Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Vegetáriánusok! Párkapcsolat...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Vegetáriánusok! Párkapcsolat majd később gyerek?

Figyelt kérdés

CSAK a ti válaszaitok érdekelnek, senki másé!!!


A kérdés, hogy majd ha lesz férjetek/feleségeket, aki elég nagy valószínűséggel húsevő, akkor a gyerek mit fog enni?


Ezen gondolkodtam, én ugye vegetáriánus vagyok, és ha a férjem húsevő lesz, ráadásul a "rosszabb" fajtából, akkor mégis mi lesz? Én nem akarom, hogy a gyerek egyen húst...


2014. szept. 27. 11:36
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Normálatlan? Mert nem eszek állatot, mert vannak erkölcseim és mellesleg mert egészségesebb ? Mellesleg tudsz olvasni? Nem fogok veled vitatkozni, nem érdekel a véleményed, kommented jelentve.
2014. szept. 27. 11:42
 2/14 anonim ***** válasza:
0%
A normalis fejlodesehez marpedig szukseg van husra, mindenevo eloleny.
2014. szept. 27. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
0%
Egyebkent pedig legyel kepes kompromisszumokra. Kis hus bele kell, hogy ferjen, nem kell a steaksuto melle rakni a maszokajat. Ha ennyire kompromisszumkeptelen vagy, akkor a "ha a férjem húsevő lesz"bol a ferj komponens hianyozni fog.
2014. szept. 27. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Érdekes, 25 éve nem eszek húst, soha nem szoktam beteg lenni, normálisan fejlődtem és a szellemi képességeimmel sincsenek gondok. (egész család nem eszik húst, anyukám már 30 éve és nincs semmi baja...ez vajon hogy lehet? Biztosan csoda) Tudatlanok kíméljenek, köszönöm.
2014. szept. 27. 11:46
 5/14 A kérdező kommentje:
igen, az vagyok. Az lesz a kompromisszum, hogy nőjön fel a gyerek és döntse el maga, vajon akar e húst enni. Nem pedig belé tömni kiskorától kezdve.
2014. szept. 27. 11:46
 6/14 anonim ***** válasza:
78%

A premisszában egyetértünk, a konklúzióban nem. Nőjön fel a gyerek és döntse el maga, vajon akar e húst enni. Ne vonják meg tőle egyoldalúan, amikor a szervezet alaphelyzetben igényli, mert mindenevő. Ne erőltesd rá a szemléletedet a gyerekedre.


Egyébként egész más dolog egy gyorsan fejlődő test, mint egy felnőtt. Én teljesen támogatom a vegetarianizmust, a baráti köröm jelentős része vega, és én is heti 1-2x eszem húst. A gyerekemtől nem vonnám meg, mert egy elmebeteg dolog lenne.

2014. szept. 27. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Ohh szóval már elmebeteg is lettem , és a szüleim is elmebetegek. Jó tudni.



"Ne erőltesd rá a szemléletedet a gyerekedre."

Én is ezt javaslom neked.

5-6 évesen, mikor már tudja mi az a halál, volt kutyája/macskája/verebe akármi, tehát kialakulhat benne szeretet ,együttérzés, erkölcs és sajnálat akkor, majd eldönti, hogy érdekli egy állat szenvedése vagy pedig nem, és előrébb helyezi azt, hogy finom a hús egy állat életénél, akkor hajrá, én nem fogom megtiltani neki.


Nem fogok neked papolni arról mi az egészséges és mi nem, ha érdekel, olvass utána. Nem kell a hús, anélkül is fel lehet nőni, semmi bajod nem lesz az égvilágon. Le kéne venni a szemellenzőt.

2014. szept. 27. 12:14
 8/14 anonim ***** válasza:

Már nem azért, Kérdező, de te, a megveszekedett állatszerető, vérző szívű vega, össze tudnál jönni egy "húsvevővel a rosszabb fajtából" (ami alatt feltételezem olyan mindenevő embert érted, aki nem osztja a nézeteidet)? Ugye hogy nem? Akkor meg mi itt a kérdés?


Nem vagyok vega (heti 1x-2x eszek húst, azt is leginkább a családom miatt), a párom se (talán havonta 1x eszik húst, ha nincs más választási lehetősége), viszont van ételallergiás kisgyerek a közvetlen környezetemben. Annak a tortúrának nem szeretném kitenni a gyereket. Kóstolja meg, ha akarja, de abból ítélve, hogy mi mennyi húst fogyasztunk, nem hiszem, hogy nagy sikere lesz nála.

2014. szept. 27. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Összetudnék vele jönni igen. Attól még lehet rendes ember. Természetesen egy vadásszal pl.: nem jönnék össze soha az életben, de még barátnak se kéne.
2014. szept. 27. 12:46
 10/14 anonim ***** válasza:

Hiába hívsz szemellenzősnek, már mondtam hogy a vegaságot támogatom, én is alig eszem húst. Viszont ha már itt is ilyen aggresszív nyomulós, toroknak ugrós controlfreak vagy, akkor el tudom képzelni a gyerekednek mennyi esélye lesz önálló döntéseket hozni öt évesen. Ha előre eldöntöd helyette, aztán agymosod, hogy ez így HELYES, az aztán nem széles látókörű döntésekhez fog vezetni. Majd ha tényleg megsajnálja az állatokat, akkor lemond a húsról. Nagyon nem szeretnék a gyereked lenni, és nem a vegaság miatt, hanem egy ilyen fanatikus térítővel nem lehet egy légkörben megmaradni.

Egyébként miért írtad ki a kérdést? Hogy visszaigazolást szerezz egy előre eldöntött dologról, és az ellenvéleményt pedig a lehető legnagyobb közhelyeket durrogtatva ignoráld?

2014. szept. 27. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!