Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy az iskolai...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért van az, hogy az iskolai felvilágosításokon lényegében semmit nem tanulunk a nemi együttlétről?

Figyelt kérdés
Annyit mondanak hogy használj gumit, de hogy azt mire húzd meg utána hova tedd, ilyenekről szó sem esik. Szélsőséges eset mikor a srác azt hiszi hogy neki kell a fogamzásgátló tablettát beszedni... Ennek így kb. semmi értelme! Aztán csodálkoznak hogy mennyi tini megy abortuszra...
2014. dec. 14. 10:42
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek.. ostoba ez így, de ez van. Viszont aki annyira értelmes, h dugjon, annyira értelmesnek is KÉNE lennie, h rendesen utánanéz mindennek, vagy megkérdez egy megbízható embert.
2014. dec. 14. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Sajnos még most is tabu a szexualitásról beszélni ebben az országban,pedig az élet része,jobb lenne ha nyíltan beszélnének a fiataloknak róla.
2014. dec. 14. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Tudod, az iskolában mindig a legizgalmasabb részt hagyják ki. Ha rendes lenne az iskola a tanitonéni a fiuknak, tanitobácsi meg a lányoknak tartana gyakorlati bemutatot is a jelentkezökkel.
2014. dec. 14. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem igazán működik jól ez a felvilágosítósdi. Rosszabb helyeken egyszerűen kihagyják az egészet, jobb helyen hívnak valami hozzáértőt. Csak épp az a baj, hogy aki ért hozzá, az általában idősebb, értelmesebb ember, és nem igazán tudja beleképzelni magát a tudatlan, 14 éves gyerekek helyébe, akiknél otthon az átlag IQ 80 körül van. Emlékszem, én is tartottam néhány felvilágosító órát, de a témát nem én találtam ki, hanem az iskola megmondta, hogy milyen téma legyen. Ha azt mondták abortusz, akkor arról kellett beszélnem, és nem pedig arról, hogy milyen is egy normális aktus. Ha nemi betegségekről kértek előadást, akkor meg arról kellett beszélni. És van egy olyan sejtésem, hogy a tanárok nem kérdezték meg a gyerekeket, hogy mégis mi érdekelné őket...


Talán az lenne a legjobb, ha az iskolában lenne valami anonim felmérés arról, hogy mégis mi érdekli a diákokat. És persze ezzel kapcsolatban kellene beszélni az alap dolgokról is (mint a nem kívánt terhesség megelőzése).

2014. dec. 14. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!