Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok erről a cikkről...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit gondoltok erről a cikkről (Dr. Csernus Imre)?

Figyelt kérdés

Én azt gondolom, hogy ez a kiégés (burn out) megléte jó meglátás, bár én feljebb tolnám a korhatárát olyan 25 évre. Én azt figyeltem meg, hogy a pl: a szexualitásban nagyon aktív embereknél, akik jól néznek ki, sok partnerük van, egy idő után megjelenik náluk a kiégés a párkeresésben, szexualitásban, kiélégíthetőségben. Tehát adott egy top 10-es csaj és egy idő után teljesen közömbössé válik az udvarlásra, a kedvességre, én ezt vettem észre.


De ez persze jelen van munkában, tanulásban, bármi másban az élet számos területén.


24/F



2014. okt. 7. 16:16
 1/10 anonim ***** válasza:
2014. okt. 7. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Olyan nincs, hogy ráunsz a szexre, az egy meglehetősen tág halmaz, ami elég sok mindent takar. Olyan van, hogy ráunsz arra a módjára, amit egész addig csináltál, vagy az adott parteredre, igen, ráunsz egy hangyára, de ebből hogy jön az, hogy az egész hangyaboly unalmas? Csernust meg ne vegyük már készpénznek, ha egy mód van rá, pláne egy olyan felületen, mint az internet, ahol milliónyi fórum foglalkozik ilyen témákkal, többek közt ez az oldal is a maga módján.
2014. okt. 7. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
A cikket csak én nem látom? :-)
2014. okt. 7. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Nem értek vele egyet. Csernus sem az atya úristen h mindent tudjon.

Nem minden ember egyforma.

2014. okt. 7. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Jaj a cikk! Elfelejtettem, tanulok közben, holnap zh-zom :D


[link]

2014. okt. 7. 17:10
 6/10 A kérdező kommentje:
2-es, szerintem te még nem éltél eleget ahhoz, hogy ezt értsd.
2014. okt. 7. 17:15
 7/10 A kérdező kommentje:
Csernus szerintem egy kifejezetten jó pszichiáter (mint mindenkinek, vannak emberi hibái), ajánlottam is egy családtag munkatársának, hogy menjenek el hozzá, mert párkapcsolati válságban szenvedtek (50 körüliek) és azóta sokkal jobb lett nekik, az a családtagom már eljött a munkahelyről de még mindig fel-felhív minket, gondolom hálás érte :)
2014. okt. 7. 17:18
 8/10 anonim ***** válasza:

"Nem éltél eleget." Nem éltem eleget? Tudod kiknek a kedvenc mantrája ez? A nyuggereknek, akik, ha már már kifogytak az érvekből, amik legtöbbször csak ostoba, Kádás nosztalgikus hülyeségek, plusz némi személyeskedés, rázendítenek a jól betanult "én már sokkal többet megéltem" szövegre. Had kérdezzem meg, attól még, hogy valaki lehúzott 40 évet úgy, hogy a húskombinát meg a másfél szobás lakótelepi lakása között ingázott heti 6 és fél napot az joggal beszélhet úgy, mintha az élet titkait őrző láda kulcsa lenne a zsebében? Csernus ugyan így van. Éveken keresztül drogosokkal meg öngyilkos jelöltekkel volt körülvéve, akiket ugyan kikezelt, de rajtuk kívül nem igen találkozott más fiatallal a való életben. Apám egy esztergapad mellett öregedett meg. Állítom ez idő alatt a lakatos szakma két lábon járó Wikipédiája lett, de ettől függetlenül nem az ő véleményét kérem ki politikai ügyekben és ő se olyan öntelt, hogy a világ legnagyobb ismerőjének tartja magát, csak azért mert több tonnányi alkatrészt mart meg esztergált 40 év alatt. Csernus tudását, mint pszichiáter nem vitatom, de ettől ő nem egy szociológiai szakértő sem egy szexuálterapeuta és látod itt a baj, mert ő annak hiszi magát. A nem szakirodalommal kapcsolatos cikkei borzalmasan közhelyesek és szárazak, szóval ismerem a figurát. Azáltal, hogy egy olyan felület, mint az Internet a rendelkezésemre áll sokkal jobban tisztában vagyok a világgal, annak a lakóival és történéseivel, mint a 40-50 évvel ezelőtti kortársaim, ennek ellenére ez ő úgy állítja be, mintha az ördög farkát venném a kezembe, akárhányszor használom. A gépiességről meg nem egy olyan ember véleményét tartom mérvadónak, aki egy olyan korszakban nőtt fel, ahol a gépiesség elvárás volt és, ahogy a látom a nagyjuk még ki se nőtte. Csak egy példa. Ennek az úrnak az idejében is megvolt az "internet", csak akkoriban kalóz rádióadóknak hívták őket, meg betiltott könyveknek. A kor "Csernusai" érdekes módon ugyanúgy mantrázták, amiket most ő csak a tárgy nem a net, hanem azok voltak. És lám-lám, azok az emberek is felnőttek és tisztes életet éltek, nem halt ki a világ.


Húzd ki a nyelved ennek a balkáninak a seggéből, mert szerintem már olyan mélyen benne van, hogy lassan a száján jön ki.

2014. okt. 7. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Elolvastam a véleményedet, de nem értek egyet. Mint mondtam, a való életben tapasztaltam a doktor úr hozzáértését, nekem most hiába írkálsz itt mondvacsinált koholmányokat ellene, lesz.rom. Egyébként pedig aki tisztában van a pszichológia, pszichiátria szakterületével, az tudja, hogy egy büfészakos szociológusnál sokkal többet tud egy pszichiáter a szociológus szakterületéből is. De ha te PhD pszichiáterként végeztél, és úgy mondom azt, hogy Csernus hülye, akkor még talán elfogadnám egy másik megalapozott nézőpontnak, de ebben kételkedem.
2014. okt. 7. 18:01
 10/10 anonim ***** válasza:

Miért kéne nekem PhD ahhoz, hogy véleményt alkossak egy emberről, vagy úgy amblokk bármiről? Van erre egy meglehetősen közhelyes, de mégis találó szólás: "nem kell szakács sipka a fejedre, sem kendő a nyakadba, hogy tudd, ez a leves bizony szar". Nem tudom miért kell azt hinni, hogy én leszóltam az ürgét, mint pszichiátert, az szúrja a szép zöld szemem, hogy a figura olyan dolgok szakértőjének hiszi magát, amikhez fingja nincs. Még egyszer leírom, Csernus Lipótmezőn volt a bánat tudja mennyi ideig, ahol kábszeresekkel meg szuicid emberek hadával volt körülvéve, akiken ő jobbára sikeresen segített is. Ez nagyszerű, a szakterületén ő már egy név. Csakhogy... Ő nincs tisztában azzal, hogy az ő szakterülete meddig is terjed ki. Láttam néhány tévés szereplését, ahol olyan dolgokról beszél, amikről fogalma sem volt, értem ezalatt a diabetikus táplálkozást, házassági tanácsok meg minden egyéb finomság.


A véleményemet továbbra is fenntartom a belinkelt videó egy szanaszét vágott hülyeség, amin csak 4, meglehetősen sztereotipikus és, ahogy láttam nem épp intellektuális felhőkarcoló fiatal beszél. Az ilyenekre persze, amit mond, de a fehér isten áldja meg, ez a legnagyobb jóindulattal is csak mezei általánosításnak nevezhető. Ha kiragadok egy elemet egy amúgy heterogén halmazból, akkor nekem az alapján jogomban áll minősíteni az összes többit? Nem. A felületes intimitásban egyet értek vele, de az sosem alakul ki gyerekekben, ezek meg, dacára, hogy szakálluk meg jogsijuk van, szellemileg csak gyerekek. Ez egy bizonyos fokú szociális inger hatására kialakuló dolog. Jó példa: gondolom sok közterületen smároló fiatalt látsz, nem igaz? Na, ő róluk beszélt, ők még a privát szféra fogalmával sincsenek tisztában. Had kérdezzem meg, utcán smároló 30-40 éveseket mennyit látsz? Ez régen is így volt, láss csodát, de kinőtték. 50 éve ugyan úgy voltak utcán szexelő fiatalok, de kinőtték, mert felnőttek és szocializálódtak. A belem kifordul, amikor ezeket úgy adják elő, mintha ez egy új keletű dolog lenne, ami csak és kizárólag erre a generációra jellemző, ami intervallum hátsó részében én is ott vagyok. A továbbiakban nem vitázom.

2014. okt. 7. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!