Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg én gondolkodom rosszul...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tényleg én gondolkodom rosszul? :- (

Figyelt kérdés

A 20-as évem elején járó lány vagyok. Még a szüleimmel élek(tanulok), nincs anyagi problémánk(a lentiek miatt fontosnak tartom leírni). Engem nem érdekel a pénz a párkapcsolatban. A környezetemtől mégis néha azt kapom, hogy egy olyan fiút kéne keresnem, aki jobban illik hozzám az anyagiakban is, mert később abból probléma lehet, hogy én jobban élek.

Viszont ez engem nem érdekel. Persze, én is szeretném, ha mindent megadhatnék a gyerekeimnek, ha utazhatnék, de ezeket az anyagiakat én a jövőbelimmel közösen szeretném kialakítani.

A jelenlegi párom egy "szegény művész", akit mindenkinél jobban szeretek, és egyáltalán nem érdekel, hogy mennyit keres... ő mégis állandóan ezen görcsöl, mintha szeretné nekem megadni azt a "szintet", amit megszoktam gyerekkoromban. Pedig ezt hülyeségnek tartom, nem igénylek semmi ilyesmit... (És már mondtam neki is)

És most is nagyon sokan jönnek azzal, hogy ennek nem lesz jó vége, mert bántani fogja, hogy nem áll úgy anyagilag... hogy nekem olyan férfi kéne, aki elvisz ide-oda stb...

Miért ilyenek az emberek? Miért ennyire központi dolog a pénz?

Persze, nem mondom, hogy nem esne jól, ha néha elutaznánk valahova közösen, de igazából nem érdekel. Úgy vagyok vele, ha ő az igazi, ki fogunk alakítani egy közös jövőt. Én szeretnék dolgozni, de elsősorban édesanya szeretnék lenni, és itt is jönnek olyanokkal, hogy de mi van, ha nem keres majd annyit a férjem...

Miért becsülnek alá mindenkit?

(Elnézést a zavaros mondatokért, de nagyon rosszul estek ezek a "vádak")



2014. dec. 18. 09:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

hát a férfit zavarni fogja, mert tényleg rossz érzés lehet neki...de rávezetheted arra mivel "kárpótoljon"...tehát mire van igazán szükséged...


te döntsd el mit szeretnél ne mások befolyásoljanak...egy kapcsolat nem a pénzről szól!

2014. dec. 18. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors választ!

Én is pontosan így gondolom. Félreértés ne essék, ettől nem fogom megszakítani a kapcsolatot a párommal, mert nagyon szeretem, csak felmerült bennem a kérdés, hogy miért jön mindenki ezzel a "pénz" dologgal.

Én tudom, hogy a párom egy nagyon ügyes és kreatív ember, akinek még lesznek sikerei a jövőben.

2014. dec. 18. 09:42
 3/11 anonim ***** válasza:
43%

Elöször is Magyarországon ne vállalj gyereket.

Nem értem körülötted lévő embereket....

Összejönnél egy gazdag parasztal aki nem illik hozzád abba mi lenne élvezet? Jó persze nem ennyire eltúlozva de akkor is...

Akik ilyenekkel traktálnának megszakítanám velük rendszeres beszélgetés kapcsolatot( legyen bárkim...)

Az ilyen.... hát.........

Nem csoda, megakarja adni barátod mindent mit csak lehet de mond nekiúgy tegye ne görcsöljön rajta!! Nagyon fontos ne stresszben probálkozzon, az nem javít a helyzeten.

2014. dec. 18. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Én egyáltalán nem éreztetek vele semmi rosszat, mert nincs hiányérzetem a kapcsolatban. Tudja, hogy szeretem. Sok programot csinálunk, ami kevés pénzből is megoldható, és gyakran meglepem azzal, hogy főzök valami finomat... Szóval a kapcsolatunk nagyon jó.


De.. igazából ez egy anonim oldal, szóval leírom:

van egy öntelt nagynénim, aki telebeszélte a szüleim fejét. Főleg a nagynénim traktál ezzel, de néhány napja a szüleim is megemlítették, hogy nem tudják, mi lesz így a kapcsolat vége..

2014. dec. 18. 09:47
 5/11 anonim ***** válasza:

az ilyeneket hárítani kell, hogy a te életed, te nem vagy pénz központú...


amúgy nagyjából tudom milyen érzés, nálam munka ügyben van hasonló...hogy mindenki arra akar rábeszélni, hogy mindenből pénzt csináljak -.- de én máshogy gondolkodom és nem hagyom, hogy befolyásoljanak...nem a pénzről szól az élet...része van benne, de nem a pénz a lényeg az életben...és egy kapcsolatban sem! neked van egy saját gondolat meneted...te dönts ne ők! a szüleid és a nagynéni ne szóljon bele, ha boldog vagy! mond meg, hogy neked boldogság kell és nem a pénz...

2014. dec. 18. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

persze hogy nem érted az miért jönnek az emberek a pénzzel. a szüleiddel élsz, semmi gondod sincs. fogalmad sincs mennyire megront egy kapcsolatot ha azon kell gondolkoznod vegyél valamit vacsorára vagy fizesd ki a villanyszámlát, mert mindkettőre nem futja.

egyébként én sem vagyok anyagias, ne érts félre. attól hogy valaki szegény még összejönnék vele ha szeretem. de én tudom milyen az amikor nincs itthon egy fillér sem és tudok így is élni. (bár nagyon remélem hogy nem kell többé) de neked elképzelésed sincs mivel jár ez.

szóval gondold át jól akarod-e mielőtt összekötitek az életeteket. kész vagy minden áldozatra?

2014. dec. 18. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Szerintem a szüleid jót akarnak neked.Minden szülő a legjobbat akarja gyerekének,így ők is.És ők azt szeretnék hogy ne egy szakadt fickóval kavarj,hanem egy olyan emberrel akinek van jövőképe.Aki ambíciózus,tesz azért hogy elérje a céljait,el tudja tartani a leendő családját,nem pedig egy álomvilágban él.Ez van.A szüleid gyakorlatiasan gondolkodnak,az eddigi élettapasztalataik alapján ítélik meg a párodat.Számukra nyilvánvaló,ami számodra a párod iránt érzelmek miatt nem.De valahol a párod is érzi hogy ettől többet kellene nyújtania neked,ezért görcsöl állandóan.De sajnos vannak ilyen emberek,akik soha nem érnek el semmit.Hiába akar,hiába próbálkozik,megreked egy szinten és nem tud tovább lépni.
2014. dec. 18. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Félreértés ne essék. A páromnak van jövőképe, tudja, mit szeretne csinálni. Most kapott egy új állást, ahol a fizetése is elég jó. (erről még nem tudnak a rokonaim) Szorgos és kreatív férfi, aki tudom, hogy eléri majd a céljait, csak kezdőtőkére van hozzá szüksége. Neki nehezebb, mert mindent magának kell megteremtenie.


Igaza van az előzőnek, tényleg most nincs anyagi problémám, de ez nem volt mindig így. Az én családom is volt szegény...

2014. dec. 18. 11:31
 9/11 anonim ***** válasza:
A jövőbelimet nem jövendőbelimnek szoktuk mondani? Jövőbelimmel-t még nem találkoztam.
2014. dec. 19. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Szerintem a pénz ugyan nagyon fontos, de ha tényleg "egy nagyon ügyes és kreatív ember, akinek még "várhatóan" lesznek sikerei a jövőben." akkor ne azt nézd mit mondanak, hanem amit éreztek. Mostanában nagyon is támogatják itthon a gyermek vállalást, szóval abban segít az állam is elég szépen. Főleg, ha több gyerek is lesz majd netán.


Azt mondják, "a pénz nem boldogít" de jó ha van. Ezt azért idővel majd meg kell oldani, hogy megfelelő szinten (ait el tudtok fogadni hosszabb távon is) meg tudjatok élni, fenn tudjátok magatokat tartani.


Azt mondják egy pénzes, jómódú társ a párja feneke alá teszi a kocsit és a kacsalábon forgó házat fűtött fürdőmedencével, de mi van ha nem lennél boldog egy olyannal, mert kell neki a pénzéért még húsz másik lány is melletted?


Szóval okosan kell dönteni, ami nem könnyű.

A jövőt nem sejtheti senki, mi hogy lenne jobb..

2014. dec. 20. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!