Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Manapság már miért számít...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Manapság már miért számít cikinek, ha valaki verset ír a kiszemelt lánynak, vagy lerajzolja, megfesti?

Figyelt kérdés

Személyes és mások tapasztalatai alapján jutottam erre a kijelentésre. A lányoknak az efféle dolgok "cikinek", "gáznak" számítanak, sokszor nem is tudják hogyan reagáljanak rá, de legtöbbször - ha nem is mutatják ki- szégyellik az ilyesmit. De miért?

És tételezzük fel, hogy nem 12 évesekről van szó, és ezek a hódolatot és szerelmet szimbolizáló művek ténylegesen profi munkák, művészi értéket képviselő alkotások.



2014. okt. 19. 14:02
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
96%
13 éves vagyok és nem egy ribinek írtam, hanem egy normális, kedves lánynak egy verset, de ô sem tudta mit mondjon. :/ Nem cikizett meg semmi, csak nem tudta mit mondjon... :/
2014. okt. 19. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
3%
gáz. nekem sem tetszene pedig fiú vagyok. nem jó magadat nézegetni egy képen/magadról olvasni verset.
2014. okt. 19. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 anonim ***** válasza:
93%
(1#) Mondjuk nem állítom, hogy mestermû volt. :D
2014. okt. 19. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 A kérdező kommentje:
Azért a lányok válasza is érdekelne.
2014. okt. 19. 14:07
 5/42 anonim ***** válasza:
96%

Szerintem egyáltalán nem ciki és nem is gáz. (Amikor a barátomtól kapok verseket, akkor mindig meghatódom rajta és nagyon tetszik, mert tőle van, bele tette szívét-lelkét, és minden érzelmet beleírt.)

Inkább fogalmazzunk úgy, hogy manapság átalakultak az udvarlási szokások és sokak számára ezek az érzelemkinyilvánításos módok furák, én nem tudják hova tenni. Régen ez még divat volt, mára sajnos nem. De azért vannak, akik még értékelik azokat a szerelmes verseket, amiket a párjuktól kapnak.

2014. okt. 19. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 anonim ***** válasza:
47%

Én magam is alkotok, de nem szeretném, hogy egy fiú ilyen gesztussal próbálna közeledni. Ha magának megtartja, nyugodtan, de úgy, hogy órákat ül egy ilyen mű fölött, aztán nekem adja, egész egyszerűen nem.

Ha mondjuk kávézunk, és akkor gyirsan lefirkant egy szalvétára, vagy csak pár sort ír, az aranyos, de a "múzsa" szerep kellemetlen lenne.

17L

2014. okt. 19. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 anonim ***** válasza:
95%

Mert nem tanítják meg az embereket a művéstet értékelésére. A suliban a rajz óra unalmas, nyűg. Osztálykiránduláson kiállításra, múzeumba menni unalmas, fárasztó. Irodalom órán semmi (de semmi) érdekeset nem mondanak az írókról - csak a tankönyvben leírt száraz témákkal traktálják az embert vagy a saját elképzeléseikkel az alkotásokkal kapcsolatban. Egyszerűen elveszik az ember kedvét. És ezzel, nem csak hogy nem tudnak mit kezdeni a jószándékkal, de hozzászólniuk is nehéz. Nem tudják, hogy kéne reagálni, mert nem tanították meg őket.


Legalábbis a legtöbb esetben. Valakit viszont tényleg tökéletesen hidegen hagy a dolog.

2014. okt. 19. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 anonim ***** válasza:

Fiú vagyok, de van egy elképzelésem: túl modern a mai világ ahhoz, hogy egy ilyenben meglássa az értéket olyan lány, aki nem hozzád hasonló gondolkodású.

Szóval ha ő nem művészhajlamú, akkor nem fog neki tetszeni, mert nem fogja tudni értékelni se.

2014. okt. 19. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 A kérdező kommentje:

#6

Ezt kitudnád fejteni, hogy miért is kellemetlen a múzsa szerep? Volt ilyen tapasztalatom egy lánnyal, de a miértjét nem tudom.

2014. okt. 19. 14:14
 10/42 anonim ***** válasza:
Ha egy olyan fiútól kapom, aki sokat jelent nekem, és esetleg nem csak az ismerkedés kategóriában vagyunk, hanem már komolyabb a kapcsolat, akkor eszméletlenül jól tudna esni, ha pl. egy verset írna nekem mondjuk szülinapomra ajándék gyanánt :) Ismerkedésnél ugyanezt a gesztust elképzelhető, hogy rémisztőnek tartanám, ha szerelmet nem érzek az illető iránt.
2014. okt. 19. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!