Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Sosem leszek túl azon, hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Sosem leszek túl azon, hogy megerőszakoltak?

Figyelt kérdés
Már másfél éve, de még mindig kisért. Van egy fantasztikus barátom, senkit sem szerettem még így. Csak ő tud róla, senki más. Megértő, mellettem áll, megnyugtat ha úgy van, de nem tudom egyszerűen kiverni a fejemből a dolgokat. Számtalanszor álmodok még mindig vele, utána zokogva kelek. Ilyenkor inkább a párnába temetem az arcom, és próbálok a lehető leghalkabban sírni, de a barátom mindig észreveszi, és odafordít magához, ölelget, amit én nem akarok,nem akarom, hogy így lásson,szégyenlem magam, de iszonyatosan sajnálom őt, mert sokszor azt hiszi, hogy vele van bajom, nem akarok hozzábújni...stb. Egyszerűen kezdek ebbe belefáradni. Minden egyes részlet itt van az emlékezetemben, és senkinek nem mondtam el, így még a barátomnak sem. Mit tehetnék? Orvoshoz nem akarok menni, szemtől-szembe képtelen lennék elmondani.
2015. jan. 1. 23:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Feldmár intézetet keresd fel
2015. jan. 1. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egy jó pszichologus segithet a problemadon.
2015. jan. 1. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Miért nem mondhatod el a barátodnak? Sokkal jobb lenne, ha kibeszélnéd magadból és benne bízhatsz ezek alapján, szerintem tedd meg, mondj el neki mindent. :)
2015. jan. 1. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Lehet szakemberhez kellene fordulnod.
2015. jan. 1. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Sose leszel túl rajta, ha nem kezeltezed magad.
2015. jan. 1. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Lehet h hulyeseg de ha elmondod a baratodnak aki ugye megert teged talan jobb lesz..kiadod magadbol ugy h o is tud rola es nem tartottad magadban..
2015. jan. 1. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Pedig pont az orvosnak és másoknak való elmondás segíthetne. Kiadnád magadból. Nem a te szégyened hogy ez történt, hanem azé az őshüllőé aki csak erőszakkal képes nőhöz jutni. Először képzeletben mondd el orvosodnak és másoknak. Ahogy az erőszakolónak is a szemébe. Az erőszakolót végül a valóságban is alázd meg, tedd tönkre munkahelyé is a karrierjét. Megérdemli. Monte Cristo grófja is újjászületett miután méltó bosszút állt a Föld hulladékain. Az illető persze a sterilizáláson kívül a teljes orvosi költségeid ráterhelését is megérdemelné. A gazemberek meg kell hogy kapják amit érdemelnek. Ez fontos.
2015. jan. 1. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 To7ka ***** válasza:

Előző válaszolók ha végigolvassátok leírta, hogy pont ezzel van a probléma (képtelen lenne egy "orvossal" átbeszélni"). Akkor valahogy ebben kéne segítenünk, hogy meggyőzünk menj el nyugodtan. Privátot is írj ha szeretnél, próbálkozok!:)

Egyértelműen ez a megoldás. Ilyen esetekben fontos, hogy egy szakemberrel megbeszéld. Hidd el, egy idegen, akit köt az orvosi titoktartás, rengeteget segíthet. Nem kerülhetsz kellemetlen helyzetbe miatta, nem ítél el (rengeteg hasonló vagy még rosszabb esettel találkozik), és erre szentelt komoly éveket, hogy ehhez hasonló problémákban segítsen embereken. A barátod tényleg nagyon jó és türelmes hozzád, kérd meg akár őt, hogy kísérjen el az első pár alkalomra, és várjon meg. Vagy ha jobb ül bent Veled és fogja a kezed. Szuper ha van valaki aki támogat az életedben, de csak egy szakember tud igazán segíteni leküzdeni ezt a nyomást, az álmokat, valamilyen szinten túllépni rajta.

Ha felgyullad a konyha és leég a házad a tűzoltókat hívod, nem kevésbé fontos a Te problémád se, ha meg beszélni se mersz róla, biztos vagyok benne, hogy erre is van számodra megnyugtató megoldás, ha már ott vagy. Menj el egy időpontra, ülj be és mondj annyit, hogy nem mersz mit mondani, és már onnantól megkapod hozzá a segítséget, hogy mégis átbeszéljétek, és felszabadultabban tudj beszélni erről (leírhatod pl neki, nem értek hozzá:)).

2015. jan. 1. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Alapeset, hogy ez egy szörnyü élmény! DE!!!!!! Minél inkább tudatositod magadban, hogy jajjdenagy tragédia történt velem, annál sza-abb! Lépj tul rajta! Nem estél teherbe, fogadd el magadat igy is. ( Tudod, hogy hány lány él ezzel? Ha mindegyik ezen kattogna megsüketülnénk.) Ha olyan szerencsés vagy, hogy van egy barátod akivel szeretitek egymást akkor örülj együttlétetek minden pillanatának, ne rontsd el a közös örömötöket! Szülj neki gyönyörü fiukat, lányokat!
2015. jan. 1. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező, kérlek fordulj szakemberhez, pszichológushoz. Egyedül nem tudod feldolgozni ezt a szörnyűséget, hagyd hogy segítsenek neked.

Hívd fel a NaNe segélyvonalát, vagy az Eszter alapítványt ahol képzett pszichológusok dolgoznak azért, hogy újra rendben legyen az életed.

Ne szégyelld, NEM A TE HIBÁD.

2015. jan. 1. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!