Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Lányok! Ha valamilyen okból...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lányok! Ha valamilyen okból pofont adtok egy pasinak, akkor figyeltek arra, hogy ne üssetek akkorát, aminek meglátszik a nyoma?

Figyelt kérdés
Azt hiszem sokan nem gondolnak arra, hogy akár egy pofon is bűncselekménynek számít, ha látható, rögzíthető nyoma marad.
2014. szept. 15. 06:34
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
84%
Öhm, ha nem törik csont, vagy nem folyik vér, akkor semmiképpen nem számít bűncselekménynek, egy pofontól pedig maximum akkor történhetne ilyesmi, ha rosszul talál el, erősen, pl egy gyűrűvel. De ha férfi létedre rohansz feljelenteni egy nőt, mert vérzik az orrod, akkor kiröhögnek.
2014. szept. 15. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Egy pofonnak (főleg ha gyengébb fizikumú nő adja) általában 1-2 percig tartó kipirosodás csak a nyoma. Nem sűrű, hogy valakinek kék-zöld foltjai legyenek egy sallertől. :-)


Ráadásul, a pofont általában heves indulat váltja ki, ritkán osztják előre megfontoltan.

Akkor pedig óvatoskodás, későbbi tenyérlenyomat miatti aggódás sem lesz.


Abba pedig nem mennék bele, hogy vannak hisztériás/agresszív nők is, akiknél a jogalap nem mindig valós, hanem vélt. Szerencsére kamaszkort, szülői "nevelést" leszámítva még sosem pofoztak fel, de nem nagyon tudnám elképzelni magam olyan szituációban, mikor olyat tennék, hogy ki is érdemelném.


Te miért kaptad, illetve kinek szánod?

2014. szept. 15. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Nem kaptam és nem is akarok adni senkinek, csak kíváncsi vagyok, hogy tisztában vannak-e ezzel az emberek. Amikor büntetőjogból ezt tanultuk, egy évfolyamtársam (lány) megdöbbenve odaszólt a barátnőjének: "A pofon is bűncselekmény?"
2014. szept. 15. 06:48
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
én eddig 1 pofont kaptam de annak a nőnek kiment a csuklója...röhögtem akkorát :DDDDD
2014. szept. 15. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
4-es ha majd nem egy 40kg-os csaj vág pofon,nem fogod kinevetni-D Mondjuk azt nem tudtam hogy büncselekmény kategóriába tartozik!Igaz az arc nagyon sérülékeny,és ha mondjuk a gyűrű el van törve és úgy kapod a pofont...
2014. szept. 15. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
51%

Ja bűncselekménynek számít...te se voltál még ilyen tárgyaláson, megnézném én azt a bírót aki ilyenért megrovásnál keményebb büntetést ad ha egyáltalán ad. Felderítik a körülményeket, és ha kiderül hogy "jogos" a pofon pl a pasi fogdosott a bíró szépen felmenti a vádlottat. Márha eljut eddig az ügy egy pofon ritkán 8 napon túl gyógyuló, az alatt meg a könnyű testi sértés nem közvádas.

Amúgy az indulatból adott pofonra pont az jellemző hogy gondosan mérleglik az erejét mi? Komolyan minek van kérdező az a szép fejed a nyakadon? Merthogy gondolkodásra nemigen használod azt látom.

2014. szept. 15. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Igen, a pofon is bűncselekmény ha nyoma marad, viszont kedves kérdező gondolkodtál már a férfi-női fizikum különbségeken? A férfiak sokkal könnyebben és gyorsabban képesek izmot növelni, mint a nők, emiatt már egy kis fizikai munkától is jobb, erősebb az izomzatuk, mint a nőknek. Belőlem pl ki se nézik, hogy simán megemelem a 24 kg-ot és hazacipelem. (2 karton uht tej) Mert egy lekváros üveget, amit egy srác röhögve kinyit én azzal órákat vagyok képes szenvedni, mert nem bírom erőből kinyitni. Na most akkor elképzelheted milyen erős lehet az a pofon, amit indulatból adok. Kb, mint a lepkefing. Pirosnak piros lesz, de nem lilul-zöldül, esetleg max akkor ha van rajtam gyűrű, vagy nem pofon hanem ököllel ütés lesz. Az is csak azért, mert jártam box edzésre, tudom hogy kell ütésbe erőt vinni. Az átlag lány nem tudja és eszébe se jut ököllel ütni. Na már most egy fiútól kapott pofonnál főleg egy lánynak a fal adja a másikat. Az azért szokott belilulni-zöldülni és lesz büntetőjogi kategória.
2014. szept. 15. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Pont ezért tettem fel a kérdést,mert férfiak esetében sokkal egyértelműbb, nők esetében pedig nem gondol erre senki, pedig okozhatnak sérülést akár a körmükkel, vagy mert gyűrűt hordanak, vagy a pirosság tart tovább mint 10 perc. Igaz, hogy könnyű testi sértés, magánindítvány kell,de ha van bizonyíték, feljelentés akkor gond lehet belőle.
2014. szept. 15. 10:19
 9/13 anonim ***** válasza:
Lehetni lehet, de mint mondtam 90%-hogy nem lesz a magyar jogrendszer sem teljesen hülye. Hiába hegyezed ki erre a tárgyalás nem jelent automatikus elítélést.
2014. szept. 15. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Nem szoktam megpofozni senkit.Az agresszió a gyenge ember fegyvere.Én inkább szóban bántom meg,ha megérdemli az illető.
2014. szept. 15. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!