van: menned kell.


Szoval remelem most mar ott vagy, es csinalod ami a kotelesseged.


Aztan ha van idod (nem a suliban) azt is elmondhatod, hogy mi a problemad pontosan.

2014. szept. 5. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Az, hogy nem jár iskolába nem ok arra, hogy a szülei így bánjanak vele. Nem is értem, hogy az ilyenek minek kezdenek egyáltalán gyereknevelésbe.
2014. szept. 5. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
:(
2014. szept. 5. 12:07
 8/12 anonim ***** válasza:

Hogyan bannak vele a szulei? Bakker, reggelt cseszett bemenni az iskolaba, kihasznalva azt hogy a szulei nincsennek otthon.


Ha iskolaba ment volna, nem lett volna konfliktus. A szulei nem birnak ertelmes modon ilyen stresszhelyzetekre reagalni, de ez teljesen mas tema.


Neki attol meg iskolaba KELL mennie. Akar tetszik neki akar nem. Ha nem megy, majd a jegyzo elviteti.

2014. szept. 5. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
Kérj segítséget ... mond el miért nem jársz iskolába mi történt ott! Tudom, hogy hülyén hangzik, kicsit már klisésen de tényleg segít! És nincs helye a könyörtelen igazságnak, sem a meztelen igazságnak, csak az igazságnak isten téged úgy segéljen! Egy rokonnak, barátnak, ismerősnek pszihologusnak legrosszabb esetben egy lelkésznek (bár ők dilisek ;) ). Ne maradj egyedül. A fájdalom szépen lassan elmúlik, de ha nyomorultul érzed magad az sokkal több ideig megmarad. Akár örökké. Mert amit letagadsz az erőre kap amire ránézel az eltűnik. Ne feledd, hogy semmi se állandó minden változik, még mi is.
2014. szept. 5. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Lerendeztem..

És csak 1napot nem mentem de ezert koszi

2014. szept. 6. 13:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!