Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Kinek mi a horoszkópja itt?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kinek mi a horoszkópja itt? Szerintetek lehet erre alapozni ki kivel jönne ki a legjobban?

Figyelt kérdés
Én skorpió vagyok fiú
2014. okt. 2. 18:49
1 2 3 4
 31/34 anonim ***** válasza:
Rák vagyok fiúban. Szerintem lehet alapozni rá. Eddig, amiket olvastam, mind bejött, hogy kivel NE jöjjek össze.
2014. okt. 2. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/34 anonim ***** válasza:

Nos, ha érdekel a dolog, akkor elmondom, hogy hogyan is működik a horoszkóp, és a csillagjóslás.

A csillagképeket az ókori babiloniak nevezték el, vallási és jóslási célból használták őket. Ők még nem láthatták az összes csillagképet, mivel az északi félgömbön laktak, akárcsak mi, európaiak, de majdnem az összes elnevezése tőlük maradt meg. Pl. Ikrek, Ökörhajcsár, Rák, Vízöntő. A babiloniaktól átvették az egyiptomiak, aztán a görögök, rómaiak, a Római Birodalom bukása után az arabok, végül az araboktól a reneszánsz kori európaiak. De nemcsak a csillagképek neveit vettük át az ókor embereitől, hanem megfigyeléseket is.


Megfigyelték, hogy a nap egy rögzített pályán halad végig az égbolton, ma már tudjuk, hogy ez a Föld Nap körüli keringésének köszönhető. Ez a pálya az ekliptika. Az ekliptikától északra és délre 30 fokkal meghatároztak egy sávot, ez az állatöv, az állatövben találhatóak az állatövi csillagképek. Ezek a horoszkóp csillagképei, a sorrendjük (kos, bika, ikrek, rák stb...) abból következik, ahogy a Nap végighalad rajtuk. Kétféle dátumozás alapján mérik azt, hogy éppen milyen horoszkópot írunk, ez a szideriális, és tropikus dátumozás. A szideriálist Indiában használták, azt úgy dátumozzák, amelyik csillagképben áll a nap, azt a horoszkópot tartjuk éppen. A tropikus pedig egy rögzített pont alapján, az égi egyenlítő, és az ekliptika metszéspontjától mérik, ez a metszéspont a Halak csillagképben található. A tropikus dátumozást használták az ókori görögök, és mi is.


Viszont van egy jelenség, amit a tropikus dátumozás kitalálói még nem vettek figyelembe, ez a precesszió. A precesszió a föld tengelyének körkörös kilengése, nagyon lassú folyamat, ugyanaz a fizikai jelenség, mint amikor a búgócsiga lelassul, és elkezd körbe-körbe dülöngélni. A precessziónak köszönhetően az égi egyenlítő, és az ekliptika metszéspontja elmozdul, tehát a horoszkópok dátumozása pontatlanná válik! Mi már egy pontatlan horoszkópot használunk!


Még egy nagy hibája van a horoszkópnak méghozzá az, hogy kihagytak egy állatövi csillagképet, a Kígyótartót, valószínűleg azért hagyták ki, mert csak páros számú horoszkópot akartak, hogy minden hónapra jusson egy horoszkóp.


A csillagképek amúgy a véletlen miatt vesznek föl valamiféle alakot, úgy értem, hogy pl. az Oroszlánnak köze sincs egy oroszlánhoz, csillagai egymástól több száz fényévnyire lévő égitestek, az ókoriakat azért emlékeztették egy oroszlánra, mert ők nem tudták, hogy mik a csillagok valójában.


Tehát annak, hogy a Földről nézve a Nap áthalad egy képzeletbeli oroszlánra emlékeztető csillagalakzaton, semmi köze sincs a te sorsodhoz. Ez csak régi tévhit, babonaság. Ez pont akkora abszurdum, mint ha azt mondanám, hogy a te gyereked McDonald’s lesz, mert én a születésekor biciklimmel elhaladok egy McDonald’s előtt.


És ha esetleg azzal érvelnél, hogy valami ismeretlen mágikus hatásuk van a csillagoknak, és a bolygóknak az ember sorsára, és ezt a hatást az asztrológia mérni tudja, meg kell cáfoljalak.

A középkorig az asztrológusok csak hat bolygót ismertek, ezek voltak a Merkúr, Vénusz, Föld, Mars, Jupiter, Szaturnusz. Jóslásaikkor ennek a hat bolygónak is szerepet adtak, hasonlóan, ahogy a napnál is, számításba vették, hogy melyik csillagképben tartózkodnak mondjuk. Viszont nem érzékelték a többi, ismeretlen bolygó hatását, amit csak a XIX. században fedeztek fel tehát nem tudtak az Uránuszról, Neptunuszról, Plútóról, se a Kuiper-övről, és a kisbolygó-övezetről sem. Ha a bolygóknak egy mérhető hatásuk lenne az emberi sorsra, akkor kellett volna érzékelniük a szabad szemmel nem látható bolygókat is. De nem érzékelték, mert az asztrológia működésképtelen!

2014. okt. 3. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/34 anonim ***** válasza:
En nyilas no vagyok es a legtobb pasim oroszlan:-)))
2014. okt. 3. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/34 A kérdező kommentje:

Nyilas-Oroszlán

Ezek a tűz-jegyek tele vannak élettel és remekül szórakoznak együtt,bár a független természetű Nyilas megelégelheti az Oroszlán zsarnokoskodását.

Így áll a könyvben:)

2014. okt. 4. 14:34
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!