Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Örökre egy érzéketlen, közömbö...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Örökre egy érzéketlen, közömbös maradok?

Figyelt kérdés

Egy éve hatalmas szerelmi csalódás ért, visszaéltek mindennel, amit nyújtottam, érzelmileg kihasználtak, átvertek, szóbeli bántalmazásra is volt példa, egy egészségtelen kapcsolat volt lényegében. Bár csak fél éves dologról volt, elég sűrű, tartalmas, sokat megélt kapcsolatról van szó. Fél évig regenerálódtam utána, elég durva időszakon mentem keresztül, depresszió, bezárkózás, kilátástalanság, mindenféle motiváció megszűnése, antiszocializmus, pszichológus, rengeteg idegeskedés, stressz, agyalás, remegés, gyomorideg, fájdalom, még több sírással. Mindegy, lényeg a lényeg, túltettem magam rajta.


Most viszont azt veszem észre, hogy teljesen régi önmagam ellentéte vagyok. Az előző kapcsolatban ott hibáztam, hogy mindent a srác és a kettőnk lévő dolog mögé helyeztem, sok áldozattal és lemondással járt az egész, persze csak részemről, de nem bántam, mert teljesen rá alapoztam a közeljövőt, tőle függtem, iszonyú erősen kötődtem hozzá. Na, most ezek közül egy sem. Randizgatok, volt egy rövidebb kapcsolatom, de egyszerűen nem érintenek meg a férfiak. Semmi érzelem, semmi kötődés, semmi megfelelési vágy. Nem érdekel, ha nem tetszik nekik valami, ami velem kapcsolatos, a terveim, ízlésem, stílusom, véleményem, gondolataim, megjelenésem. Nem érdekel az sem, ha megbántom vagy hasonló (nyilván nem szándékosan, olyat soha nem tennék, és napokig vagy akár soha többé nem keres, az pedig mára elképzelhetetlen, hogy én bántódjak meg. Nem érzem azt, hogy tudnék szeretni és kötődni úgy igazán, úgy, hogy ismét megérje a kockázatot, áldozatot, lemondást, más dolgoktól elvett és helyette a srácra szánt időt. Nem érdekel, ha egy hétig nem hallok a pasi felől, nem kezdem el keresni, tökre jól elvagyok nélküle is. Nem akarok a végletekig alkalmazkodni, bizonyos határon túli kompromisszumokat kötni. Abszolút semmi nem érdekel. Elvagyok velük, valamiféle vonzalom és szeretet még van is, de egyáltalán nem olyan mértékű és minőségű, mint volt. Egy szempontból örülök azért a dolognak. Végre én vagyok önmagam listáján az első, a saját érdekeimet nézem, magamnak akarok megfelelni, én vagyok a legfontosabb, az én érzéseim és jóllétem a legfontosabb, többre becsülöm magam, mint régen. Viszont néha úgy érzem, túlzásba viszem a közömbösséget. Azt sem mondanám tutira, hogy leszek még valaha igazán, nagybetűvel szerelmes, és találok valakit, akivel leélek több tíz évet, gyerekeket nevelve, egymás mellett megöregedve. Pedig én aztán úgy tudtam szeretni, mint nagyon kevés ember.


2014. dec. 18. 23:08
 1/8 anonim ***** válasza:

Szörnyű :'(

Szerintem nem marad így örökre.

2014. dec. 18. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ja, egyébként 22 éves lány vagyok.
2014. dec. 18. 23:12
 3/8 anonim ***** válasza:
Mi történt? :(
2014. dec. 18. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Órákig tudnám mesélni. Az első hónapok jól teltek, ki is költöztem miatta külföldre. Aztán megbolondult, periódusai jöttek, két hétig minden tökéletes volt, én voltam a legjobb barátnő, szeretett-imádott, nem tudott velem betelni, aztán egyik percről a másikra semmi nem volt jó, vérig sértődött, nem akart velem szóba állni, mert nem érdemeltem meg, haszontalan voltam, stb. Pár napra, esetleg két hétre eltűnt, majd előkerült, mintha mi sem történt volna. Ezt körülbelül 8x eljátszotta. Tudom, külső szemmel jó hülye voltam, hogy belementem és hagytam, de nem volt ilyen egyszerű. Annyira tudott manipulálni, annyira kihasználta a végtelen szeretetemet, odaadásomat, áldozatkészségemet, teljesen kifordított önmagamból, a hetek-hónapok múlásával elérte, hogy minden önbecsülésem, azt a keveset is elveszítsem, és csak akkor érezzem magam értékesnek, amikor éppen ő is úgy gondolta, hogy megérdemlem kitüntetett figyelmét és drága idejét, kedvességét, szeretetét. Aztán az egyik ilyen napon mikor bebolondult, eltűnt, és soha többé nem kommunikált velem semmilyen formában, sem telefon, sem sms, sem facebook, még arra sem válaszolt, hogy adja már vissza a cuccaim, pedig eltűnése után még egy hónapig az ismerőse voltam, aztán letiltott. Egy ismerősömnek kellett visszakérnie a dolgaimat, aztán nagy kegyesen felajánlotta, hogy elküldi postán, amit meg is tett, természetesen nem neki címezve. Ez nyilván abból adódott, hogy akkoriban és már előtte is abszolút a béka feneke alatt volt az önbizalmam (és ő még lejjebb tudta húzni), tényleg emberektől függtem, az ő szeretetük és figyelmük, érdeklődésük és rám szánt idejük mértékével határoztam meg a saját értékem és életminőségem és boldogságom, mindig más érdekeit néztem, mindig meg akartam felelni. A kapcsolatnak ilyen szempontból hálás vagyok, mert sok mindenre megtanított, átértékeltem önmagam és más embereket, kapcsolatokat is, erősebb lettem lelkileg, de jelenleg már zavaróan közömbös és érzéketlen vagyok, teljesen kifordultam magamból ilyen szempontból, kissé mintha átestem volna a ló túloldalára.
2014. dec. 18. 23:28
 5/8 anonim válasza:
Szokásos, lelki trauma utáni "gémberedtség". Meg kell találnod az *KÖZHELY WARNING* egyensúlyt. Mert nem jó, ha valaki más kezébe adod az életed, viszont az sem jó, ha érzéketlen vagy, mert bár sebezhetetlennek tűnsz, így nem fogod tudni megélni a szerelem csodáit. Szerintem kevés volt az a fél év regenerálódás, adj még időt magadnak. Fiatal és valószínűleg érzékeny vagy, nincs ezzel gond.
2014. dec. 18. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Oké, mondjuk igaz, hogy kissé erőltetett volt újra ismerkedni, férfiakkal találkozni, de egyrészt külső nyomásra vettem rá magam, mindenki nyaggatott, hogy elég a gyászból, hülye vagyok, miért nem tudtam még lezárni, vesztegetem az időm, ki tudja, kit szalasztok el, másrészt nekem is kellemetlen és szégyenletes volt, hogy fél éves kapcsolaton nem tudtam teljesen túltenni magam ugyancsak fél év alatt, nevetségesnek éreztem magam.
2014. dec. 18. 23:41
 7/8 anonim ***** válasza:
Más is van így ezzel hasonlóan, mint te sztem. Bár a te eseted elég durva. Ha akarsz róla beszélni, akkor én is elsírom a bánatomat, meg te is.
2014. dec. 18. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én 21/F vagyok, végre valaki leírta, hogy bennem milyen érzések kavarognak. Mert szinte teljesen ugyanezt érzem én is. Tartok tőle, hogy nem leszek képes újra szerelembe esni. De érzéketlen sem maradhatok örökre!
2014. dec. 19. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!