Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha a barátnőm nem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tegyek, ha a barátnőm nem hajlandó tenni a közös ügyekért, és ha beszélek vele, rámhárít mindenféle támadó kitérő válaszokat, hogy az én hibámnak érezzek mindent?

Figyelt kérdés

Sajnos egy fedél alatt élünk, de nem tart rendet, így használhatatlan általában a konyhapult, nincs rutinja (pl nem is hajlandó reggelente felkelni) ha megkérem valamire elfejelti. Ilyenek, hogy "porszívózzunk már ki"

majd holnap, jó? holnap felkelek és megcsinálom.


Másnap meg 4-ig alszik és ha felhozom a porszívózást még kapom is ezeket a szarokat, hogy miért neki kell mindent.

Mostanában fogat sem mos.


Úgy érzem már magam mint egy csöves mellett. Próbáljam megmenteni a kapcsolatot, vagy nem érdemes? Ráadásul nem kevés pénzem bele is ment ebbe a közös buliba.


Nem ez a legrosszabb mert lehet úgy élni persze mint egy igénytelen semmirekellő. Ez nem gond. A gond a lehetőség:

Hogy ha bevennénk a napi rutinba ezeket a dolgokat, akkor szárnyalni tudnánk és én úgy jöttem vele össze, hogy segítjük majd egymást és komoly dolgokat érünk majd el.


Én meg nem fogok férfiként porszívózni meg rendet tartani utána miközben alszik ez mennyire megalázó lenne már? (mert egyébként általában semmit sem csinál szinte)


Azt se tudom hogy rázzam le magamról, kidobni nem tudom


Menthető még ez a kapcsolat vagy felejtsem el inkább, ebből semmi nem lesz?



KONTRA:


Elképzelhető esetleg, hogy az együtt élés miatt ilyen? Korábban központi fűtéses, amerikai konyhás lakásban éltünk, itt most manuálisan kell begyújtani a kályhába fával, és a konyhapult is elég ócska, a mosogató pl rossz, így a mosdóban kell elintézni a dolgokat. Melegvíz nincs, a főzőlapon kell vizet melegíteni pl fürdéshez, ami így 2-3 naponta fér bele. Eléggé egy fapados dolog, de részben a barátnőm tulajdona a lakás, így úgy álltunk hozzá inkább felújítjuk.


Most viszont úgy érzem magam mint valami kis rabszolgatündér fiúka, aki főz, takarít, barkácsol, szerel, rendet tart miközben a barátnője mélyálomban várja, hogy az otthona a segge alá röpüljön.


Meg ami nagyon zavar még az tényleg a hangnem. Én a kapcsolat elején nagyon szépen beszéltem vele, de mostmár egyszerűen nem hat a szép szó, és csak akkor mozdul, ha letolom...


2015. jan. 1. 13:41
 1/6 A kérdező kommentje:

Meg ez sem tudom mennyire normális, hogy zsákokban áll az építőanyag (csempe, csemperagasztó) a folyosón és csak engem zavar, hogy hát ja.... azt be kéne már keverni, fel kéne tenni a falra.


Barátnőmnek eszébe se jutna, pedig ha közösen együtt mondanánk, hogy na tegyük fel, mennyivel jobban menne a munka. De nem, valami nem működik. Én meg már megalázónak tartom, hogy itt pattogok és még le is vagyok tolva, hogy jajj nem érne-e rá, meg mittudomén.... amikor 4-ig alszik.

2015. jan. 1. 13:43
 2/6 anonim ***** válasza:

"és ha felhozom a porszívózást még kapom is ezeket a szarokat, hogy miért neki kell mindent. "


Szerintem tisztázzátok mindkettőtök kötelességeit, tényleg ne az legyen, hogy csak az egyik fél végezzen mindent. Azt is figyelembe kell venni, hogy melyikőtök mennyit tesz a közös buliba. Írtad, hogy a lakás részben a csaj tulajdona, így a lakbért teljes egészében ő állja, te mit nyújtasz cserébe?

2015. jan. 1. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Én cserébe beleadok a felújításokba. (múltkor vettünk hűtőszekrényt, építőanyagot, burkolok, segítek hazahozni a dolgokat. Pár hete van működő wc-nk is, előtte a ház közös wcjét kellett használni)

Tehát én ezt adom bele.


De cserébe azt várnám, hogy egyrészt hálás legyen, másrészt mindenben amiben tud segítsen, tartsa, vegye ki, fogja meg, meg mellette takarítson fel és tartson tökéletes rendet, hogy könnyebben menjen a munka.


Szerinted milyen érzés úgy nekiállni pl burkolni, hogy kutyajátékok meg szemét hever mindenütt és ha szólok neki h addig azt tegye már odébb, általában rossz szájízzel áll neki?

2015. jan. 1. 13:55
 4/6 anonim ***** válasza:

"Tehát én ezt adom bele.


De cserébe azt várnám"


Ezt igy nyiltan eloadtad neki?

2015. jan. 1. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
nem, ezt megbeszéltük, meg szerintem alap.
2015. jan. 1. 13:59
 6/6 anonim ***** válasza:

"ezt megbeszéltük"


Akkor miert jon azzal, hogy neki kell csinalnia mindent, miert nem tudod az ilyen vitakat startbol leloni azzal, amit megbeszeltetek es amivel egyetertett? Lehet, hogy sokkal kevesebbre ertekeli a te hozzajarulasod?


"meg szerintem alap."


Nem, nagyon sok embernek nem alap.

2015. jan. 1. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!