Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Valaki meg tudná fogalmazni...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Valaki meg tudná fogalmazni mi a különbség a szerelem, szeretet, szexuális vonzalom és érzelmi vonzalom között?

Figyelt kérdés

Nem tudom konkrétan,hogy mit érzek egy adott személy iránt,szóval jól jönne a segítség!

A válaszokat köszönöm!:)


2014. szept. 28. 15:59
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem egyszerű megfogalmazni :D


Szeretet: szereted, mint embert, de nem úgy, mint férfit/nőt

Szexuális vonzalom: amikor látod, hallod, beindulnak a hormonjaid, érezni akarod a testét, vibrál a levegő, de az érzelmek kizárásával

Az érzelmi vonzalom, és a szerelem kb ugyanaz a kategória. Ha logikusak akarunk lenni, akkor a szerelem tartalmazza az érzelmi és a szexuális vonzalmat egyaránt. Az érzelmi vonzalom kicsit magasabb szint, mint a szeretet.


De mindegyik egyszerű biokémiai folyamat. :D

2014. szept. 28. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Akkor az mi, hogy kívánom szexuálisan, ha hozzam er, valami furán érzek? Mintha kihagyna egyet a szívem?
2014. szept. 28. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Mivel érzelmi dolgokról van szó, ezért másnak lehet mást jelent, nekem ezt jelenti.

Vegyük sorjában, alulról a magasabb szintekig.


Szexuális vonzalom: Kívánod a testét, de semmi több. Mondhatni, egyszerűen a saját testi igényed kielégítés áll a középpontban.


Szerelem: Szexuálisan is megvan a vonzalom a másik iránt, de itt már bőven nem csak magadra gondolsz. Érzelmek jönnek elő a másik iránt, amelyek hevesebben égetnek belülről. Kevésbé tudatos állapot, a "szív" inkább dominál.


Szeretet: heves érzelmek csillapított változata jelenik meg, teljesen előtérbe kerül a másik, és tudatosan tolerálod a hibáit, nem egyszerűen vakon. (mint pl szerelemnél) ezzel elfogadva a másikat a hibáival együtt olyannak, amilyen.

Saját magad érdekeit a háttérbe szorítod, és önzetlenül a másikért teszel meg dolgokat, ez az önzetlen szeretet.


Szerintem ez a csúcs egy kapcsolatban, az önzetlen szeretet ... csak sokan megállnak a szerelemnél, és ha a lobogó tüzet leváltja az izzó parázs, akkor azt hiszik, vége mindennek.



Az érzelmi vonzalom pedig új nekem. Talán érzelmileg vonzódik a másik iránt? Szexualitást kizárva? Ezt nem tudom.

2014. szept. 28. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Kedves első!Leginkább érzelmileg vonzódom az adott személyhez,szexuális nem vonz igazából,viszont érzem,hogy ez jóval több,mint szimpla szeretet.Szerinted ez most mi?


Szerintetek lètezik olyan,hogy valakibe szerelmes lehetek konkrèt szexuális vonzalom nélkül? :D

2014. szept. 28. 16:23
 5/10 A kérdező kommentje:
*szexuális nem vonz
2014. szept. 28. 16:24
 6/10 A kérdező kommentje:

*szexuálisan nem vonz

Mobiltelefonról vagyok,azért az elírás,sorry. :D

2014. szept. 28. 16:24
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom akkor az érzelmi vonzalom lesz a belépő a szerelemhez. De minek ezt ennyire bonyolítani? :D
2014. szept. 28. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszi az újabb választ!Írtam privit,remélem nem gond.
2014. szept. 28. 16:55
 9/10 anonim ***** válasza:
Bár már jó régi kérdés, de most engem foglalkoztat, és az az én válaszom a kérdező második kérdésére, hogy szerintem a szexuális vonzalom nélküli szeretet/szerelem olyan, mint amikora az óvodás szerelmes az óvó nénibe vagy a pszichológushoz járó páciens beleszeret a terapeutájába, szóval olyan ártatlanféle és kamuféle szerelem... Ami persze nem baj, jelent is valamit, és lehet később bármi más is... :)
2016. nov. 29. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Haha.. ismét régi a kérdés, de 9-es jól megfogalmazta szerintem. :D


Példa: Van egy 2-vel feletti főnököm. Egyedüllettem hagvya,hogy felvettek a xarkupac közepén, és a legtöbb támogatást, supportot tőle kaptam, és végig guide-oltis, megkedvelt. Az ember maga idősebb nálam, az utolsó között lenne, akibe beleszeretnék vagy vonzódnék alap esetben.. :D


Mindeközben megismertem kicsit közelebbről ebben a kemény időszakban, és a fentin túl látom, mennyit dolgozik, mennyi energiát tesz bele a dolgokba, konkrétan meg is kedveltem, egy jó kapocs alakult ki közöttünk. (persze nem túl intim, de közben mégis láttuk a másik embert nehéz sorsában stb.)


NA és akkor szeretet éreztem iránta egyszerűen a jelleme miatt, hogy már elkedztem a 9-eshez hasonlóan írt érzéseket, már néha szabályosan vonzódtam is. Ami nagyon durva, mert egyáltalán nem jó pasi, köze nincs ehhez, ha valaki ilyet mondana nekem, kiröhögném.. Mégis kb vonzódást kezdtem érezni. De ez mind amolyan szeretetből jött, amit a másik felé érzek/éreztem.


Pontosan hasonló szitu, amit a 9-es összefoglalt. :)

2022. nov. 9. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!